Disky typu SSD od společnosti Imation jsou nyní k dostání v Evropě

Disky typu SSD od společnosti Imation jsou nyní k dostání v Evropě

Společnost Imation, světová jednička ve vyjímatelných datových paměťových médiích, oznámila že na evropském trhu jsou k dostání první řešení typu Solid State Drive (SSD) od této firmy. Sortiment disků SSD společnosti Imation s technologií Mtron zahrnuje řadu MOBI 3000, nejrychlejší SSD produkt na spotřebním trhu, a řadu PRO 7000 ideální pro podnikatelskou a firemní klientelu a aplikace z IT infrastruktury s extrémními požadavky kladenými na výkon.

SSD produkty využívají špičkové technologie ukládání pomocí technologie SSD a řadiče pro urychlení výkonu široce dostupných firemních aplikací. Bez motorů a pohyblivých částí jsou disky SSD rychlejší a spolehlivější než tradiční pevné disky (HDD) a vyznačují se také nižším zahříváním a hlučností, přičemž současně nabízejí vyšší trvanlivost a odolnost proti otřesům.

„Společnost Imation dále vychází z více než 50 let zkušeností s ukládáním dat, aby nabídla skvělé řešení typu Solid State Drive, které optimalizuje systémový výkon a poskytuje spolehlivou ochranu a přístup k nejdůležitějším datům," říká dr. Subodh Kulkarni, viceprezident jednotky Global Commercial Business, R&D and Manufacturing společnosti Imation. „Řada SSD MOBI 3000 a PRO 7000 od společnosti Imation splňuje požadavky mobilního obchodování a podnikání na vysoký výkon, spolehlivost a energetickou efektivitu.“

Nová technologie disku byla získána od společnosti Mtron Co. Ltd na základě smlouvy o vývoji a prodeji SSD řešení s počátečním zaměřením na rychle se rozvíjející oblasti zahrnující přenosná počítačová zařízení a podnikatelské trhy. Strategický vztah kombinuje špičkové technologické inovace společnosti Mtron, R&D a výrobu s globálním marketingem, distribucí a odborným technickým servisem společnosti Imation.

„Mnoho paměťových aplikací může využívat výhod vyššího výkonu, spolehlivosti a úspor energie, které SSD dokáží poskytnout v prostředí počítačů a podnikání,“ prohlásil Jeff Janukowicz, manažer výzkumu z IDC. "Očekává se, že dodávky SSD řešení, jaké jsou i v řešeních SSD od společnosti Imation', splňující požadavky tohoto odvětví s paměťovými zařízeními náročnými na výkon, do roku se 2011 vzrostou na 73 % zvýšeného ročního tempa růstu."

SSD MOBI 3000 od společnosti Imation – pro uživatele, kteří požadují výkon

S trvalými rychlostmi čtení a zápisu, které vynikají nad běžné pevné disky, nabízí produkt SSD MOBI 3000 společnosti Imation maximální rychlostí čtení 100 MB za sekundu, maximální rychlost zápisu 80 MB za sekundu a dobu náhodného přístupu 0,1 ms, díky čemuž se jedná o nejrychlejší SSD produkt na spotřebním trhu. S méně než poloviční hmotností porovnání s tradičními pevnými disky a sníženou spotřebou energie dosahuje design těchto tyto disků typu SSD v lehkém balení, dostatečně robustním pro použití v náročném prostředí, vynikajících výsledků.

SSD PRO 7000 od společnosti Imation – pro uživatele z řad podnikatelů a firem

PRO 7000, což jsou paměťová zařízení typu flash pamětí navržená s cílem eliminovat nedostatky, jimiž často trpí běžné pevné disky, dokáží rychle provést vysokokapacitní transakce užitím jedinečné technologie řadičů Mtron s maximální rychlostí čtení 120 MB za sekundu, maximální rychlosti zápisu 90 MB za sekundu a dobou přístupu nižší než 0,1 ms. S vylepšeným designem SSD dosahuje produkt PRO 7000 lepší účinnosti na základě urychlení aplikací kladoucích vysoké nároky na disky, snížením celkové energetické spotřeby a zvýšením spolehlivosti po celou dobu životnosti. S extrémně vysokou trvalou rychlostí čtení a zápisu, pozoruhodnými hodnotami vstupních/výstupních operací za sekundu (IOPS) a dobou vyhledávání blížíc se nule dokáže produkt PRO 7000 vyhovět potřebám nejnáročnějších aplikací datových center. S výrazně sníženými provozními náklady v porovnání s běžnými systémy na bázi pevných disků typu HDD je produkt PRO 7000 schopen odolat vnějším otřesům a vibracím a nabízí střední dobu bezporuchového provozu (MTBF) vyšší než jeden milion hodin.

Váš názor Další článek: Příznivci Linuxu se vezou na kampani Microsoftu

Témata článku: Čtení, Náročné prostředí, Energetický náklad, Náročná operace, Běžná aplikace, Vysoká spotřeba, Náhodné prostředí, Skvělá efektivita, Maximální rychlost, Zápis, Vysoká rychlost, Paměťový produkt, Vysoká odolnost, Skvělé řešení, Nejnáročnější klientela, Vysoký výkon, Nejnáročnější uživatel, Nejrychlejší typ, Mobi, Hard disk na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu