Domény .EU v druhé fázi již pro všechny firmy a podnikatele

Počátkem prosince 2005 zahájila organizace EURid registrace tzv. evropských domén. Celý proces registrací započala první fáze Sunrise Period (tzv. Zahajovací období). Podnikatelé a firmy, které první fáze pro registraci nemohli využít se dočkají již za 26 dní, kdy začne druhá fáze.
Domény .EU v druhé fázi  již pro všechny firmy a podnikatele

Praha, 12. ledna 2006 – Druhá fáze Sunrise Period bude zahájena 7. února a potrvá až do 6. dubna 2006. V této fázi se otevírá možnost registrace .EU domény všem obchodním firmám a registrovaným živnostníkům z ČR. V jejím průběhu bude možné žádat o doménová jména v plném znění názvu své firmy či živnosti.

Ve druhé fázi Sunrise Period si mohou .EU domény registrovat ti, kterým byla určena již první fáze a dále je také možno žádat o domény ve znění:

  • obchodního jména/názvu společnosti či produktu
  • názvu chráněného uměleckého díla
  • názvu výrobku či služby

 

Vzhledem k tomu, že v České republice není chráněno používání jmen a příjmení a rovněž není možné registrovat doménové jméno na základě Rodného listu, nelze v zahajovacích fázích žádat o doménu v takovém znění., ačkoliv je tato možnost uvedena v obecných pravidlech pro Sunrise Period.

 

Jak dokáže firma či živnostník své právo na doménu?

I v průběhu druhé fáze je nutné právo na doménu dokazovat tzv. Písemnými důkazy. Pro firmy bude dostačující kopie výpisu z Obchodního rejstříku a živnostníci své právo doloží kopií živnostenského listu. Opět zde platí pravidlo, že požadovaná doména musí být ve stejném znění jako plný název firmy či živnosti.

 

Důležité rady a zkušenosti:

  • pozor na správné vyplnění žádosti (v případě chyby bude zamítnuta!)
  • je třeba si rozmyslet zda poslat písemné důkazy přes registrátora (elektronicky) či přímo do Belgie (poštou či kurýrem)
  • písemné důkazy musí být doručeny včas a přesně podle pravidel (registrátorovi či přímo ověřovateli)
  • informujte se včas o všech aspektech registrace na stránkách registrátorů nebo na informační lince 241 734 616

 

Jakákoliv chyba může způsobit zamítnutí žádosti o registraci .EU domény. Pokud se tedy rozhodnete pro registraci .EU domény, doporučujeme přesnost, důslednost a hlavně rychlost.

 

Domény do druhé fáze Sunrise Period mohou zájemci registrovat již nyní na www.Evropska-Domena.cz.

Váš názor Další článek: Uvolněna finální verze Thunderbird 1.5

Témata článku: Evropská unie, Sunrise, Fáze

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší