Domény .EU již pro VŠECHNY podnikatele a firmy

Registrace domén .EU pokročila do další etapy. Již zítra, 7. února bude zahájena druhá fáze Sunrise period (tzv. Zahajovací období). Tentokrát se dočkají podnikatelé a firmy, které první fáze pro registraci nemohli využít.
Domény .EU již pro VŠECHNY podnikatele a firmy

Praha, 6. února 2006 – Registrace .EU domén, která byla zahájena 7. prosince pokročila do druhé fáze Sunrise period (tzv. Zahajovací období). Druhá fáze bude zahájena 7. února a potrvá až do 6. dubna 2006. Chvílí spuštění se otevírá možnost registrace .EU domény všem obchodním firmám a registrovaným živnostníkům z ČR. V jejím průběhu bude možné žádat o doménová jména v plném znění názvu své firmy, živnosti, výrobku nebo služby.

 

Ve druhé fázi Sunrise period si mohou .EU domény registrovat ti, kterým byla určena již první fáze a dále je také možno žádat o domény ve znění:

  • plného znění obchodního jména/názvu společnosti či produktu
  • plného znění názvu chráněného uměleckého díla
  • plného znění názvu výrobku či služby

 

Vzhledem k tomu, že v České republice není chráněno používání jmen a příjmení a rovněž není možné registrovat doménové jméno na základě Rodného listu, nelze v zahajovacích fázích žádat o doménu v takovém znění, ačkoliv je tato možnost uvedena v obecných pravidlech pro Sunrise period.

 

Jak dokáže firma či živnostník své právo na doménu?

I v průběhu druhé fáze je nutné právo na doménu dokazovat tzv. Písemnými důkazy. Pro firmy bude dostačující kopie výpisu z Obchodního rejstříku a živnostníci své právo doloží kopií živnostenského listu. Opět zde platí pravidlo, že požadovaná doména musí být ve stejném znění jako plný název firmy či živnosti.

 

V případě žádosti o doménové jméno na základě názvu produktu bude nutné dodat dostatečné důkazy o užívání názvu, tj. dodat písemné důkazy ve formě faktury, letáku nebo jiného propagačního materiálu. Ideálně také dokázat užívání značky v delším časovém horizontu, atd.Rady a zkušenosti z první fáze:

  • pozor na správné vyplnění žádosti (v případě chyby bude zamítnuta!)
  • je třeba si rozmyslet zda poslat písemné důkazy přes registrátora (elektronicky) či přímo do Belgie (poštou či kurýrem)
  • písemné důkazy musí být doručeny včas a přesně podle pravidel (registrátorovi či přímo ověřovateli)
  • informujte se včas o všech aspektech registrace na stránkách registrátorů nebo na informační lince 241 734 616

 

Jakákoliv chyba může způsobit zamítnutí žádosti o registraci .EU domény. Pokud se tedy rozhodnete pro registraci .EU domény, doporučujeme přesnost, důslednost a hlavně rychlost.

 

Další fáze registrace .EU domén

Poslední fáze registrací evropských domén, tzv. volná registrace začne 7. dubna 2006. Tato fáze je přístupná všem zájemcům o .EU doménu, kteří splňují tyto požadavky:

-          podnikatelé a firmy, kteří mají své sídlo nebo ústřední správu v členské zemi EU

-          organizace založená v členské zemi EU

-          osoby s trvalým pobytem na území členské země EU


Domény do všech fází Sunrise period mohou zájemci registrovat již nyní na
www.Evropska-Domena.cz.

Váš názor Další článek: Acer hodlá zvýšit dodávky LCD televizí o 233 %

Témata článku: Evropská unie, Sunrise, Fáze

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší