Dvojice expertů bojujících proti počítačové kriminalitě vystoupí na letošní pražské IDC IT Security Roadshow

Praha, 5. února 2007 - Jubilejní 5. ročník úspěšné IDC IT Security Roadshow ve střední a východní Evropě již tradičně ve svém programu představí uznávané kapacity oblasti informační bezpečnosti. Připravena je prezentace předních specialistů na počítačovou kriminalitu a bezpečnost Ofera Akermana a Craiga Fellensteina, kteří formou Platónovských dialogů budou hovořit o otázce proaktivního zabezpečení IT.

Série konferencí odstartuje v únoru a do dubna navštíví 25 zemí (s výjimkou zastávky v září), kde účastníkům zprostředkuje příspěvky světově proslulých i domácích  odborníků a profesionálů, analytiků IDC zabývajících se výzkumem této oblasti a zástupců hlavních regionálních a lokálních partnerů, kterými jsou: Cisco, APC, CA, Websense, Symantec, Internet Security Systems, Barracuda Networks, Qualys, HP a Secure Computing.

V roce 2007 očekává IDC ve většině zemí střední Evropy nárůst výdajů na bezpečnostní software až o 23 %. Nejméně o 20 % porostou i výdaje na notebooky, hlavní technologii podporující mobilitu, což představuje téměř čtyřnásobek růstu stolních počítačů, a tak bezdrátová bezpečnostní řešení budou brzy “společenskou” nezbytností. Situaci dále podporují poskytovatelé mobilních služeb, kteří rozšířili nabídku svých bezdrátových služeb, a současně i poskytovatelé pevných linek, kteří cenově zpřístupňují širokopásmové připojení tak, aby bylo dosažitelnější pro firmy i domácnosti. 

“Tato čísla nám připomínají, že prostředí se mění velmi rychle a každý technologický krok vpřed s sebou přináší kromě těch stávajících i nové hrozby,” říká Tom Vavra, programový ředitel pro IT trhy a software v IDC CEMA. “Na tyto nové technologie a s nimi spojená rizika se lze připravit pomocí správně navrženého “inteligentního” systému a aktualizacím, které předvídají nová zranitelná místa. To si však většina lidí stále neuvědomuje.”

Právě díky IDC IT Security Roadshow budete připraveni reagovat na měnící se prostředí a nároky na počítačové a informační zabezpečení. Série konferencí, nazývaných v mnoha zemích  “IT akcí roku”, vytváří prostor pro diskuzi, která pomáhá organizacím přesně stanovit hlavní problémy jejich zabezpečení a zároveň příležitost osobně diskutovat tyto specifické otázky s přítomnými odborníky a kapacitami. Ti kromě zkušeností a podrobných odborných znalostí ukazují IT bezpečnost také v kontextu sociálního, politického a obchodního prostředí. Na tomto ročníku budou své vize a odborné znalosti prezentovat tito odborníci:

Craig Fellenstein zastává pozici výkonného ředitele new yorské Intelligence Operations Group a je autorem čtyř knih věnovaných IT a obchodu. Působí rovněž jako přední konzultant v oblasti boje proti terorismu a mezinárodní bezpečnostní specialista.
Během jeho 30leté kariéry pracoval jako globální vedoucí architekt pro IBM, Boeing, Xerox a Dana Corporation. Tento veterán americké armády má na svém kontě víc než 100 patentů. 

Ofer Akerman je světově proslulý odborník na oblast počítačové ochrany a zaměřuje se především na inteligentní ochranná opatření, prevenci nežádoucích průniků a vyšetřování počítačové kriminality. Už více než 10 let pomáhá Ofer Akerman vládním i finančním institucím, zdravotním organizacím a soudním orgánům posílit zabezpečení jejich systémů.

Přímo v terénu pražského centra bude Sebastian Schreiber prověřovat zranitelnost zabezpečení WiFi síťí. Jeho jedinými pomůckami budou notebook, WLAN anténa k detekci zabezpečených i nezabezpečených síťí a GPS anténa ke sledování pozice, která zaznamenává mapu jízdy. I když zákonná omezení nedovolují přímo proniknout do šifrovaných WLAN síťí, přesto se diváci mohou těšit na názorné ukázky a vysvětlení, jak jednotlivá napadení fungují.

Na každé konferenci se setkají zástupci koncových uživatelů z řad bezpečnostních ředitelů a specialistů, CIO, COO, IT manažerů a manažerů plánování a strategie IT. Přednášející využijí ve svých příspěvcích zkušeností se specifickými problémy jednotlivých zemí a budou se mimo jiné zabývat těmito tématy:

  • Přijetí nařízení ošetřující ochranu dat a síťí
  • Zajištění pracovních stanic, kanceláří a budov
  • Ochrana síťí před vnitřními i vnějšími hrozbami
  • Zabezpečení webových a klasických aplikací
  • Zabezpečení mobilních a bezdrátových sítí
  • Hackerské techniky a jak je rozpoznat
  • Prevence bezpečnosti a detekce narušení
  • Nástroje a výzvy současného kódování
  • Odcizení identity a její řízení

Roadshow bude probíhat od února do září 2007 a navštíví tato města: 13. února – Bělehrad, 15. února – Bukurešť, 20. února – Ljubljana, 22. února – Kyjev, 27. února – Istanbul, 1. března – Záhřeb, 6. března – Praha, 8. března – Riga, 13. března – Skopje, 22. března – Tallinn, 27. března – Budapešť, 29. března – Bratislava, 3. dubna - Varšava, 5. dubna – Moskva, 12. dubna – Sofia, 19. dubna – Vilnius, 3. května – Atény, 31. května – Sarajevo, 5. června - Tel Aviv, 14. června – Nicosia, 18.–19.září – Vídeň.

Váš názor Další článek: Super tenké flash disky od Transcend

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,