Do Sony Design Centre v Evropě přichází významná posila

Do Sony Design Centre v Evropě přichází významná posila

Jako symbol zahájení nové éry Sony Design, oznámila dnes společnost Sony jmenování pana Takuya ‘Tak’ Kawagoi novým ředitelem Design Centre Europe (DCE). ‘Tak’ přichází do této funkce z Kreativního centra Sony v Tokiu a přináší s sebou bohaté zkušenosti z oblasti designu. Převezme vedení DCE, bude zastávat stěžejní úlohu při směrování mladých kreativních talentů a bude naplňovat svoji vizi nového přístupu k Sony Design v Evropě.

‘Tak’ je významnou osobností v Sony Design od okamžiku, kdy se k ní v roce 1991 připojil. Jeho kvality v oblasti designu se projevily celosvětovým přijetím loga Sony Ericsson, které navrhnul. Ve své nové pozici v DCE se sídlem v Londýně bude ‘Tak’ pokračovat v předávání svých zkušeností a zahájí tak novou kapitolu v dlouhé historii designu společnosti Sony. Cílem jeho práce na nových projektech bude pozvednout Sony Design v Evropě na vyšší úroveň.

Svoji novou funkci ‘Tak’ komentoval takto: „Je to pro mne čest vést Evropské centrum designu na cestě, která byla pro Sony Design vytyčena jako nová éra. Společnost Sony má bohaté dědictví v této oblasti, včetně významných návrhů značky a výrobků. V DCE se budeme ze všech sil snažit na tento odkaz navázat a dosáhnout zásadních a kreativních výsledků pro naše zákazníky, aby se mohli těšit jak z našich technologií, tak i z našeho estetického designu.”

Společně s posunem zaměření na obecné zkušenosti zákazníků povede ‘Tak’ kreativní vývoj značky Sony v mnoha oblastech včetně návrhů obalů, vytváření designů příznivých pro životní prostředí až po velmi zajímavé využití značky v rámci sponzoringu.

Společnost Sony vybudovala síť designových center po celém světě, přičemž DCE je klíčovým článkem a jako takový musí projevit mimořádnou schopnost chápat místní potřeby a „ušít“ návrh výrobku přesně na míru regionálním trhům. Dnes DCE nepracuje jen pro evropský trh a nevytváří jen originální výrobky, jako je televize s designem „picture frame“ (rám obrazu), ale rovněž pracuje na globálních koncepcích ve spolupráci s centry v Tokiu i jinde na světě. DCE se nyní zaměřuje na dosažení vedoucího postavení v oblasti designu spotřební elektroniky, a to průzkumem evropského stylu chování a odborného pochopení trendů, s cílem nabídnout skutečně unikátní styl Sony.

Již celá desetiletí sbírá Sony Design řadu prestižních ocenění a poct za svoje výrobky, mezi něž patří Red Dot, iF design, Good Design, CES Innovations Design a Engineering Award. Takovo jmenování v Design Centre Europe je zásadním krokem k zachování tohoto trendu.

Další článek: Windows 7 Family Pack bude dostupný v Evropě, v Česku ale ne

Témata článku: Sony, Dlouhá historie, Good, Celá historie, Celá éra, Regionální televize, Talent, Stěžejní cíl, Výrobek, Televize Nova, Nová oblast, Engineering, Sony Ericsson, Nový design, Bohatá zkušenost, Dlouhá cesta, Televize na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor