Domény.cz v novém a s novými funkcemi

Domény.cz v novém a s novými funkcemi

Portál domény.cz, který se za 8 let své existence stal pro mnoho internetových uživatelů bránou k registraci vhodné domény, prošel redesignem a má řadu nových funkcí. Během prvního měsíce, kdy stránky běžely v novém, si tu návštěvníci ověřili dostupnost bezmála 100 tisíc domén.

„Domény.cz vždy byly díky své jednoduchosti a funkčnosti mimořádně oblíbenou službou, s pomocí níž si může každý ověřit, zda je jím vybraná doména dostupná, případně si ji rovnou zakoupit. Na tyto vlastnosti jsme chtěli při redesignu navázat s tím, že stránky uděláme ještě přístupnější a vybavíme je dalšími praktickými funkcemi,“ říká František Grunt, marketingový ředitel společnosti Active24, která www.domeny.cz provozuje.

Nově si tak mohou návštěvníci portálu Domény.cz nechat vygenerovat doménu ze zadaných klíčových slov, hromadně ověřit dostupnost většího množství domén nebo zhlédnout videotutoriály, které je dovedou k webu na vlastní adrese.

Statistiky ukazují, že změny designu a uživatelského rozhraní portálu domeny.cz, které připravila internetová agentura Cognito, byly správnými kroky. Za první měsíc provozu nové verze portálu si dostupnost domény ověřilo téměř 100 000 uživatelů, což je oproti předchozí verzi trojnásobný nárůst. Počet unikátních návštěvníků vzrost o 20 %, počet návštěv o 27 % a počet zobrazených stránek dokonce o 247 %. Zdvojnásobila se i doba strávená na webu a naopak klesla míra opuštění o 59 %.

Na portálu se bude i nadále pracovat.

Návštěvníci se mohou těšit na další funkcionality, připravuje se i slovenská verze pod doménou domeny.sk. V současné době také startuje mediální kampaň.

Témata článku: Grunt, Klíčová vlastnost, Předchozí návštěvník, Správná funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí