Discovery Channel uvádí iGenius: Jak Steve jobs změnil svět

Discovery Channel uvádí iGenius: Jak Steve jobs změnil svět

Steve Jobs byl kreativní vizionář ve světě technologií, který prostě změnil společnost, tak jak jsme ji znali před ním. Jeho smrt vyvolala silnou globální reakci. Jako spoluzakladatel a CEO Apple Computer představil Jobs svět počítačů obyčejným lidem. Probudil tak k životu další inovace, které zcela změnily náš způsob života – od způsobu, jak pracujeme, přes to, jak se díváme na filmy a posloucháme hudbu, až po to, jak komunikujeme s ostatními. V neděli 30. října ve 21:50 Discovery Channel uvede pořad iGENIUS: JAK STEVE JOBS ZMĚNIL SVĚT, hodinový dokument, který oslavuje inovátorskou osobnost.

Speciál moderovaný Adamem Savagem a Jamiem Hynemanem, jejichž seriál MYTHBUSTERS nechává za použití nových technologií zvítězit rozum nad utkvělými mýty, obsahuje rozhovory s lidmi, jejichž životy a kariéru Jobs navždy změnil.

Mimo jiných se v pořadu setkáme:

- S těmi, kteří stáli u zrodu osobních počítačů, s bývalými zaměstnanci a managery společnosti Apple včetně Lee Felsensteina, zakládajícího člena skupiny milovníků počítačů Homebrew Computer Club, Daniela Kottkeho, přítele, s nímž Jobs podnikl cestu do Indie a který se později stal jedním z prvních zaměstnanců firmy Apple, a Johna Drapera, technika, který s Jobsem začínal kariéru v oboru IT techonologií.

- S novináři, spisovateli a kritiky, kteří se věnovali Jobsovi a jeho vizím, včetně Toma Brokawa (zpravodaje stanice NBC), Joea Nocery (novináře deníku New York Times), společenského kritika Tourého, Billa Werdeho (redaktora magazínu Billboard) a Andrewa Serwera (z časopisu Fortune)

- S vědci a odborníky, včetně teoretického fyzika Dr. Michia Kakua

- S hudebníky, filmaři a designéry, jejichž profesi zcela změnil technologický pokrok, za nímž stál Jobs, včetně Stevieho Wondera, Peta Wentze a méně známých umělců, kteří vděčí Jobsovým vynálezům (např. iTunes) za svůj úspěch

Někdo kdysi řekl, že jít po cestě, kterou před vámi vyšlapali jiní, je velmi rozumný krok, proto veškerý pokrok dělají lidé nerozumní”, cituje Adam Savage. „Steve Jobs byl nerozumný muž. On nedal veřejnosti prostě to, co chtěla, ale vymezil zcela nový způsob myšlení o našich životech v digitálním prostoru: produktivitu, kreativitu, hudbu, komunikaci, média a umění. Dotkl se, ať už přímo nebo nepřímo, životů nás všech“ doplňuje.

Po premiéře na kanálu Discovery Channel U.S. bude pořad iGENIUS: JAK STEVE JOBS ZMĚNIL SVĚT uveden v rámci mezinárodního portfolia kanálů více než ve 210 zemích světa.

iGENIUS: JAK STEVE JOBS ZMĚNIL SVĚT je pro Discovery Channel vyroben ve spolupráci se společností NBC´s Peacock Production.

Další článek: Apple pod novým šéfem poprvé zklamal

Témata článku: Steve Jobs, Jobs, Známý fyzik, Adama, Discovery Channel, Billboard, Adam, Discovery, Savage, Channel


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky