Dobrá zpráva v době krize: Slůně – svět jazyků překládá a tlumočí o 106

Dobrá zpráva v době krize: Slůně – svět jazyků překládá a tlumočí o 106

A to doslova. Počet překládaných a tlumočených jazyků se totiž vyšplhal až na číslo 106, což jazykovou školu a překladatelskou agenturu Slůně – svět jazyků řadí na první místo mezi překladatelskými agenturami v České republice.

Posledními jazyky, které byly přidány do nabídky společnosti, jsou tatarština, turkmenština a čečenština. Tatarština je jazykem všech uralských, sibiřských a dalších etnických skupin, kterým hovoří více než 5,3 milionu lidí. Turkmenština je oficiálním jazykem v Turkmenistánu, kterým v této zemi mluví více než 6,4 milionu obyvatel. Čečenštinou hovoří asi 950 000 lidí v Čečensku a na Středním východě, zejména v Jordánsku. Celý seznam překládaných a tlumočených jazyků naleznete na adrese http://www.slune.cz/preklady-a-tlumoceni/prekladane-jazyky/

Nejen počet jazyků ovšem řadí překladatelské oddělení na stupínek nejvyšší. Pokud potřebujete zajistit překlady o víkendu, jste u Slůněte na správné adrese (nonstop servis je v České republice spíše raritou než pravidlem). Víkendové překlady navíc nestojí ani o korunu více než překlady v běžném termínu. Pokud potřebujete přeložit odborné texty,internetové stránky a administrační systémy, zajistit soudně ověřené překlady, a to i v expresních termínech, neodejdete od Slůněte taktéž s prázdnou.

Mezi nejčastěji překládanými jazyky je samozřejmě angličtina a němčina, v případě tlumočení je situace zajímavější. Na prvních místech se objevují spíše exotické jazyky, jako v dubnu tlumočená mongolština a arménština. Do popředí se dostal i takový unikát, jakým je lingala – jazyk používaný v Konžské demokratické republice. Výjimkou nejsou ani v našich končinách téměř neznámé jazyky, jako dárí, zulu, wolof, šangana a mnoho dalších.

Stodolarový notebook: Windows neuspěly

Témata článku: Zulu, Nonstop, Běžný obyvatel, Exotický svět

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší