Do Sony Design Centre v Evropě přichází významná posila

Do Sony Design Centre v Evropě přichází významná posila

Jako symbol zahájení nové éry Sony Design, oznámila dnes společnost Sony jmenování pana Takuya ‘Tak’ Kawagoi novým ředitelem Design Centre Europe (DCE). ‘Tak’ přichází do této funkce z Kreativního centra Sony v Tokiu a přináší s sebou bohaté zkušenosti z oblasti designu. Převezme vedení DCE, bude zastávat stěžejní úlohu při směrování mladých kreativních talentů a bude naplňovat svoji vizi nového přístupu k Sony Design v Evropě.

‘Tak’ je významnou osobností v Sony Design od okamžiku, kdy se k ní v roce 1991 připojil. Jeho kvality v oblasti designu se projevily celosvětovým přijetím loga Sony Ericsson, které navrhnul. Ve své nové pozici v DCE se sídlem v Londýně bude ‘Tak’ pokračovat v předávání svých zkušeností a zahájí tak novou kapitolu v dlouhé historii designu společnosti Sony. Cílem jeho práce na nových projektech bude pozvednout Sony Design v Evropě na vyšší úroveň.

Svoji novou funkci ‘Tak’ komentoval takto: „Je to pro mne čest vést Evropské centrum designu na cestě, která byla pro Sony Design vytyčena jako nová éra. Společnost Sony má bohaté dědictví v této oblasti, včetně významných návrhů značky a výrobků. V DCE se budeme ze všech sil snažit na tento odkaz navázat a dosáhnout zásadních a kreativních výsledků pro naše zákazníky, aby se mohli těšit jak z našich technologií, tak i z našeho estetického designu.”

Společně s posunem zaměření na obecné zkušenosti zákazníků povede ‘Tak’ kreativní vývoj značky Sony v mnoha oblastech včetně návrhů obalů, vytváření designů příznivých pro životní prostředí až po velmi zajímavé využití značky v rámci sponzoringu.

Společnost Sony vybudovala síť designových center po celém světě, přičemž DCE je klíčovým článkem a jako takový musí projevit mimořádnou schopnost chápat místní potřeby a „ušít“ návrh výrobku přesně na míru regionálním trhům. Dnes DCE nepracuje jen pro evropský trh a nevytváří jen originální výrobky, jako je televize s designem „picture frame“ (rám obrazu), ale rovněž pracuje na globálních koncepcích ve spolupráci s centry v Tokiu i jinde na světě. DCE se nyní zaměřuje na dosažení vedoucího postavení v oblasti designu spotřební elektroniky, a to průzkumem evropského stylu chování a odborného pochopení trendů, s cílem nabídnout skutečně unikátní styl Sony.

Již celá desetiletí sbírá Sony Design řadu prestižních ocenění a poct za svoje výrobky, mezi něž patří Red Dot, iF design, Good Design, CES Innovations Design a Engineering Award. Takovo jmenování v Design Centre Europe je zásadním krokem k zachování tohoto trendu.

Témata článku: Sony, Celá historie, Nová oblast, Celá éra, Engineering, Výrobek, Bohatá zkušenost, Sony Ericsson, Good, Stěžejní cíl, Talent, Nový design, Regionální televize, Dlouhá historie, Televize Nova, Dlouhá cesta

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje