Dotykové notebooky ASUS VivoBook odhaleny

Dotykové notebooky ASUS VivoBook odhaleny

ASUS uvedl na český trh notebooky ASUS VivoBook, k jejichž hlavním přednostem patří kromě kompaktní velikosti také dotykové displeje umožňující pohodlné ovládání operačního systému Windows 8. Tato řada notebooků se vyznačuje atraktivním provedením s vnějším víkem z broušeného hliníku. VivoBooky jsou také vybaveny zvukovou technologií ASUS SonicMaster nebo funkcí okamžitého spuštění během 2 sekund. ASUS nyní nabízí 11,6“ model VivoBook X202E (S200), jehož doporučená cena začíná na 11 990 Kč s DPH. V průběhu roku se objeví na trhu další modely této řady s různými velikostmi displeje.

Při výrobě šasi této novinky byl použit odolný, atraktivně vypadající kov, který je charakteristický i pro ultrabooky řady ZENBOOK. S tou mají VivoBooky společné rovněž postupně se zužující tělo. Zařízení řady VivoBook byla navržena tak, aby se dala snadno přenášet jako kniha, a proto u nich nenajdete žádné ostré hrany. Notebooky VivoBook budou postupně k dispozici v řadě pestrých barevných provedení.

Intuitivní dotykové ovládání

Primárním účelem notebooků řady VivoBook je nabídnout intuitivní dotykové ovládání optimalizované pro systém Windows 8. Dotykové ovládání u nich představuje mnohem víc než jen jednu z funkcí - jde o podstatu veškeré práce na těchto zařízeních. Všechny modely jsou vybaveny multidotykovými panely s vysokou citlivostí, kterým zdatně sekundují větší multidotykové touchpady zaručující pohodlnější dotykové ovládání s využitím technologie ASUS Smart Gesture.

Klepněte pro větší obrázek

Realistický zvuk

Notebooky VivoBook jsou vybaveny speciální technologií ASUS SonicMaster, která zajišťuje výraznější zvukové podání s větším frekvenčním rozsahem, hlubšími basy a čistšími vokály. Řada VivoBook těží z hardwarové a softwarové optimalizace zvuku od společnosti ASUS doplněné o nástroje pro zpracování zvuku MaxxAudio, které získaly ocenění Technical Grammy. I v tomto případě se může model X202E pochlubit vlastnostmi, který u tak kompaktního zařízení nemá obdoby. Přestože jde o 11,6" notebook, je vybaven reproduktory, které obvykle najdete u 14" až 15" modelů, takže uživatelům nabízí výraznější a kvalitnější zvuk, který je doménou mohutnějších notebooků standardní velikosti.

Práce v cloudu

S funkcí okamžitého probuzení z režimu spánku do dvou sekund mají uživatelé záruku bleskového přístupu do systému Windows 8 i tehdy, když se od počítače vzdálí na delší čas. Pohotovostní doba modelu VivoBook X202E dosahuje díky výkonné baterii až 15 dnů. Bez nabíjení pak notebook dokáže pracovat až 5 hodin. To vše přispívá k bezproblémové práci v cloudu, pro kterou je celá řada notebooků VivoBook určena. Se všemi modely je možné po dobu tří let bezplatně využívat 32GB online úložiště ASUS WebStorage.

Témata článku: Notebooky, 32Gb, Asus Zenbook, Zenbook, Ovládání, Pohodlná práce, Vnější provedení, Hliníkové šasi, Zvuková technologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí