Dovolená na DVD-RAM

27. května 2004
Inteligentní ponožky míří na trh
Druhá generace DVD videokamer Panasonic nabízí náruživým filmařům všechny výhody formátu DVD-RAM – okamžité nahrávání, snadnou editaci a bezkonkurenční počet opakovaných přepisů.
Dovolená na DVD-RAM

Praha, 26. května 2004 – Společnost Panasonic uvádí na český trh dva nové modely DVD videokamer VDR-M50 a VDR-M70, které jako záznamové médium používají  DVD-RAM a DVD-R disky o průměru 8 cm. Model VDR-M50 disponuje 18x, VDR-M70 10x optickým zoomem. 1/4palcový CCD snímač s rozlišením 1 020 000 pixelů (VDR-M70) garantuje kvalitní ostrý obraz s realistickým podáním barev.  DVD kamera VDR-M50 je osazena 1/6palcovým CCD a poskytuje rozlišení 800 000 pixelů.

 

Vzhledem k tomu, že videokamery využívají disky o průměru 8 cm, mají velmi kompaktní rozměry 89 x 64 x 146 mm a nízkou hmotnost 500 (VDR-M70) a 520 gramů (VDR-M50). Natáčet je možné takřka okamžitě a záznam lze přehrát na jakémkoli DVD-RAM kompatibilním přehrávači, videorekordéru, či domácím kinu. Pokud vlastníte DVD videorekordér Panasonic s integrovaným harddiskem, můžete záznam zkopírovat na disk 2x až 6x rychlostí a poté opět natáčet na tentýž 8cm DVD-RAM disk. Z pevného disku pak můžete videozáznam vypálit na levná média DVD-R, která jsou ideální pro archivační účely a navíc je přehraje prakticky kterýkoli DVD přehrávač.

Díky využití DVD-RAM/R disků je nahrávání s VDR-M70/50 snadné a rychlé. Po stisknutí tlačítka pro záznam přístroj najde automaticky prázdné místo na disku a téměř okamžitě začne nahrávat. Odpadají tak problémy se zdlouhavým hledáním volného místa i obavy z nechtěného přemazání stávajícího záznamu.

Na rozdíl od běžné videokazety DVD disky umožňují jednodušší a intuitivnější přehrávání. Orientaci v nahrávce usnadňují náhledy zastupující každou scénu. Náhledy je možné prohlížet na LCD panelu kamery nebo na televizní obrazovce. Vybranou scénu je pak možné okamžitě přehrát – není třeba nic složitě hledat, ani přetáčet pásku tam a zpátky. Stejně tak je možné rychle zkontrolovat právě nahraný záznam a okamžitě pokračovat v natáčení.

DVD-RAM a DVD-R disky jsou bezkontaktní média, takže opakovaným přehráváním nedochází ke snížení kvality záznamu. Data jsou na disky ukládána ve formátu MPEG2, stejném jaký používají běžná média DVD-Video. Uživatelé mají na výběr mezi módy 10 Mbps VBR (proměnný datový tok) nebo 6 Mbps a 3 Mbps CBR (konstantní datový tok). V závislosti na zvoleném režimu je na disk možné uložit až 120 minut vysoce kvalitního záznamu. DVD-RAM disky navíc umožňují přepis záznamu až 100 000x bez jakékoliv ztráty kvality.

Funkce playlist umožňuje stříhat záznam přímo v kameře. Automaticky zobrazí náhledy po sobě následujících scén, počáteční a koncové body si ovšem může nastavit i sám uživatel. Scény je pak možné uspořádat do zvoleného pořadí a uložit je jako playlist. VDR-M70/50 též umožňuje nastavit plynulé přechody mezi jednotlivými scénami. Záznam můžete dále zatraktivnit přidáním střihových efektů (stmívačky, roztmívačky, stíračky) a na počítači jsou možnosti editace téměř neomezené. Data lze na PC přenést jednoduše vložením disku z kamery do DVD mechaniky počítače nebo připojením videokamery přes rozhraní USB 2.0.

Oba modely jsou vybaveny slotem pro paměťovou kartu SD, na kterou lze ukládat fotografie. Náhledy uložených fotografií může uživatel prohlížet na LCD panelu kamery nebo na obrazovce televizoru. Data uložená na SD kartě je navíc možné pohodlně sdílet s dalšími SD kompatibilními produkty, například tiskárnou nebo celou řadou multifunkčních AV zařízení.

DVD videokamery Panasonic jsou v prodeji od května za doporučené maloobchodní ceny 33 995 Kč (VDR-M50) a 39 995 Kč (VDR-M70).

– Konec –

Poznámka pro editory:

 

Japonská Matsushita Electric Industrial, Co., Ltd. (NYSE : MC), známá v České republice svými produkty značek Panasonic a Technics, je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti vývoje a výroby  elektronických zařízení pro spotřebitele i pro průmyslové použití.  Matsushita je v České republice reprezentována svým obchodním zastoupením Panasonic Czech Republic, spol. s r. o.

 

Japonská společnost patří k největším zahraničním investorům v České republice a to jednak díky plzeňské továrně na výrobu televizorů (Matsushita Television Central Europe, s.r.o.) a závodu v Pardubicích (Matsushita Communication Industrial Czech, s.r.o.), který vyrábí mobilní telefony a autorádia značky Panasonic.

 

Na adrese www.panasonic.cz můžete navštívit webové stránky společnosti Panasonic Czech Republic, s.r.o.

Na adrese www.panasonic-europe.com můžete navštívit webové stránky společnosti Matsushita Electric Europe.

 

 

V případě zájmu o bližší informace prosím kontaktujte:

 

Mmd Public Relations

Ivo Mareš

tel.: 224 251 555, fax: 224 254 364

e-mail:mares@mmd.cz

 

 

Váš názor Další článek: Inteligentní ponožky míří na trh

Témata článku: Playlist, Nechtěná data, Televizory Panasonic, Doporučené pořadí, Autorádia, Technics, Levné televizory


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu