DVD rekordér se vším všudy

Praha, 27. září 2005 – Společnost Panasonic rozšiřuje řadu DVD rekordérů DIGA o další novinku. Panasonic DMR-EH80V je prvním zařízením, které dokáže přehrávat a zaznamenávat na VHS kazety, DVD disky všech formátů, pevný disk a SD karty. Přístroj je vybaven 200GB pevným diskem, DVD mechanikou podporující všechny formáty DVD disků (DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-Audio, DVD-Video) i CD disků (CD-DA, Video CD, SVCD, MP3/JPEG), záznamovým zařízením pro paměťové karty SD a VHS rekordérem.
DVD rekordér se vším všudy

Uživatelskou přívětivost zajišťuje univerzální tlačítko pro kopírování obsahu z pevného disku na DVD médium, z VHS kazety na pevný disk a z VHS kazety na DVD disk. Kopírování se spouští jediným stiskem tohoto tlačítka. Uživatel tak může například zkopírovat obsah kazet S-VHS a VHS na pevný disk, poté obsah snadno upravit či editovat a výslednou podobu uložit na DVD. Díky integrované čtečce SD karet lze navíc na pevný disk či DVD vypálit snímky pořízené digitálním fotoaparátem. DMR-EH80V tak nabízí celkem 6 možností kopírování na 3 různé typy médií.

 

U všech DVD rekordérů letošní řady došlo k výraznému zkrácení náběhové doby: DMR-EH80V nahrává prakticky okamžitě po stisknutí tlačítka REC; prodleva trvá necelou 1 sekundu. Programový průvodce EPG naběhne dokonce za 1,5 sekundy, i když je rekordér ve vypnutém stavu.

 

V dlouhohrajícím režimu LP se zvýšilo horizontální rozlišení až na 500 řádek, takže kvalita videozáznamu je oproti loňským modelům výrazně lepší. Nový 12bitový AD převodník garantuje výbornou reprodukci jemných detailů a ostrý, dobře prokreslený záznam.

 

Panasonic DMR-EH80V je vybaven pevným diskem s kapacitou 200 GB, na který lze uložit až 355 hodin videozáznamu. Při nahrávání digitálního TV vysílání (pozemního i satelitního) lze využít programového průvodce EPG. Pokud příslušná televizní stanice vysílá EPG data, DVD rekordér zobrazí tabulku s podrobným programem, ve kterém stačí pouze označit pořad, který chcete nahrát, a o zbytek se postará automatika - nemusíte zadávat datum, ani časy začátku a konce, ani sedět u televizoru, abyste ručně spustili nahrávání.

 

DVD rekordér DMR-EH80V  je vybaven uživatelsky přívětivým ovladačem Smart Wheel-Remote Control, díky němuž můžete přetáčet a vyhledávat scény až s 200násobným zrychlením.

 

Uživatelé pracující s digitálními kamerami ocení i přítomnost vestavěného DV terminálu, jenž umožňuje kopírování digitálního obsahu z kamery na pevný disk rekordéru nebo na DVD. Integrovaný slot pro paměťové karty SD usnadňuje prohlížení digitálních fotografií na obrazovce televizoru. Fotografie (JPEG/TIFF) uložené na paměťové kartě SD lze rovněž přímo kopírovat na pevný disk nebo DVD-RAM.

 

Kompatibilita s paměťovými kartami SD umožňuje pohodlné sdílení souborů mezi DMR-EH80V a osobními počítači, plazmovými televizory VIERA, videokamerami a dalšími přístroji, které pracují s tímto dnes již univerzálním paměťovým médiem.

 

Kombinovaný DVD/HDD/VHS rekordér Panasonic DMR-EH80V se začne prodávat v září a jeho cena nepřesáhne 27 000 Kč.

Diskuze (1) Další článek: Computer Speciál – Domácí kino podzim 2005

Témata článku: Video, Satelitní karty, Panasonic Viera, Smart TV, Televizory smart, Televizory Panasonic


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky