Dimension Data je i v letošním roce hlavním partnerem 8. ročníku konference Cisco Expo 2007

19. března 2007
ATI R600 za $49,99 v aukci na eBay
Praha, 19. března 2007 – Společnost Dimension Data, globální poskytovatel řešení a služeb v oblasti IT, je v letošním roce opět hlavním partnerem konference Cisco Expo 2007, která se bude konat ve dnech 25. – 26.dubna 2007 v Kongresovém centru Praha.
Dimension Data je i v letošním roce hlavním partnerem 8. ročníku konference Cisco Expo 2007

Tato akce je jednou z největších odborných IT konferencí v České republice. Letošní, již 8. ročník konference volně navazuje na předchozí úspěšné ročníky. Konference je určena zejména všem odborníkům z oblasti komunikací a IT ze všech oborů podnikání, státní správy a samosprávy, ale také všem vedoucím pracovníkům z oblasti obchodu, strategie a řízení podniku či z oblasti marketingu, kteří zde získají potřebné informace o tom, jak využít internetové technologie k dosažení obchodních cílů.

Dimension Data v rámci konference představí řešení Network Admission Control, která pomáhá chránit podnikovou síť před neoprávněným a potenciálně nebezpečným připojováním anonymních stanic do sítě. Network Admission Control (NAC) ověřuje, zda stanice, které se připojují do sítě, vyhovují bezpečnostním pravidlům stanoveným ve firmě. Stanice, které definovaným pravidlům vyhovují, mohou dostat neomezený přístup do sítě. Přístup stanic, které definovaným pravidlům nevyhovují, je omezen síťovým zařízením do té doby, než jsou odstraněny nedostatky. Po odstranění nedostatků získá stanice opět plný přístup do sítě. Network Admission Control pomáhá správcům sítě udržovat stanice v aktualizovaném stavu. Nejčastěji jde o aktualizaci anitivirové ochrany a bezpečnostních oprav operačního systému, možnosti NAC jsou však výrazně širší.

Jak se dá Network Admission Control prakticky využít? 

 • Ověřování pobočkových stanic před přístupem do centra na hraničním směrovači, připojujícím pobočku do WAN sítě. 
 • Ověřování uživatelů a vyhodnocení stavu stanice před přístupem do lokální sítě na LAN přepínači, ke kterému je stanice připojena. 
 • Prověření stanic před přístupem do sítě přes VPN. 
 • Prověření stanic před přístupem do sítě přes telefonní spojení (dial-up). 
 • Prověření stanic před přístupem do sítě přes bezdrátový access point. 
 • Prověření stanic na hraničním směrovači nebo firewallu před přístupem do internetu. 
 • Prověření stavu stanic připojujících se z laboratorních segmentů na směrovači, oddělujícím laboratorní segment od firemní sítě.

Registrovaní účastníci konference Cisco Expo 2007 si mohou tak jako v předchozích letech sestavit vlastní program výběrem z více než 40 přednášek, které budou prezentovány nejen odborníky společnosti Cisco Systems. Přednášky letos budou rozděleny do následujících tematických okruhů: 

 • Řešení a technologie pro poskytovatele telekomunikačních služeb
 • Nejnovější trendy v oblasti bezpečnosti sítí
 • Řešení pro datová centra
 • Řešení pro konvergenci datových a hlasových služeb 
 • Zvláštní pozornost si zaslouží přednášky programu Cisco on Cisco věnované implementaci Cisco technologií v interní síti Cisco Systems
 • Řešení Emerging Technologies jako např. Cisco TelePresence, Cisco Digital Media System, apod.
 • Ostatní technicky orientované přednášky zahrnující témata, jako je správa a monitorování sítí, bezdrátové sítě, přednášky o architektuře Cisco přepínačů a směrovačů a o zkušenostech s jejich implementací

Kromě odborných přednášek (jež jsou rozděleny do tří skupin podle technické náročnosti) mohou účastníci navštívit i odborné technické stánky, ve kterých budou probíhat živé demonstrace představovaných technologií.

Témata článku: Stanice, Neomezený přístup, Anonymní síť, Přístup, Plná pozornost

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje