Druhý rok spolupráce IBM a ČVUT formou studentských výzkumných projektů

Společnost IBM Česká republika odmění 25. května nejlepší výzkumné projekty studentů pražského Českého vysokého učení technického. Projekty vznikly v rámci soutěže uspořádané pro studenty katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.
Druhý rok spolupráce IBM a ČVUT formou studentských výzkumných projektů

Program studentských výzkumných projektů navazuje na obdobný projekt z loňského roku. Studenti mají možnost si vybrat pro další zpracování v rámci bakalářských a semestrálních prací jedno z vypsaných témat. Témata projektů jsou formulována na základě konkrétních potřeb a zájmů výzkumných pracovišť na katedře počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT a české pobočky IBM, oddělení Voice Technologies and Systems. Oblasti rozpoznávání řeči a  vizualizace převládají, ale najdeme zde témata i z jiných oborů. Při definování, analýze a zpracovávání zadání pomáhají studentům jak jejich pedagogové, tak odborníci z IBM. Jedním z cílů programu je naučit studenty řešit komplexní úlohy a svou práci dokumentovat a prezentovat.

 

Nejcennější pro studenty bude kromě jiného skutečnost, že autoři nejlepších z celkem 30 prací budou mít příležitost své projekty dále rozvíjet s podporou IBM. Součástí cen určených pro výherce je kromě finančních odměn v celkové výši 60 000 Kč také možnost pracovat na částečný úvazek v IBM. Těm nejtalentovanějším se zde nabízí příležitost pro další vědecký růst. IBM je podporuje prostřednictvím svých interních stipendií. IBM také předpokládá, že možnost seznámit se blíže s praktickým chodem a problematikou technologické společnosti bude pro studenty atraktivní a povede některé ze studentů k tomu, že spojí s IBM svoji profesní budoucnost.

 

 

 

 

O společnosti IBM

Společnost IBM je největším výrobcem IT produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

Další činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

Témata článku: IBM

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje