Dvoujádrový procesor IBM Power6 získal Křišťálový disk

Dvoujádrový procesor IBM Power6 získal Křišťálový disk

Společnost IBM Česká republika získala na včerejším slavnostním vyhlášení veletrhů INVEX – DIGITEX jednu z hlavních cen odborné poroty, Křišťálový disk. Oceněn byl IBM Power6, nejrychlejší čip, jaký byl dosud na světě vyroben.

Dvoujádrový procesor Power6 s taktem 4,7 GHz nabízí dvojnásobnou rychlost oproti předchozí generaci Power5, a přitom ke svému provozu a chlazení spotřebovává prakticky stejné množství elektřiny. To znamená, že zákazníci mohou pomocí nového procesoru o 100 procent zvýšit výkon svých aplikací.

Čip Power6 je vyrobený nejmodernější 65nanometrovou technologií IBM a využívá řadu technických vylepšení, jichž bylo dosaženo během pětiletého úsilí ve výzkumu a vývoji. Je to první unixový mikroprocesor, který dokáže zpracovávat aritmetické výpočty s plovoucí desetinnou čárkou na úrovni hardwaru, ty byly dosud zpracovávány pouze softwarově. Tato možnost dává obrovskou výpočetní výhodu podnikům, jež používají složité daňové, finanční a ERP programy.

Křišťálový disk

je 17. ročník prestižní soutěže o nejlepší produkt podle hodnocení odborné akademie složené ze čtyř desítek uznávaných profesionálů z řad odborných novinářů a akademické sféry, kteří v letošním roce vybírali ze šesti desítek vybraných produktů, které jsou nepřehlédnutelnými novinkami letošního roku.

Témata článku: IBM, Procesory

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky