Domény .EU dnes startují

Organizace EURid, správce domény .EU dnes zahájí první stěžejní fázi registrace těchto domén. Celý proces začíná obdobím Sunrise period. Společnost EXPLORER, akreditovaný registrátor .EU domény, v 11 hodin odešle první žádosti o registraci.
Domény .EU dnes startují

Praha, 7. prosince 2005 – Možnost podat žádost o registraci měli zájemci u registrátora Evropská-Doména.cz již od 15. listopadu. Za tuto dobu přijala společnost EXPLORER na stovky žádostí pro období Sunrise Period a další tisíce žádostí pro období volné registrace. Pro první fázi Sunrise Period, která bude zahájena dnes, 7. prosince v 11:00 CET, odešle registrátor přibližně 300 žádostí o registraci. Pro zasílání žádostí vytvořila společnost EXPLORER automatizovaný systém, který v uplynulých dnech intenzivně testovala.

 

V 1. fázi Sunrise period mohou být registrovány doménová jména s názvy státních a veřejných institucí a jejich akronymů; územních názvů pod správou veřejných institucí; registrovaných ochranných a obchodních známek. Tato fáze potrvá po dobu dvou měsíců do 6. února 2006. Druhá fáze Sunrise period, která potrvá od 7. února do 6. dubna 2006 nabízí možnosti registrace jak pro zájemce z 1. fáze, tak pro žádosti o domény ve znění obchodního jména/názvu společnosti, produktu; názvu chráněného uměleckého díla; názvu výrobku a služby nebo neregistrované ochranné známky.

 

Společnost EXPLORER nabízí k registracím domén .EU dodatečné služby:

  • Elektronické odeslání dokumentace - službou se rozumí přijetí dokumentace nutné pro 1. a 2. fázi Sunrise od žadatele o registraci domény, její převedení do digitální formy (scan) a odeslání elektronickou cestou ověřovateli (PriceWaterhouseCoopers Belgium), který bude nárok posuzovat.
  • Webhosting - místo pro www stránky. Explorer nabízí širokou škálu balíčků služeb pro umístění www stránek, bezpečný email chráněný antivirem a filtrem nevyžádané pošty (antispam), podporu skriptovacích jazyků, databází nebo elektronických obchodů. Jako bonus nabízí společnost EXPLORER všem zájemcům o webhosting .EU doménu zdarma na 1 rok.
  • Vedeni DNS – DNS, nebo-li jmenné servery jsou nezbytnou technickou součástí pro fungování domény. Pro doménu .EU může zájemce využít vlastní DNS servery, případně může použít servery registrátora.

 

Registraci .EU domény můžete učinit na www.Evropska-Domena.cz.

Váš názor Další článek: Microsoft dostal další pokutu za nekalou konkurenci

Témata článku: Evropská unie, Sunrise, Fáze, Umělecký filtr

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší