Dolby a Intel podporují vývojáře při zavádění špičkového prostorového zvuku na PC

INTEL DEVELOPER FORUM, SAN FRANCISKO, 8. září 2004 – Společnosti Dolby Laboratories a Intel oznámily spolupráci při přípravě nástrojů pro vývojáře, které usnadní integraci high-end zvuku do osobních počítačů platformy Intel. Uživatelé si tak budou moci vychutnat prostorový zvuk špičkové kvality na svém přenosném počítači, stolním PC v obýváku nebo ve „zvukovém studiu“ ve své pracovně.
Dolby a Intel podporují vývojáře při zavádění špičkového prostorového zvuku na PC

Propojení zkušeností v práci se zvukem společnosti Dolby a možností firmy Intel v oblasti jedinečné specifikace Dolby Master Studio povede ke vzniku vyspělého zvukového systému „s vysokým rozlišením“ (HD). Iniciativu Dolby PC Entertainment Experience Initiative podpoří nový vzorový návrh a doporučení společnosti Intel. Nejnovější PC platforma Intel, založená na čipových sadách Intel® 915 a 925X Express a rychlých procesorech Intel® Pentium® 4 s technologií Hyper-Threading1 zajišťuje dostatečné výkonnostní rezervy pro zcela nové audio aplikace.

 

Společnosti Dolby a Intel poskytují záruku kvality a technické podpory všem vývojářům řešení pro HD Audio architekturu. V zájmu zajištění kompatibility, výkonu a široké dostupnosti řešení nabízí Dolby a Intel nástroje a podporu při vývoji řešení maximálně využívajících možnosti zvukového systému Dolby. Výrobci počítačů tak mohou nabídnout širokou škálu PC pro digitální domácnost s integrovanou podporou špičkových Dolby technologií, jako je Dolby HeadphoneTM, Dolby Virtual SpeakerTM, Dolby Digital LiveTM a Dolby Pro LogicTM IIx.

 

„Jakmile spotřebitelé zaslechnou slovo ‘Dolby’, spojí si jej s příjemnými zážitky v oblasti zábavy,“ řekl Rob Crooke, viceprezident a general manager Desktop Marketing and Strategic Planning Desktop Platforms Group společnosti Intel. „Spolupráce společností Intel a Dolby uživatelům přinese ucelenou sadu zvukových technologií, které byly dříve dostupné pouze u zařízení spotřební elektroniky. Takový vývoj PC platformy přiblíží spotřebitelům vizi digitální domácnosti, kde si budou moci vychutnat obsah kdykoliv, kdekoliv a na jakémkoliv zařízení.“

 

„Máme radost z dynamické spolupráce se společností Intel i z pozitivního přijetí ohlášení z jarního IDF,“ řekl Richard Hockenbrock, viceprezident Licensing Operations společnosti Dolby. „Při spolupráci s vývojáři z různých částí PC průmyslu máme příležitost propojit zkušenosti jednotlivých stran a přispět ke směřování tohoto odvětví, pomoci s přípravou výkonnějších a komplexnějších domácích počítačů se systémem Dolby.“

 

Klíčovým prvkem iniciativy Dolby PC Entertainment Experience Initiative je program loga Dolby PC, představený v únoru na jarním IDF. Jeho cílem je usnadnit uživatelům výběr PC s technologií Dolby, která jim zajistí stabilní kvalitu zábavy. V rámci tohoto programu společnost Dolby nabízí:

 

Dolby® Master StudioTM— obsáhlá sada zvukových funkcí, až 7.1 kanálů prostorového zvuku zajišťující působivé, přirozené i dramatické podání všech druhů zábavy, možnost výroby vlastních DVD s prostorovým zvukem.

Dolby Home TheaterTM— skutečně prostorový zvuk pro domácí kino z různých zdrojů, flexibilně nastavitelný podle média, nálady, diváků a prostředí.

Dolby Sound RoomTM— zážitek přirozeného podání perfektně nastaveného systému domácího kina 5.1 při použití libovolného zdroje i na dvou reproduktorech nebo ve sluchátkách.

 

 

O IDF

Intel Developer Forum je významné setkání vývojářů hardwaru a softwaru, které se koná v průběhu celého roku na různých místech světa. Na IDF se setkávají významné osobnosti odvětví a rozebírají nejmodernější technologie a produkty pro PC, servery, komunikační zařízení a kapesní klienty. Další informace o IDF a technologiích Intel viz http://developer.intel.com.

 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

 

 

* Další názvy a značky mohou být prohlášeny za vlastnictví jiných subjektů.

 

Intel, Centrino a Itanium jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

 

1 Technologie Hyper-Threading ke své činnosti vyžaduje počítačovou sestavu s procesorem Intel® Pentium® 4 podporujícím HT, dále čipovou sadu, BIOS a operační systém s podporou technologie Hyper-Threading. Výkon se bude lišit v závislosti na použitém hardwaru a softwaru. Další informace včetně přehledu procesorů s podporou HT technologie viz www.intel.com/info/hyperthreading.

 

 

 

Kontakt pro média:

 

Intel Czech                                                                            Mmd

Pavel Svoboda                                                                      Hana Kučerová

PR Specialist, CEE                                                                Tel.: +420 224 25 15 55

Tel: +420 222 090 304                                                         Fax: +420 224 25 43 64

       +420 222 090 301                                                         Email: kucerova@mmd.cz

Email: pavel.svoboda@intel.com

 

 

 

Váš názor Další článek: Sybase začne nabízet databázi pro Linux zdarma

Témata článku: Speaker, Ochranná sluchátka, Zvuková technologie


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 121

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk