Dny krajů měst a obcí na Invexu s novými tématy

Elektronické archivy dokumentů, které přežijí více než sto let, obrana proti rostoucím útokům na komunikační sítě obcí, propojení hlasu, dat a internetu, využití digitálních map při zvládání povodní. To jsou jen některá témata diskutovaná na setkání zástupců krajů, měst a obcí s odbrorníky ze společností GTS Novera, Symantec, PVT a ČD – Telematika.
Dny krajů měst a obcí na Invexu s novými tématy

Na brněnském výstavišti proběhlo pracovní setkání vedoucích pracovníků úseků informatiky krajů ČR a zástupců měst a obcí s cílem vyjasnit názory a témata, která budou diskutována na podzimním veletrhu INVEX v rámci projektu Dny krajů, měst a obcí – Elektronická podpora rozvoje regionu. Moderovaná diskuse zajistila nejen výměnu názorů, ale doplnila  program Dnů krajů, měst a obcí, který letos ponese podtitul  Občan - úřad - internet.

 

Účastníci (23 zástupců krajů a měst a reprezentanti ICT společností) diskutovali o konkrétních tématech, která budou inspirací pro očekávaných 12 tis. návštěvníků Dnů krajů, měst a obcí na veletrhu INVEX a 1.500 návštěvníků jednotlivých přednášek.

 

Jan Forbelský, vedoucí odboru informatiky Jihomoravského kraje komentoval využití počítačových 3D modelů záplav v konkrétní komunikaci s krizovým štábem, obcemi, odbory životního prostředí a dalšími zúčastněnými.

 

GTS Novera v zastoupení ředitele pro veřejný sektor Dušana Lhotského nabídne letos nový pohled na rozvoj telefonování přes internet a výraznou úsporu nákladů. Pro úspěšný rozvoj je ale podle jeho slov třeba dořešit obecné problémy komunikační infrastuktury veřejné správy.

Pavel Konicar, manažer vývoje SW pro samosprávné celky PVT, připomněl vznik „důvěryhodného úložiště elektronických dokumentů“. „Platnost certifikovaného elektronického podpisu je v současné době 1 – 2 roky a my řešíme otázku ukládání zásadních dokumentů tak, aby je bylo možné archivovat třeba sto let. To vyžaduje vznik a využití zcela nových aplikací.“ poznamenal Pavel Konicar.

 

Zásadní příspěvek k bezpečnosti elektronické komunikace slibuje přinést na podzimních Dnech krajů, měst a obcí firma Symantec. Důležité je řešení bezpečné komunikace ve vztahu uživatel – web. Obchodní ředitel Radek Smolík k tomu řekl: „Počet pirátských útoků na systém telefonování přes internet se za poslední období zvýšil o 1.600%, klíčové je i zabezpečení internetových kiosků či hot-spotů. Některé naše produkty nabízejí právě zabezpečení jistoty uživatele, že není přesměrován, případně, že jeho komunikace není napadena.“

Váš názor | Kamerka QuickCam for Notebooks Pro - videohovory na cestách

Témata článku: Internet, Hot Spot, Sans

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší