Ducati a Lenovo pokračují ve spolupráci a chtějí i dále přinášet inovace do MotoGP

Ducati a Lenovo pokračují ve spolupráci a chtějí i dále přinášet inovace do MotoGP

Poté, co rok 2021 zakončil druhým rokem po sobě vítězstvím Poháru konstruktérů MotoGP, je Ducati Lenovo Team připraven na novou sezónu, ve které budou technologie hrát stále důležitější roli. Od roku 2018 pomohlo technologické partnerství se společností Lenovo týmu Ducati modernizovat a zlepšit výkon na trati. Inovace, rychlost a zabezpečení jsou centrálními body této změny. Analýza dat, umělá inteligence (AI) a další chytrá řešení společnosti Lenovo nadále podporují zlepšení a pomáhají týmu urychlit simulace a analýzu dat v reálném čase.

Prvním cílem pro sezonu 2022 je dokončení projektu vzdálené garáže (Remote Garage), který umožní inženýrům získávat data v reálném čase a být snadněji v kontaktu s garáží a motorkami i při práci na dálku. Společnosti Ducati a Lenovo jsou navíc odhodlané vylepšit možnosti videokonferencí jak v centrále, tak v garáži. Cílem je lépe propojit virtuální týmy pro úspěšnou spolupráci.

Klepněte pro větší obrázek

„Rok 2021 byl pro Ducati Lenovo Team velmi důležitý. Posílili jsme naše technologické partnerství, a i nadále budeme spolupracovat na inovacích a investicích, které nám pomohou dosáhnout ambicióznějších cílů v rychle se rozvíjejícím světě motorsportu,“ řekl Luca Rossi, prezident Lenovo Intelligent Devices Group.

„Díky spolupráci se společností Lenovo jsme dosáhli důležitých cílů jako je zrychlení sběru a analýzy dat, což nám umožnilo urychlit některé rozhodovací procesy. I díky tomu jsme mohli představit nové stroje a získat Pohár konstruktérů MotoGP dva roky po sobě. Se společností Lenovo sdílíme vášeň pro technologické inovace a do budoucna chceme objevovat další nová řešení, která nám pomohou dosáhnout ještě lepších výsledků nejen na závodním okruhu,“ říká Claudio Domenicali, generální ředitel společnosti Ducati.

Výpočetní výkon kdekoliv a kdykoliv

Lenovo podporuje inženýry a designéry společnosti Ducati při vylepšování závodních a silničních motorek od roku 2018 a pomáhá tak dosáhnout maximálního výkonu a zvýšené úrovně zabezpečení.

S využitím technologie High Performance Computing (HPC) založené na serverech Lenovo ThinkSystem SD530, SR630 a SR650, dokázalo Ducati zjednodušit a zrychlit datovou analýzu týkající se aerodynamiky, analýzy proudění a zátěžových testů. Vyšší výkon také společnosti umožnil získávat data za třetinu výpočetního času a spustit téměř dvojnásobné množství simulací ve stejnou chvíli. Technici si tak snadněji dokážou představit, jak budou motorky reagovat v různých povětrnostních podmínkách a díky tomu mohou neustále zlepšovat výkon na trati. Infrastruktura Lenovo navíc poskytuje vysoký standard ochrany dat, čímž minimalizuje riziko nebezpečných a drahých prostojů.

Společnost Ducati nasadila server ThinkSystem SE350 pro zlepšení konektivity a zrychlení analýz v reálném čase i v těch nejnáročnějších podmínkách. Tento server Lenovo poskytuje vysoký výpočetní výkon v extrémně malém, univerzálním a snadno připojitelném zařízení. ThinkSystem SE350 zvládne bez problémů pracovat i v extrémně náročných podmínkách, od vysoké vlhkosti vzduchu v Malajsii, kde může vlhkost dosahovat až 90 % až po suché a horké podmínky s poletavým pískem v Kataru. Díky tomuto serveru mohou technici kdekoliv spravovat v reálném čase až 15 GB dat pro každou motorku a vytvářet personalizované statistiky pro každého jezdce, které lze využít k přijímání rychlých a dobře informovaných rozhodnutí. Nástroje zabezpečení integrované v modelu ThinkSystem SE350 umožňují automatické šifrování dat, což pomáhá chránit duševní vlastnictví firmy Ducati a zabraňuje únikům dat.

Spolupráce, produktivita a mobilita především

Ducati také nasadilo novou infrastrukturu virtuálních počítačů, vystavěnou ve spolupráci se společností Lenovo. Více než 250 virtuálních 2D a 3D počítačů je nyní používáno napříč celou organizací, od oddělení výzkumu a vývoje až po garáže. Ducati tím získalo zvýšenou produktivitu svých zaměstnanců, kteří se mohou připojit ke své pracovní stanici kdykoliv chtějí, ať jsou kdekoliv
a na jakémkoli zařízení. Virtuální počítače také zjednodušily IT management a údržbu, zlepšily ochranu dat, pomohly optimalizovat zdroje, a především umožnily firemním profesionálům soustředit se na úkoly s vyšší přidanou hodnotou. Designéři společnosti Ducati mají nyní také možnost spolupracovat v reálném čase s týmem vývojářů a zkušebním jezdcem v průběhu celého testování. Díky tomu mohou na základě zpětné vazby rychleji zakomponovat případné změny designu celé motorky nebo jejích jednotlivých částí.

Klepněte pro větší obrázek

Všichni členové týmu Ducati, od manažerů přes techniky až po jezdce, se spoléhají na tablety, počítače a pracovní stanice společnosti Lenovo. Technici používají mobilní pracovní stanici Lenovo ThinkPad P1 pro analýzu dat zaslaných ze senzorů na motorce a pro další nastavení a optimalizaci motorky. Vyšší management na druhou stranu používá inovativní ThinkPad X1 Fold s ohebným displejem, který jim zajišťuje maximální produktivitu a mobilitu. Designéři se pak mohou spolehnout na výkonné pracovní stanice Lenovo, včetně modelů z řady ThinkPad P.

Cesta k budoucnosti s rozšířenou realitou

Ducati a Lenovo mají velké plány do budoucna. Obě společnosti již zkoumají možnosti využití umělé inteligence, strojového učení a rozšířené reality pro dosažení ještě vyšší úrovně inovací v rámci MotoGP. Například možnost vytvoření virtuálního modelu motorky a jejích součástí v plné velikosti představuje důležitý faktor urychlující budoucí výzkum a vývoj, testování a údržbu stejně jako poprodejní podporu pro silniční motocykly.

Další článek: Nejsou čipy, není Wi-Fi 6E. Výrobci tuto půlgeneraci přeskočí a vyhlížejí rovnou Wi-Fi 7Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti