Dimension Data vstupuje na český trh

Poskytovatel specializovaných služeb a řešení IT otevírá zastoupení v České republice.
Dimension Data vstupuje na český trh

Praha, Česká republika, 9. listopadu 2005 — Společnost Dimension Data, globální poskytovatel specializovaných služeb a řešení IT s ústředím v Jihoafrické republice, dnes oznámila otevření své pobočky v České republice. Vstup na český trh odráží rostoucí význam tohoto regionu pro evropskou strategii společnosti Dimension Data. Dimension Data Czech Republic tvoří součást společnosti Dimension Data Europe, což je jeden z pěti provozních regionů společnosti. Ředitelem nově založené pobočky byl jmenován Derek Cummins (37).

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli vstoupit do České republiky, je rychlý rozvoj zdejšího trhu ICT.  Řada našich globálních klientů má v České republice své aktivity, a proto je důležité, abychom jim byli schopni poskytovat služby i na místní úrovni. Jako nadnárodní společnost klademe důraz na poskytování nejlepších globálních postupů a zároveň si uvědomujeme význam znalosti místních poměrů a místního řízení. V České republice vidíme také příležitosti pro získání nových zákazníků, což vyžaduje, abychom zde byli lokálně přítomni,“ řekl Russell Bolan, generální ředitel Dimension Data Europe.

„Jsme připraveni nabídnout firmám v České republice naše řešení a služby. Zaměříme se na nabízení těchto služeb naší existující základně nadnárodních zákazníků, kteří jsou zde aktivní a hledají komplexní řešení od jediného dodavatele,“ dodal Derek Cummins, Country Manager Dimension Data Czech Republic.

Společnost Dimension Data byla založena v roce 1983 a má ústředí v Jihoafrické republice. Společnost má více než 100 poboček v následujících zemích: Afrika, Jižní Amerika, Severní Amerika, Čína, Indie, Indonésie, Japonsko, Korea, Malajsie, Filipíny, Singapur, Tchaj-wan, Thajsko, Vietnam, Austrálie, Nový Zéland, Belgie, Francie, Německo, Itálie, Lucembursko, Nizozemí, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie a Česká republika.

V roce 2004 spolupracovalo se společností Dimension Data 32 ze stovky největších veřejně obchodovaných společností ve Velké Británii a 165 společností žebříčku Global 2000 časopisu Forbes Magazine. S tržbami ve výši 2,4 miliardy dolarů a s více než 9 000 zaměstnanci ve zhruba 30 zemích světa má společnost dostatečně širokou působnost, aby dokázala personalizovaně a na regionální úrovni realizovat projekty a zároveň využívat odbornost velké společnosti.

Společnost Dimension Data letos získala ocenění Cisco Global Partner of the Year a má po celém světě 166 certifikovaných inženýrů s kvalifikací CCIE. Cisco je jedním ze tří strategických partnerů společnosti, přičemž dalšími dvěma partnery jsou Microsoft a EMC.

Dimension Data se specializuje na následující oblasti: integrace sítí, zabezpečení, datová centra a úložná řešení, řešení interakce se zákazníky, operační prostředí a posílání zpráv, konvergovaná komunikace, řízené a profesionální služby.

Společnost je zaměřena zejména na následující průmyslová odvětví: finanční služby; automobilový průmysl, výroba a stavebnictví; poskytovatelé služeb; média a zábavní průmysl; technologie; doprava a logistika; energetika a distribuční sítě; rychloobrátkové spotřební zboží, maloobchod a velkoobchod; profesionální služby; reality a pohostinství; zdravotnictví; státní správa a školství.

O společnosti Dimension Data
Dimension Data (LSE:DDT) jako poskytovatel specializovaných služeb a řešení IT pomáhá klientům plánovat, budovat a podporovat jejich infrastruktury IT. S využitím své odbornosti v oblasti sítí, zabezpečení, operačních prostředí, úložných řešení, technologií kontaktních center a schopností v oblasti poradenství, integrace a řízených služeb vytváří řešení přizpůsobená potřebám klientů.

Váš názor | Nové skiny pro Seznam E-mail jsou na světě

Témata článku: Microsoft, Thajsko, Velká Británie, Česká republika, Česká služba, Austrálie, Automobilový průmysl, Zábavní průmysl

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší