DVD rekordér se vším všudy

Praha, 27. září 2005 – Společnost Panasonic rozšiřuje řadu DVD rekordérů DIGA o další novinku. Panasonic DMR-EH80V je prvním zařízením, které dokáže přehrávat a zaznamenávat na VHS kazety, DVD disky všech formátů, pevný disk a SD karty. Přístroj je vybaven 200GB pevným diskem, DVD mechanikou podporující všechny formáty DVD disků (DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-Audio, DVD-Video) i CD disků (CD-DA, Video CD, SVCD, MP3/JPEG), záznamovým zařízením pro paměťové karty SD a VHS rekordérem.
DVD rekordér se vším všudy

Uživatelskou přívětivost zajišťuje univerzální tlačítko pro kopírování obsahu z pevného disku na DVD médium, z VHS kazety na pevný disk a z VHS kazety na DVD disk. Kopírování se spouští jediným stiskem tohoto tlačítka. Uživatel tak může například zkopírovat obsah kazet S-VHS a VHS na pevný disk, poté obsah snadno upravit či editovat a výslednou podobu uložit na DVD. Díky integrované čtečce SD karet lze navíc na pevný disk či DVD vypálit snímky pořízené digitálním fotoaparátem. DMR-EH80V tak nabízí celkem 6 možností kopírování na 3 různé typy médií.

 

U všech DVD rekordérů letošní řady došlo k výraznému zkrácení náběhové doby: DMR-EH80V nahrává prakticky okamžitě po stisknutí tlačítka REC; prodleva trvá necelou 1 sekundu. Programový průvodce EPG naběhne dokonce za 1,5 sekundy, i když je rekordér ve vypnutém stavu.

 

V dlouhohrajícím režimu LP se zvýšilo horizontální rozlišení až na 500 řádek, takže kvalita videozáznamu je oproti loňským modelům výrazně lepší. Nový 12bitový AD převodník garantuje výbornou reprodukci jemných detailů a ostrý, dobře prokreslený záznam.

 

Panasonic DMR-EH80V je vybaven pevným diskem s kapacitou 200 GB, na který lze uložit až 355 hodin videozáznamu. Při nahrávání digitálního TV vysílání (pozemního i satelitního) lze využít programového průvodce EPG. Pokud příslušná televizní stanice vysílá EPG data, DVD rekordér zobrazí tabulku s podrobným programem, ve kterém stačí pouze označit pořad, který chcete nahrát, a o zbytek se postará automatika - nemusíte zadávat datum, ani časy začátku a konce, ani sedět u televizoru, abyste ručně spustili nahrávání.

 

DVD rekordér DMR-EH80V  je vybaven uživatelsky přívětivým ovladačem Smart Wheel-Remote Control, díky němuž můžete přetáčet a vyhledávat scény až s 200násobným zrychlením.

 

Uživatelé pracující s digitálními kamerami ocení i přítomnost vestavěného DV terminálu, jenž umožňuje kopírování digitálního obsahu z kamery na pevný disk rekordéru nebo na DVD. Integrovaný slot pro paměťové karty SD usnadňuje prohlížení digitálních fotografií na obrazovce televizoru. Fotografie (JPEG/TIFF) uložené na paměťové kartě SD lze rovněž přímo kopírovat na pevný disk nebo DVD-RAM.

 

Kompatibilita s paměťovými kartami SD umožňuje pohodlné sdílení souborů mezi DMR-EH80V a osobními počítači, plazmovými televizory VIERA, videokamerami a dalšími přístroji, které pracují s tímto dnes již univerzálním paměťovým médiem.

 

Kombinovaný DVD/HDD/VHS rekordér Panasonic DMR-EH80V se začne prodávat v září a jeho cena nepřesáhne 27 000 Kč.

Diskuze (1) Další článek: Computer Speciál – Domácí kino podzim 2005

Témata článku: Video, Panasonic Viera, Televizory smart, Smart TV, Televizory Panasonic, Satelitní karty


Určitě si přečtěte

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 79


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X