Dotyk jako způsob života

Dotyk jako způsob života

Interakce mezi člověkem a strojem se neustále vyvíjí a technický pokrok ji pohání vpřed stále vyšším tempem.

Ještě nedávno byla dotyková technologie hudbou budoucnosti, nezbytnou rekvizitou vědeckofantastických filmů. Dnes na ni narazíme všude.

Stačí připomenout bankomaty, kapesní počítače, navigaci GPS, odbavovací terminály na letišti a v poslední době i smartphony a přehrávače MP3. Všechna uvedená zařízení jsou vybavena jednoduchými dotykovými displeji s intuitivním ovládáním, a tedy představují naši bezprostřední zkušenost s dotykovou technologií.

V současné době tato technologie dosáhla dalšího vývojového stupně: Nový způsob interakce mezi člověkem a počítačem nahrazuje složité kroky jednoduchostí a znaky obrázky.

Nepřetržitý technický vývoj a možnosti, které nabízí vícedotykový displej ve spojení s novým operačním systémem Windows® 7, umožnily společnosti Acer zcela změnit způsob interakce člověka s počítačem. Vícedotykové displeje nejen nahrazují myš, ale od základů mění náš přístup k technice i způsob práce.

Přesouvání objektů, posouvání snímků, hraní her, psaní textů atd. pomocí prstů představuje mnohem snadnější a intuitivnější způsob interakce s počítačem.

Technologie dotykového displeje je vhodná pro každého. Mnozí lidé si stále ještě nejsou příliš jistí při práci s počítačem anebo z něj mají dokonce strach. Ovládání notebooku jednoduchým poklepáním na displej se podobá běžnému zacházení s předměty v každodenním životě, a tedy technologie dotykového displeje pomáhá odstraňovat obtíže, které technika působí mnohým uživatelům, a současně jim nabízí nové a užitečné možnosti využití počítače.

S vícedotykovou technologií je správa a sdílení digitálního obsahu zábava. Navíc je možné používat více kombinací gest pro ovládání většího počtu funkcí přirozenějším a intuitivnějším způsobem. Jediným dotykem lze např. převracet, otáčet či zvětšovat stránky, a tedy práce je mnohem rychlejší a instinktivnější – možnost používat počítač takovým způsobem je prostě hračka. Stejně jednoduše lze vybírat či prohlížet soubory, spouštět aplikace a prohlížet položky menu.

Dotkněte se, zamilujte se a žijte

Jedinečný portál Acer TouchPortal (u notebooků Aspire 5738PG, Aspire 1825P a počítače Aspire Z5610) představuje vstupní bránu ke všem úžasným novým zážitkům, které nabízí dotykové ovládání počítače. Zprostředkuje přístup k multimediálním souborům a zařízením, umožňuje funkcí "drag and drop" přesouvat snímky na zeď s fotografiemi, přehrávat videa, sledovat DVD a přepínat z jednoho formátu na druhý pouhým poklepáním na virtuální tlačítko. Tento portál rovněž propojuje jednotlivá připojená zařízení, a tedy můžete jednoduše tisknout snímky přetažením na ikonu tiskárny, prohlížet webové stránky anebo vyhledávat místa na globu Microsoft® Surface Globe, jímž lze otáčet jako skutečným glóbem. Acer TouchMemo umožňuje psát rukou poznámky nebo kreslit, a tak už nikdy nic nepropásnete!

Řešení Acer Touch přináší do života intuitivní a pohodlné ovládání.

Portál Acer Touch Portal se skutečně zmocní vašich smyslů!

Témata článku: Nová hračka, GPS navigace, Vhodný stroj, Technická hračka, Běžný smartphone, Vhodné ovládání, Ovládání, Pohodlná práce, Složitý způsob, Nový způsob, Dotykový displej

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje