Do Čech dorazil oblíbený „Den dopravy zdarma“

Do Čech dorazil oblíbený „Den dopravy zdarma“

Populární „Den dopravy zdarma“, který již několik let funguje ve světových e-shopech, dorazí 27. listopadu i do České republiky. „Den dopravy zdarma“, při kterém zákazníci ušetří přes 1,5 milionu korun, připravily pro internetové uživatele české e-shopy ve spolupráci s nákupním rádcem Heureka.cz. Do akce je necelý týden před zahájením zapojeno již přes 440 e-shopů, mimo jiné Kasa.cz, Parfums.cz, Hodinky.cz nebo T. S. Bohemia.

K nákupu vánočních dárků v letošním roce využije e-shopy 96 % uživatelů internetu, kteří v předvánočním období v e-shopech denně utratí okolo 300 miliónů korun. Částečně ulevit českým peněženkám může premiéra akce „Den dopravy zdarma“. Ta se uskuteční 27. listopadu a mohou se do ní zapojit e-shopy s certifikátem Ověřeno zákazníky.

V e-shopech zapojených do této akce se v tomto období denně uskuteční 16 500 objednávek, při kterých zákazníci na dopravném utratí 1,5 milionu Kč denně. “Den dopravy zdarma je příležitost, jak přesvědčit k okamžitému nákupu ještě nerozhodnuté uživatele, kteří stále přemýšlí nad vánočními dárky, a zároveň i skvělá možnost, jak k nákupu přesvědčit ty zákazníky, kteří by jinak nakupovali v kamenných obchodech a ukázat jim tak výhody online nakupování,” uvádí Kamil Demuth z internetového rádce Heureka.cz. Už při premiérovém ročníku se odhaduje, že počet objednávek vzroste díky dopravě zdarma o desítky procent. V průměru lidé ušetří na jedné objednávce dopravou zdarma přes 100 Kč.

Inspirací pro Den dopravy zdarma je Freeshippingday.com, který vznikl ve Spojených státech a letos bude probíhat už pátý ročník, který se stejně jako v minulých letech setkává s velkým zájmem e-shopů i samotných zákazníků.

Do akce Den dopravy zdarma se mohou zapojit pouze e-shopy, které mají certifikát Ověřeno zákazníky. „Služba Ověřeno zákazníky zajišťuje nezávislé hodnocení e-shopů pouze od jejich reálných zákazníků. Obchody, které v této služby získali relevantní počet kladných hodnocení, získávají certifikát Ověřeno zákazníky, který je pro nakupující znakem kvalitního a spolehlivého obchodu. Zákazníci tak mohou v těchto obchodech nakupovat bezpečně a při dni Dopravy zdarma navíc ušetří na dopravném,” vysvětluje Demuth.

Seznam obchodů, které jsou do akce zapojeny, naleznou zákazníci na www.dendopravyzdarma.cz.

Témata článku: E-shop, Český e-shop, Shop, Bohemia, Český obchod, Skvělé spojení

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje