Dvě novinky od Xeroxu: Phaser 8500 a 8550

Síťové tiskárny Xerox Phaser 8500/8550 založené na technologii tuhého inkoustu nahrazují model Phaser 8400 a přinášejí řadu vylepšení.
Dvě novinky od Xeroxu: Phaser 8500 a 8550

Praha, 18. října 2005 – Společnost Xerox Czech Republic uvádí na trh nové barevné tiskárny s označením Phaser 8500 a 8550 určené do kanceláří menší a střední velikosti, kterým zaručuje vysoce kvalitní a rychlý tisk. Tiskárny pracují na bázi tuhého inkoustu (solid ink), který je efektivní alternativou k laserovému tisku. Tato technologie poskytuje brilantní a konzistentní tiskovou kvalitu s jasnými barvami, snadnou údržbu a také produkuje pouze čtvrtinu odpadu oproti klasickým technologiím. Phaser 8500/8550 přichází na trh v celkem pěti základních konfiguracích. Maximální měsíční zatížení činí až 85 000 vytištěných stran.

„Xerox Phaser 8500 a 8550 jsou síťové tiskárny, které mohou poskytnout menším společnostem rychlý barevný tisk té nejvyšší kvality a zároveň veškerý komfort snadné instalace i vzdálené správy zařízení. Použitá revoluční technologie tuhého inkoustu přináší výhody ve své třídě bezkonkurenční tiskové kvality a rychlosti výstupu první strany,“ uvedl Tomáš Krýsl, obchodní ředitel společnosti Xerox Czech Republic pro nepřímý prodej.
   
Obě zařízení nabízejí velice rychlý výstup první strany – u Phaseru 8550 za pět sekund, u modelu 8500 za šest sekund. Phaser 8550 tiskne barevně i černobíle rychlostí až 30 stran za minutu, Phaser 8500 vytiskne až 24 stran. Phaser 8550 ve všech konfiguracích tiskne s rozlišením 2400 dpi FinePoint, Phaser 8500 poskytuje rozlišení 1200 dpi. Tyto parametry zaručují brilantní barevný tisk s plně prokreslenými detaily, který uživatelé ocení při tisku návrhů, prezentací a dalších dokumentů, při jejichž realizaci vyžadují tu nejvyšší kvalitu.

Zařízení tiskne na média různých rozměrů až do formátu 216 x 356 mm (zvětšená A4, v USA se označuje jako formát Legal) a potiskuje širokou škálu médií od recyklovaného papíru přes obálky po pauzovací papír a kartony. Tiskárny Phaser 8500/8550 jsou dodávány s výkonným procesorem o frekvenci 600 MHz a pamětí o velikosti až 1 GB. Přístroje lze doplnit také o pevný disk s kapacitou 20 GB. Systém ve standardní výbavě podporuje  jazyky True Adobe Postscript 3 (137 písem) a PCL5c (81 písem).

Mezi nadstandardní funkce patří například režim „RUN BLACK“, kdy zařízení umožňuje tisk černobílých dokumentů pouze pomocí černého „tuhého“ inkoustu. Xerox Phaser 8550 navíc podporuje automatický oboustranný tisk, snášení, tisk brožur nebo automatickou korekci barev, která umožňuje aplikovat optimální tiskovou metodu pro jednotlivé elementy na stránce (text, obrázek atd.).

Zařízení lze připojit do sítě přes porty USB 2.0 nebo 10/100 Base TX Ethernet. Jako všechny síťové tiskárny Xerox se Phaser 8500/8550 snadno instaluje zásluhou nástroje Phaser Installer. Součástí zařízení jsou nástroje pro síťovou správu CentreWare a PhaserSMART a také vylepšená verze PrintingScout, která pomáhá předcházet potenciálním problémům a dává uživateli návod, jak již vzniklé potíže řešit.

Tiskárny Phaser  8500 a 8550 jsou k dispozici v síti koncesionářů a resellerů společnosti Xerox za cenu začínající od 19 999 respektive 29 999 Kč bez DPH. Zařízení jsou poskytována s dvouletou zárukou se zásahem v místě instalace a on-line zákaznickou podporou.  

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

Témata článku: Outsourcing, Velkoformátové tiskárny, Celá škála, Xerox, Nejvyšší detail, Nadstandardní kvalita

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje