Důvěra zákazníků přispěla k vynikajícím výsledkům IDS Scheer

Česká pobočka společnosti IDS Scheer dosáhla v roce 2002 obratu 314 mil. Kč, což je nejlepší výsledek v historii. Ve srovnání s rokem 2001 se její tržby zvýšily o 49%.
Důvěra zákazníků přispěla k vynikajícím výsledkům IDS Scheer

V současné době společnost prochází procesem certifikace podle ČSN EN ISO 9001:2001. Je zde zaveden, rozvíjen a uplatňován systém managementu společnosti (jakosti), který je konformní s požadavky této normy pro strategické poradenství pro zlepšování business procesů a komplexní řešení podpůrných informačních systémů.

Společnost IDS Scheer AG v roce 2002 proti roku 2001 téměř ztrojnásobila svůj operační zisk: údaj EBIT vzrostl o 178,9% z hodnoty 8,5 milionů EUR ve fiskálním roce 2001 na přibližně 23,7 milionů EUR v roce 2002. Tato konzultační společnost, zabývající se rovněž vývojem a aplikací softwaru pro business process management, zároveň celosvětově zvýšila tržby o 13,2% na 181,4 milionů EUR.

Zahraniční pobočky IDS Scheer se podílely na celkovém konsolidovaném obratu více než 68 miliony EUR, tedy zhruba 38 procenty. Velký význam má růst obchodu ve střední a východní Evropě, kterou představují Polsko, Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko a Rakousko. Mezi nové klienty, které IDS Scheer v roce 2002 ve světě získal, patří například Bayer CropScience (Japonsko), Cooper Cameron (Velká Británie), Ericsson (Švédsko), Novartis (Švýcarsko), Tele DK (Dánsko), Ell/US Navy a Pfizer (USA). Úspěšný fiskální rok 2002 v obtížných tržních podmínkách, kdy je ekonomika západní Evropy v útlumu, postavil IDS Scheer do vynikající startovní pozice pro rok 2003. Podtrhují to i současné velké projekty pro klienty jako Beiersdorf, Brasil Telecom, Hewlett-Packard, M-real Alliance nebo INA-LuK. Společnost IDS Scheer se také zařadila mezi nejvýznamnější konzultační společnosti na trhu, když získala statut SAP Global Services Partner. Toto partnerství potvrzuje dlouhodobou úspěšnou spolupráci obou firem.

V roce 2002 získal IDS Scheer i v České republice řadu nových významných zákazníků a rovněž navázal na dřívější projekty pro stávající zákazníky dalším rozvojem systémů a implementací nových řešení tak, aby u těchto klientů docházelo k dalšímu prohloubení získané konkurenční výhody.

Produktová skupina ARIS 6 Collaborative Suite je díky neustálému inovačnímu cyklu,  rozšíření funkčnosti do WAN prostředí,  a zejména zaintegrováním četných systémových nadstaveb, stále považována za nejkomplexnější a nejvýkonnější nástroj v oblasti analýzy, modelování, optimalizace a měření podnikových procesů.  Vlastní specifikace přidané hodnoty implementace produktů ARIS 6 se signifikantně přesunula z  úrovně modelovací do oblasti strategického plánování a řízení podniků.

Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti IDS Scheer ČR patří například tyto společnosti: Jihomoravská energetika, SAZKA, ČESKÝ TELECOM, Česká spořitelna, Léčiva, Dopravní podnik města Brna, Četrans, MUZO, Východočeská energetika, Magistrát města Hradec Králové, Danzas, Ministerstvo vnitra, Kaufland, Preciosa, Lasselsberger, Home Credit, CCS.

 

Jihomoravská energetika, a.s.

IDS Scheer ČR zvítězila ve veřejné soutěži na další rozvoj systému mySAP v Jihomoravské energetice, kde rovněž trvale rozvíjí procesní model společnosti.

SAZKA, a.s

IDS Scheer ČR vstupuje do druhého roku poskytování služeb této společnosti v oblasti implementace systému SAP. V průběhu prvního roku bylo realizováno několik projektů, a to v oblasti logistiky se speciální aplikací pro fakturaci (automatická obchodní komunikace s obstaravateli), speciální aplikace ve finanční oblasti, výkaznictví pro telemarketing, systém řízení investic v rámci podpory sledování výstavby hokejové haly a podpora oběhu dokumentů. V současné době IDS Scheer ČR ve společnosti SAZKA, a.s. implementuje datový sklad SAP a řešení pro řízení vztahu se zákazníky.

 

MUZO, a.s.

Společnost MUZO, přední poskytovatel služeb v oblasti platebních a identifikačních karet včetně jejich personalizace i služeb v oblasti provozu bankomatů a platebních terminálů, zefektivňuje své procesy díky analýze procesů provedené s konzultační a metodickou podporou společnosti IDS Scheer. „Tento projekt pomohl, aby MUZO a.s. posílilo svoje předpoklady pro úspěšnou transformaci na společnost, schopnou poskytovat komplexní služby v oblasti podpory transakcí s využitím platebních karet i transakcí, které nejsou na využití platebních karet založeny, a to v prostoru již v blízké budoucnosti rozšířené Evropské unie,“ uvedl generální ředitel a. s. MUZO, Ing. Petr Sedláček. Vedení a.s. MUZO vyjádřilo s výsledky projektu  uspokojení a věří, že provedená opatření umožní udržet konkurenční výhody společnosti a vytvoří předpoklady k proniknutí na nové trhy.

Magistrát města Hradec Králové

Společnost IDS Scheer ČR realizovala v roce 2002 na Magistrátu města Hradec Králové projekt procesní analýzy. V rámci reformy veřejné správy byl vytvořen přehledový procesní model pro převzetí kompetencí okresního úřadu a navržena optimální organizační struktura magistrátu.

Léčiva, a.s.

Společnost IDS Scheer ČR aktualizovala ve společnosti Léčiva a.s. systém řízení SAP R/3 a zároveň se podílela na validaci podle principů tzv. Správné výrobní praxe (GMP, Good Manufacturing Practice), které musí splňovat informační systémy farmaceutických společností.  Společnost IDS Scheer ČR a společnost Léčiva a. s. spolupracují při rozvoji informačních systémů od roku 2002.

Četrans, a.s.

Koncem léta 2002 získala firma IDS Scheer ČR, s.r.o. zakázku na implementaci systému SAP do skupiny společností Četrans, která patří mezi nejvýznamnější přepravní společnosti v České republice. Od září 2002 probíhá v Četransu projekt implementace aplikačních modulů finančního účetnictví, controllingu, mezd a personalistiky, logistiky a údržby vozového parku včetně programovaného napojení na dispečink přepravy a napojení na čtečky platebních karet na čerpacích stanicích. Projekt postupuje podle harmonogramu a systém SAP od ledna 2003 kompletně nahrazuje dosavadní systémy.

______________

O společnosti IDS Scheer

IDS Scheer vyvíjí řešení pro management firemních procesů. Ve vlastním systému ARIS má komplexní nástroj pro modelování a optimalizaci obchodních procesů. ARIS porazil konkurenci v mnoha srovnávacích testech a podle vyhodnocení Gartner Group je nejlepším nástrojem pro analýzu podnikových procesů na světě. Konzultanti IDS Scheer podporují klienty při zavádění procesů a implementaci moderních řešení, jako je E-business, Supply Chain Management, Customer Relationship Management a Enterprise Application Integration. ARIS je celosvětově nejprodávanější nástroj na modelování firemních procesů a používá jej 90 % společností, zahrnutých v indexu DAX 30. Společnost byla založena v roce 1985 profesorem Augustem-Wilhelmem Scheerem a nyní obsluhuje zhruba 3 000 klientů ve více než 50 zemích. V roce 2002 společnost vykázala se zhruba 1450 zaměstnanci obrat 181 milionů euro.

Česká pobočka IDS Scheer působí na místním trhu od roku 1992, původně pod jménem COMSOFT. Od roku 1995 se stala autorizovaným solution partnerem společnosti IDS Scheer AG. Partnerství bylo postupně posilováno zvyšováním majetkové účasti IDS Scheer a pod jménem IDS Scheer ČR, s.r.o. působí společnost od května roku 2001. V roce 1996 byla vyhodnocena agenturou AISA na základě spokojenosti zákazníků jako nejlepší implementační firma systému SAP R/3 v ČR. V září 2001 získala statut mySAP Alliance Services Partner.

 

 

Další informace:

 

 

Petr Ryvola

Sales & Marketing Manager  

 

IDS Scheer ČR s.r.o.                       

Phone: 00420 (2) 35 51 78 60          

Fax:     00420 (2) 35 51 78 66           

E-Mail: p.ryvola@ids-scheer.cz

 

 

Šárka Dušková          

Marketing Specialist  

 

IDS Scheer ČR s.r.o.                       

Phone: 00420 (2) 35 51 78 60          

Fax:     00420 (2) 35 51 78 66           

E-Mail: s.duskova@ids-scheer.cz

 

http://www.ids-scheer.cz

Váš názor Další článek: Chyba ve skriptech u Windows zase otevírá pole pro červíky

Témata článku: Platební systém, Blízké partnerství, Čerpací stanice, Reform, Controlling, Elle, Farmaceutická firma, Aisa, Augusta, August, Pfizer, CCS, Novartis, Cooper, Bayer


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 29

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 57

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 155


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X