DIMENSION DATA KUPUJE SPOLEČNOST UNREAL TECHNOLOGY

Praha, Česká republika – 7. listopadu 2006 – Společnost Dimension Data Czech Republic s.r.o., součást globálního poskytovatele IT řešení a služeb Dimension Data Group, koupila za nezveřejněnou částku českou společnost Unreal Technology a.s., která se zabývá dodávkami síťové infrastruktury. Tržby společnosti Unreal Technology dosáhly v roce 2005 výše 4,5 miliónu dolarů*. Unreal Technology bude nyní působit jako součást Dimension Data Czech Republic.
DIMENSION DATA KUPUJE SPOLEČNOST UNREAL TECHNOLOGY

Akvizice odráží rostoucí význam tohoto regionu pro evropskou strategii společnosti Dimension Data.  „Mezi společnostmi Dimension Data a Unreal Technology existuje silná synergie,“ poznamenal Russell Bolan, generální ředitel Dimension Data Europe.  Unreal Technology si vybudovala výbornou pověst jako systémový integrátor, který se soustředí na plánování, budování a podporu IT sítí a odborně se specializuje hlavně na oblasti IP konvergence, zabezpečení, datových center a úložných řešení. To znamená, že do velké míry strategicky zapadne do místních a globálních nabídek společnosti Dimension Data.

 

Koupě je pro Dimension Data významným přínosem, protože rozšíří stávající tým společnosti o 24 kvalifikovaných a zkušených zaměstnanců a zároveň Dimension Data získá kvalitní základnu klientů a vynikající vztahy s dodavateli.  Všichni zaměstnanci společnosti Unreal Technology budou převedeni do podniku společnosti Dimension Data v České republice.    Management společnosti Dimension Data Czech Republic bude tvořit Derek Cummins jako Country Manager spolu se současným managementem společnosti Unreal Technology, který se k němu připojí.

 

Jindřich Rädisch ze společnosti Unreal Technology poznamenal: „Trh ICT v České republice rychle roste a je zde zvýšená poptávka po poskytovatelích služeb IT, kteří postupují podle globálních doporučených postupů pro implementaci a správu IT a zároveň mají lokální tým se znalostmi místní situace.  Tato příležitost stát se součástí skupiny Dimension Data Group je cenným podnětem nejen pro odvětví IT v České republice, ale bude také přínosem pro nadnárodní a tuzemské klienty, kteří požadují nejvyšší úroveň poskytovaných služeb.“

 

Reakce klientů na akvizici jsou velmi pozitivní, protože Unreal Technology bude díky začlenění do společnosti Dimension Data schopna poskytovat kvalitnější a rozsáhlejší služby a řešení.  Dimension Data Czech Republic má zájem na zachování kontinuity služeb pro klientskou základnu společnosti Unreal Technology.

 

„Vzhledem ke kombinaci IT odbornosti a uznávaných technických schopností společnosti Unreal Technology a s ohledem na příležitosti na trhu v České republice je to pro Dimension Data logická akvizice, protože se snažíme rozšiřovat naši přítomnost ve střední a východní Evropě,“ řekl Derek Cummins, ředitel české pobočky Dimension Data. „Znalosti týmu Unreal Technology v nejrůznějších klíčových technologiích včetně technologií Cisco, Microsoft a Hewlett Packard zapadá do strategického směrování Dimension Data v Evropě.“

 

Mezi klienty společnosti Unreal Technology patří nadnárodní společnosti jako Mondi Packaging Paper, Makro Cash & Carry (součást Metro Group) a ČSOB Leasing (součást skupiny KBC); tuzemské společnosti jako Zentiva nebo OEZ Letohrad a subjekty z oblasti veřejného sektoru včetně Ministerstva financí a Českých drah.

 

* Kurz: 22 Kč = 1 US dolar

 

O společnosti Dimension Data

Dimension Data (LSE:DDT) jako poskytovatel specializovaných služeb a řešení IT pomáhá klientům plánovat, budovat a podporovat jejich infrastruktury IT. S využitím své odbornosti v oblasti sítí, zabezpečení, operačních prostředí, úložných řešení, technologií kontaktních center a schopností v oblasti poradenství, integrace a servisních služeb vytváří řešení přizpůsobená potřebám klientů.

 

O společnosti Unreal Technology
Společnost Unreal Technology byla založena v roce 1993.  Zabývá se plánováním, výstavbou a podporou síťových infrastruktur pro klienty v nejrůznějších odvětvích.  Unreal Technology se také specializuje na implementace řešení IP konvergence, zabezpečení, datových center a úložných systémů, poskytuje profesionální a řízené služby. Sedm let je partnerem společnosti Cisco, jako první v České republice získala specializaci Cisco advanced security specialization a je jediným českým partnerem společnosti Cisco se specializací Storage specialization. Dále je certifikovaným Microsoft Certified Gold Partner a HP Gold Preferred Partner. 

 

 

Pro další informace kontaktujte:

Ondřej Hampl

Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants

Tel: +420 224 251 555

Email: hampl@mmd.cz

Váš názor | Doplnění k testu grafických karet v časopisu Computer 21/06

Témata článku: Microsoft, Technology

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší