Dvojice expertů bojujících proti počítačové kriminalitě vystoupí na letošní pražské IDC IT Security Roadshow

Praha, 5. února 2007 - Jubilejní 5. ročník úspěšné IDC IT Security Roadshow ve střední a východní Evropě již tradičně ve svém programu představí uznávané kapacity oblasti informační bezpečnosti. Připravena je prezentace předních specialistů na počítačovou kriminalitu a bezpečnost Ofera Akermana a Craiga Fellensteina, kteří formou Platónovských dialogů budou hovořit o otázce proaktivního zabezpečení IT.
Dvojice expertů bojujících proti počítačové kriminalitě vystoupí na letošní pražské IDC IT Security Roadshow

Série konferencí odstartuje v únoru a do dubna navštíví 25 zemí (s výjimkou zastávky v září), kde účastníkům zprostředkuje příspěvky světově proslulých i domácích  odborníků a profesionálů, analytiků IDC zabývajících se výzkumem této oblasti a zástupců hlavních regionálních a lokálních partnerů, kterými jsou: Cisco, APC, CA, Websense, Symantec, Internet Security Systems, Barracuda Networks, Qualys, HP a Secure Computing.

V roce 2007 očekává IDC ve většině zemí střední Evropy nárůst výdajů na bezpečnostní software až o 23 %. Nejméně o 20 % porostou i výdaje na notebooky, hlavní technologii podporující mobilitu, což představuje téměř čtyřnásobek růstu stolních počítačů, a tak bezdrátová bezpečnostní řešení budou brzy “společenskou” nezbytností. Situaci dále podporují poskytovatelé mobilních služeb, kteří rozšířili nabídku svých bezdrátových služeb, a současně i poskytovatelé pevných linek, kteří cenově zpřístupňují širokopásmové připojení tak, aby bylo dosažitelnější pro firmy i domácnosti. 

“Tato čísla nám připomínají, že prostředí se mění velmi rychle a každý technologický krok vpřed s sebou přináší kromě těch stávajících i nové hrozby,” říká Tom Vavra, programový ředitel pro IT trhy a software v IDC CEMA. “Na tyto nové technologie a s nimi spojená rizika se lze připravit pomocí správně navrženého “inteligentního” systému a aktualizacím, které předvídají nová zranitelná místa. To si však většina lidí stále neuvědomuje.”

Právě díky IDC IT Security Roadshow budete připraveni reagovat na měnící se prostředí a nároky na počítačové a informační zabezpečení. Série konferencí, nazývaných v mnoha zemích  “IT akcí roku”, vytváří prostor pro diskuzi, která pomáhá organizacím přesně stanovit hlavní problémy jejich zabezpečení a zároveň příležitost osobně diskutovat tyto specifické otázky s přítomnými odborníky a kapacitami. Ti kromě zkušeností a podrobných odborných znalostí ukazují IT bezpečnost také v kontextu sociálního, politického a obchodního prostředí. Na tomto ročníku budou své vize a odborné znalosti prezentovat tito odborníci:

Craig Fellenstein zastává pozici výkonného ředitele new yorské Intelligence Operations Group a je autorem čtyř knih věnovaných IT a obchodu. Působí rovněž jako přední konzultant v oblasti boje proti terorismu a mezinárodní bezpečnostní specialista.
Během jeho 30leté kariéry pracoval jako globální vedoucí architekt pro IBM, Boeing, Xerox a Dana Corporation. Tento veterán americké armády má na svém kontě víc než 100 patentů. 

Ofer Akerman je světově proslulý odborník na oblast počítačové ochrany a zaměřuje se především na inteligentní ochranná opatření, prevenci nežádoucích průniků a vyšetřování počítačové kriminality. Už více než 10 let pomáhá Ofer Akerman vládním i finančním institucím, zdravotním organizacím a soudním orgánům posílit zabezpečení jejich systémů.

Přímo v terénu pražského centra bude Sebastian Schreiber prověřovat zranitelnost zabezpečení WiFi síťí. Jeho jedinými pomůckami budou notebook, WLAN anténa k detekci zabezpečených i nezabezpečených síťí a GPS anténa ke sledování pozice, která zaznamenává mapu jízdy. I když zákonná omezení nedovolují přímo proniknout do šifrovaných WLAN síťí, přesto se diváci mohou těšit na názorné ukázky a vysvětlení, jak jednotlivá napadení fungují.

Na každé konferenci se setkají zástupci koncových uživatelů z řad bezpečnostních ředitelů a specialistů, CIO, COO, IT manažerů a manažerů plánování a strategie IT. Přednášející využijí ve svých příspěvcích zkušeností se specifickými problémy jednotlivých zemí a budou se mimo jiné zabývat těmito tématy:

  • Přijetí nařízení ošetřující ochranu dat a síťí
  • Zajištění pracovních stanic, kanceláří a budov
  • Ochrana síťí před vnitřními i vnějšími hrozbami
  • Zabezpečení webových a klasických aplikací
  • Zabezpečení mobilních a bezdrátových sítí
  • Hackerské techniky a jak je rozpoznat
  • Prevence bezpečnosti a detekce narušení
  • Nástroje a výzvy současného kódování
  • Odcizení identity a její řízení

Roadshow bude probíhat od února do září 2007 a navštíví tato města: 13. února – Bělehrad, 15. února – Bukurešť, 20. února – Ljubljana, 22. února – Kyjev, 27. února – Istanbul, 1. března – Záhřeb, 6. března – Praha, 8. března – Riga, 13. března – Skopje, 22. března – Tallinn, 27. března – Budapešť, 29. března – Bratislava, 3. dubna - Varšava, 5. dubna – Moskva, 12. dubna – Sofia, 19. dubna – Vilnius, 3. května – Atény, 31. května – Sarajevo, 5. června - Tel Aviv, 14. června – Nicosia, 18.–19.září – Vídeň.

Váš názor Další článek: Super tenké flash disky od Transcend

Témata článku: Software, Bezpečnost, WLAN, Istanbul, GPS mapy, Boeing 737, Tallinn, Jednotlivá města, Vnitřní prostor, Soudní ochrana, Boeing 767, Tel Aviv, Riga, Odborná znalost, Sofia, Sebastian, Vnitřní orgán, Boeing 777


Určitě si přečtěte

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 104

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 122

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Velká analýza 10 000 největších webů ukázala, že jsou tak nějak všechny stejné

Velká analýza 10 000 největších webů ukázala, že jsou tak nějak všechny stejné

** Podoba webů se za těch 30 let dramaticky proměnila ** Dnes jsou ale poměrně uniformní – podobné ** Ukazuje to i analýza z Indianské univerzity

Jakub Čížek | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize