Dobromil Podpěra byl jmenován Managing Directorem společnosti Cleverlance

Praha, 9. března 2005 – Společnost Cleverlance, přední dodavatel vícevrstvých řešení ve střední Evropě, dnes jmenovala Dobromila Podpěru Managing Directorem společnosti. Dobromil Podpěra se ujal za plné podpory rodičů Jakuba Dosoudila funkce výkonného ředitele Cleverlance. Dobromil Podpěra bude i nadále zastávat funkci Technical Directora, část jeho povinností převzali divizní ředitelé, tak aby mohl funkci Managing Directora plně zastávat. Cleverlance je díky své struktuře a systému řízení plně stabilní a je řízena vrcholným managementem v čele s Dobromilem Podpěrou. Neustále roste, od počátku roku 2005 získala tři nové významné zakázky v oblastí financí, přijala za poslední tři měsíce více jak 20 nových zaměstnanců a připravuje na trh další své vlastní produkty.
Dobromil Podpěra byl jmenován Managing Directorem společnosti Cleverlance

„Považuji jmenování Dobromila Podpěry za významný signál stability společnosti, která pružně zareagovala a díky svému systému řízení se i plně vyrovnala se ztrátou generálního ředitele Jakuba Dosoudila v Asii při přírodní katastrofě na konci loňského roku. Vztahy s klíčovými zákazníky nejsou již závislé na jedné či několika osobách, ale jsou výsledkem kvalitní práce obchodních zástupců i specialistů z jednotlivých divizí, počínaje projektovým řízením, analýzou a vývojem a konče technickou podporou. Jsem přesvědčen, že Cleverlance je silným hráčem na trhu systémové integrace a zájem o její služby a produkty od stávajících i nových zákazníků její pozici neustále posiluje,“ dodal Jiří Bíba, Sales Director společnosti Cleverlance.

 „Dobromila Podpěru znám již mnoho let a považuji ho nejen za schopného odborníka, ale i řídícího managera. V čele s Dobrou bude jistě pokračovat započatý trend vývoje Cleverlance. Mohu potvrdit, že Cleverlance je odborníky v oblasti IT chápána jako stabilní a perspektivní společnost. Zájem o práci u nás projevuje narůstající řada špičkových odborníků, kteří často přicházejí i od přímé konkurence. Fluktuace zaměstnanců se stále drží pod 6%. Věřím, že jedním z důvodů spokojenosti našich zaměstnanců je přátelské a vstřícné prostředí, možnost kvalitního profesního rozvoje, který jim umožňuje řada zajímavých projektů založených na moderních IT technologiích a další výhody,“ řekl Vít Červinka, HR Director společnosti Cleverlance.

„Dobromil Podpěra spolu s ostatními manažery firmy pro nás představuje jasnou záruku, že vývoj Cleverlance bude pokračovat podle schváleného 3letého plánu a v duchu přijaté dlouhodobé strategie. Plně podporujeme stávající vrcholný management a v něm Dobromila Podpěru jako Managing Directora,“ uvedli Zdeňka a Jiří Dosoudilovi, rodiče a právní nástupci Jakuba Dosoudila.

„Děkuji za projevenou důvěru rodičů Jakuba Dosoudila a ostatních členů managementu. Mým cílem na pozici Managing Directora Cleverlance je pokračovat v přijatém plánu a vést spolu s kolegy společnost k vytyčeným cílům, mezi které patří rozšíření řady našich zákazníků o další subjekty v oblastech financí, telekomunikací a veřejné správy. I nadále pracujeme na zvětšení rozsahu portfolia našich služeb včetně školícího centra (Cleverlance Education Center), na uvedení dalších vlastních produktů na trh apod.,“ řekl Dobromil Podpěra, Managing a Technical Director společnosti Cleverlance.

Cleverlance dosáhla v roce 2004 obratu 182 mil. Kč. Tento objem představuje meziroční nárůst o 133%. Plán obratu na rok 2005 byl vrcholným managementem schválen na 270 mil. Kč. Produktivita měřená obratem na hlavu vzrostla meziročně o 14% na 1,14 mil. Kč navzdory zvýšení počtu interně vyvíjených produktů, jejichž prodej je naplánovan na období let 2005 až 2006. Počet zaměstnanců se zvýšil ze 111 v prosinci 2003 na 196 na konci roku 2004, největší nárůst zaznamenaly specializace: projektový manažer, analytik a .NET vývojář.

Společnost Cleverlance je přední středoevropský dodavatel otevřených, vícevrstvých řešení, poskytující komplexní služby pro analýzu, implementaci, a údržbu informačních systémů pro odvětví finančních služeb, telekomunikací, státní správy a samosprávy. Cílem Cleverlance je pomáhat svým klientům k úspěchům systémovou podporou jejich obchodních procesů a efektivní implementací moderních aplikačních architektur, schopných rychle reagovat na nově vznikající obchodní požadavky.Tým Cleverlance tvoří přes 190 specialistů. V roce 2004 dosáhla Cleverlance nárůstu meziročního obratu o 133%.

Více informací o společnosti najdete na adrese www.cleverlance.cz.
Více informací o Cleverlance Education Center naleznete zde: http://www.cleverlance.cz/cz/Skoleni/

Váš názor Další článek: Seznam spustil bulvár, Atlas firem má přes dva miliony záznamů

Témata článku: Obchodní plán, Jakub, Přijatý výsledek, Přátelský duch, Education, Dobrá produktivita


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 20

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 47

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů