Diskrétní požární poplachový systém FAP 500 – „neviditelný“ detektor kouře

Informace o požárním stavu objektu získává ústředna prostřednictvím připojených čidel a hlásičů vhodně rozmístěných po zabezpečeném objektu. Jsou to především detektory kouře a teplotní hlásiče, které svou funkci vykonávají automaticky, či bezpečnostní tlačítka, aktivovaná manuálně osobou, která zjistí požární nebezpečí a chce bezpečnostní systém aktivovat. Všechny tyto prvky jsou zapojeny do tzv. bezpečnostního okruhu ústředny, který je automaticky kontrolován.
Diskrétní požární poplachový systém FAP 500 – „neviditelný“ detektor kouře

V případě, že dojde k aktivaci bezpečnostní funkce systému, je automaticky spuštěn požární poplach a jsou rovněž provedena další protipožární a bezpečnostní opatření.

Firma Bosch, která se dlouhodobě zabývá i vývojem těchto systémů, nabízí nyní nový detektor kouře FAP 500, určený speciálně pro instalace v prostředích s vysokými estetickými nároky. Po jeho zabudování  do stropních podhledů je při pohledu zespoda z celého detektoru viditelný pouze hladký, rovný kryt jednotky zapuštěné do podhledu. Ten lze pomocí unikátního systému vkládání barevných koleček barevně sladit s okolím.

Díky uzavřené konstrukci krytu nejsou v tomto „neviditelném“ detektoru žádné vnitřní komůrky pro detekci kouře. Namísto nich vytváří pomocí Bosch zpracování signálu, vyvinutého během mnoha let výzkumu a s využitím praktických zkušeností, dvojité virtuální oblasti detekce kouře. Typ FAP 500-CO má navíc zvýšenou citlivost na CO, což v praxi znamená ještě vyšší odolnost proti falešným poplachům a rychlejší detekci kouře.

Pro zapuštěné instalace Bosch nabízí dva typy detektorů kouře: se zadním boxem a s propojovací základnou. Pro instalace na rovnou plochu, u nichž zapuštění není možné, je přiložena speciální montážní krabice. Krycí deska je dodávána buď ve špinavě bílém nebo čirém provedení. U čiré verze je možno pomocí přiložené sady barevných filmů upravit barvu krytu tak, aby ladila s barvou plochy, do níž je kryt nainstalován.

Bosch Security Systems dodává ucelenou řadu produktů a řešení v oblasti elektrické požární signalizace (EPS) – analogové požární ústředny, automatické i konvenční hlásiče požáru, lineární hlásiče požáru, kouřové nasávací systémy a další produkty. Podrobnější informace lze získat na webové stránce www.boschsecuritysystems.cz.

Váš názor Další článek: Invex a Digitex získají v příštím roce zpět svůj původní termín

Témata článku: Vysoká odolnost, Barevné provedení, Analog, Bosch

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší