Doplňky pro Skype v podobě plug-inů od třetích stran přesáhly 10 miliónů stažení

Praha, 2. května 2007 – Společnost Skype dnes oznámila, že od uvedení funkce Extras Manager v aplikaci Skype™ 3.0 pro Windows před pouhými čtyřmi měsíci si lidé stáhli více než 10 miliónů jednotlivých doplňků pro Skype (zvaných Extras). „Extras“ jsou samostatné rozšiřující moduly (plug-in), které vytváří nezávislí vývojáři třetích stran a které uživatelům umožňují rozšiřovat funkční možnosti aplikace Skype a obohacovat jejich hovory uskutečňované přes Skype.
Doplňky pro Skype v podobě plug-inů od třetích stran přesáhly 10 miliónů stažení

Jelikož jsou Extras snadno přístupné, uživatelé mohou s aplikací Skype dělat mnohem více věcí, jako například hrát dámu nebo backgammon, používat osobní avatáry (virtuální nahrazení vlastního obličeje) a spolupracovat s přáteli, rodinou a obchodními kolegy na celém světě. Díky funkci Extras Manager, jež byla do aplikace Skype pro Windows 3.0 zavedena 13. prosince 2006, lze nyní tyto doplňky vyhledávat, instalovat a spouštět ještě mnohem snadněji a navíc je možné se k doplňkům dostat z různých míst aplikace Skype.

Doplňky pro Skype vytvořily rovněž obchodní příležitost pro úspěšné vývojáře třetích stran, neboť nabízejí snadný způsob, jak se lidé k jejich softwaru mohou dostat. Vývojáři nyní mohou snadno vytvářet, publikovat a propagovat své softwarové služby pro více než 196 miliónů registrovaných uživatelů.

Aplikací, která v současné době vede žebříček nejčastěji stahovaných Extras je CrazyTalk™ pro Skype, který uživatelům umožňuje při hovorech přes Skype používat živé avatáry a emotikony. Od chvíle, kdy byl tento doplněk mezi Extras zařazen, si jej stáhlo přes 3,5 miliónu lidí. „Když jsme se připojili k programu společnosti Skype pro vývojáře, raketově stoupl počet stáhnutí z tisíců na milióny za měsíc,“ řekl Charles Chen, CEO společnosti Reallusion, která doplněk CrazyTalk publikovala.

Mezi 30% uživatelů, kteří Skype používají pro obchodní účely, je v současné době nejstahovanější obchodní aplikací doplněk Pamela Call Recorder (záznamník hovorů), který byl stažen již více než miliónkrát. „Účast v programu společnosti Skype pro vývojáře nám pomohla získat nové uživatele a významně zvýšit naše příjmy. Počet lidí, kteří si stáhli doplněk Pamela Call Recorder od jeho uvedení na Skype, je dvojciferným násobkem těch, kdo si jej stáhli přímo z našich internetových stránek. A toto číslo každý měsíc roste, takže se naše účast skutečně vyplatila,“ řekl Dick Schiferli, zakladatel a CEO společnosti Pamela-Systems.

„Jsme potěšení, že tolik lidí rádo používá Skype a tímto neuvěřitelným tempem si stahují Extras, aby se mohli spojit s lidmi, na nichž jim záleží, a to kdekoli na světě,“ řekl Paul Amery, ředitel programu společnosti Skype pro vývojáře (Skype Developer Program). Komunita vývojářů pro Skype nás nepřestává udivovat nově vytvářeným softwarem a nástroji, které se přímo integrují do aplikace Skype a umožňují komunitě uživatelů Skype tuto aplikaci využívat ještě zajímavěji. Vývojáře vnímáme jako naše klíčové partnery, abychom Skype neustále posouvali na jeho cestě k tomu, aby se stal nejpoužívanějším způsobem komunikace přes Internet na světě.“

Program společnosti Skype pro vývojáře (Skype Developer Program) poskytuje celosvětovou příležitost pro vývojáře inovovat a vytvářet nové obchodní příležitosti a software, jenž obohatí zážitek uživatelů při používání Skype. K dnešnímu dni je v programu společnosti Skype pro vývojáře registrováno přes 4.000 vývojářů, kteří vytvářejí novou generaci zábavného softwaru, díky kterému uživatelé mohou Skype využívat ještě lépe.

Váš názor Další článek: Microsoft uvádí novou řadu produktů System Center

Témata článku: Skype, Dick, Charles, Vývojář, Milión uživatelů, Doplňky, Osobní klíč, Developer


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu