Do společnosti Actebis přichází nový investor - MCI

Soest, 22. května 2007 – Pobočky společnosti Actebis v severní a střední Evropě pokračují v růstu. Technologický fond MCI se sídlem ve Varšavě převezme 80 procentní podíl v pobočkách společnosti Actebis v Polsku a Dánsku s cílem posílit průběžný růst v těchto regionech. Actebis Holding si zachová menšinový podíl 20 procent.
Do společnosti Actebis přichází nový investor - MCI

Dnes bylo ve Varšavě oznámeno, že MCI, investiční společnost se sídlem ve Varšavě, která se specializuje na společnosti z oblasti IT, mobilní elektroniky a e-commerce ze střední, jižní a východní Evropy, převezme 80 procentní podíl v severo- a středoevropských pobočkách společnosti Actebis, která je součástí Otto Group. Tato maloobchodní společnost a poskytovatel služeb z Hamburku již před časem avizovala svůj strategický záměr odejít z velkoobchodního segmentu a tudíž i z Actebis Group.

„Jsme velmi potěšeni, že se nám podařilo zajistit kompetentní a ambiciózní společnost jakou je MCI jako kupce úspěšných společností Actebis v severní a střední Evropě,“ zdůrazňuje Jürgen Schulte-Laggenbeck, finanční ředitel Otto Group.

Actebis Holding si podrží 20 procentní podíl ve společnostech, aby mohl dohlížet na přechod šesti poboček v Dánsku, Norsku, Švédsku, Polsku, České republice a Slovenské republice. Dirk Hauke, CEO Actebis Holding, vysvětluje spolupráci takto: „Tím, že si uchováváme menšinovou účast, dáváme najevo naši důvěru v budoucnost těchto společností a zaručujeme kontinuitu jejich řízení. Když bude MCI zavádět plánovaný výchozí veřejný prodej (IPO – Initial Public Offering), Actebis Holding bude aktivně podporovat první vydání akcií společnosti na varšavské burze.“

Je pravděpodobné, že tato nová společnost bude pokračovat pod názvem polské pobočky ABC Data.  Pobočky v jednotlivých zemích si prozatím ponechají svá původní jména.

Váš názor Další článek: Radeon HD 2900 XT od Asusu: s vodníkem přímo od výrobce

Témata článku: Otto, Pobočka, Otta, Holding, Abc

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší