Do Evropy za 9,50 a do světa za 12,90 Kč za minutu

Od prvního února mohou všichni zákazníci společnosti RadioMobil využít službu Paegas Internet Call za nové ceny.
Do Evropy za 9,50 a do světa za 12,90 Kč za minutu
Od prvního února mohou všichni zákazníci společnosti RadioMobil využít službu Paegas Internet Call za nové ceny, kdy jedna minuta spojení s evropskými zeměmi přijde na 9,50 Kč a minuta spojení s dalšími vybranými státy mimo Evropu na 12,90 Kč. „Služba Paegas Internet Call se od svého představení v polovině loňského roku stala velmi vyhledávanou, a proto ji chceme zákazníkům i nadále nabízet. Samozřejmě, že za zájmem o službu stála i její cena a nyní je tak Paegas Internet Call ještě zajímavější,“ poznamenala k tomu tisková mluvčí společnosti RadioMobil Tereza Kakosová.

Služba Paegas Internet Call představená na začátku července tohoto roku získala i prestižní ocenění Křišťálový disk ’98 v rámci doprovodného programu Mezinárodního veletrhu informačních technologií Invex-Computer Brno 1998.

RadioMobil se loni stal vůbec prvním a dosud jediným provozovatelem sítě GSM na světě, který zahraniční spojení přes internet nabídl zákazníkům. „Snažíme se nabízet našim klientům ty nejnovější služby, které jim umožní ještě více využívat mobilní telefon Paegas a právě takovou službou je i Paegas Internet Call,“ dodal Robert Chvátal. Služba Paegas Internet Call je velmi jednoduchá – stačí vlastnit mobilní telefon Paegas a využívat služeb jednoho z tarifních programů a každý může komunikovat se světem za mimořádně nízké tarify. Při vytáčení čísla v mezinárodním formátu je potřeba na jeho začátek přidat rozlišovací číslice. Díky tomu systém rozezná, že volající se chce propojit přes internet. Tato čísla jsou dvě: 42 pro komunikaci v rámci Evropy a 44 pro spojení do světa. Dle vytočeného čísla se zároveň služba účtuje – po Evropě stojí spojení 9,50 Kč a do světa 12,90 Kč (jde o jednotnou sazbu, ve špičce i mimo špičku).

Mezinárodní hovory
Od února dochází také k úpravám cen mezinárodních hovorů, kdy cena klesla například v případě spojení s USA o 34 korun za minutu. Například minuta spojení s Německem nyní přijde uživatele tarifního programu Aktiv na 20 korun (tedy o dvě koruny méně), uživatele programu Manažer či Diamant na 18 korun. Stejnou částku zaplatí zákazníci i za volání do Polska a Rakouska. Hovory do většiny ostatních západoevropských zemí potom stojí volajícího v síti GSM Paegas 21 korun (Aktiv), respektive 19 korun za minutu (Manažer a Diamant). Mezi nejčastěji volané země patří i Spojené státy americké, Kanada, Japonsko a Austrálie, kam se teď dovoláte za 31 (Aktiv), případně 29 korun (Manažer a Diamant) za minutu.

Akciová společnost RadioMobil je operátorem sítě GSM s názvem Paegas. Největším akcionářem společnosti jsou s 51% České radiokomunikace a.s. a mezinárodní konsorcium CMobil, které je vlastníkem 49% akcií. CMobil přitom tvoří: německý operátor T-Mobil, italský operátor TIM, dále PVT, Telekomunikační montáže Praha a Spořitelní kapitálová společnost.

Síť GSM Paegas dnes pokrývá přes 96 % české populace. Mobilní telefon GSM Paegas si zákazníci mohou k dnešnímu dni vzít do 61 zemí celého světa a využívat služeb roamingu u 113 operátorů. Služeb sítě GSM Paegas využívalo na konci roku 1998 více než 373 tisíc zákazníků.

Váš názor Další článek: Dvakrát policie na Internetu – jednou u nás, jednou ve Švýcarsku

Témata článku: Internet, Mobilní číslo, Mine, Call, Spojené státy, Spojení, Mobilní telefony brno


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 23

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu