DiMAGE Z5

Výkonný digitální fotoaparát s 5megapixelovým snímačem CCD, systémem stabilizace obrazu Anti-Shake, 12× optickým „Mega Zoomem“, nejrychlejším systémem automatického zaostřování v dané třídě*1 Rapid AF a velkým a přehledným zobrazovačem LCD (úhlopříčka 5,1 cm) – to je nový DiMAGE Z5, který v současnosti vrhla na tuzemský trh společnost Konica Minolta.
DiMAGE Z5

Fotoaparát DiMAGE Z5 je špičkový všestranný digitální fotoaparát, nabízející 12× optický Mega Zoom, patentovaný systém Anti-Shake, snímač CCD s 5 miliony pixelů, celkově rychlou odezvu v čele se systémem automatického zaostřování Rapid AF a velký zobrazovač LCD (úhlopříčka 5,1 cm), na kterém vše uvidíte jasně a čistě. Všechny tyto vlastnosti v kombinaci zajišťují, že Vám neunikne žádná fotografická příležitost a že Vaše fotografované objekty budou zvěčněné na velkých, nádherných a ostrých snímcích.

 

12× optický zoom fotoaparátu DiMAGE Z5 a 4× digitální zoom v kombinaci dávají celkový 48× zoom. Fotoaparát DiMAGE Z5 je vybaven stejným patentovaným systémem Anti-Shake stabilizujícím obraz pohybem snímače CCD, který vyvinula společnost Konica Minolta, jakým jsou vybaveny špičkové fotoaparáty Dynax 7D a DiMAGE A200. Systém je obzvláště účinný při velkých ohniskových vzdálenostech. Umožňuje fotografům používat čtyř až osminásobně delší expoziční časy (2–3 expoziční stupně*2), než jaké by museli použít bez tohoto systému. Systém Anti-Shake také napomáhá dosažení ostrých snímků večerních nebo jiných nedostatečně osvětlených scén, které by jinak byly velmi pravděpodobně rozmazané kvůli dlouhému expozičnímu času. Systém Anti-Shake je zárukou ostřejších snímků i bez použití blesku nebo stativu.

 

S fotoaparátem DiMAGE Z5 Vám neunikne žádná příležitost k fotografování, protože je vybaven nejrychlejším systémem automatického zaostřování (Rapid AF) v dané třídě digitálních fotoaparátů, který je navíc doplněn prediktivním řízením zaostřování. Zaostřování trvá pouze cca 0,2 sekundy při nastavení na široký úhel a pouze cca 0,3 sekundy při nastavení na teleobjektiv. Takové časy jsou ideální jak pro statické, tak pro pohybující se objekty.

 

Fotoaparát DiMAGE Z5 má vše, co potřebujete pro pořizování vysoce kvalitních snímků: 5megapixelový snímač CCD, špičkový objektiv GT APO a patentovanou technologii zpracování obrazu CxProcess™ III, vyvinutou společností Konica Minolta, která zajišťuje, že snímky budou tak krásné a barevně stejné jako fotografovaná scéna.

 

Fotoaparát DiMAGE Z5 se může pochlubit velkým, přehledným zobrazovačem LCD s úhlopříčkou 5,1 cm. Orientace v nabídkách je na něm mnohem jednodušší a lépe na něm vidíte fotografovanou scénu.

 

 

 

 

Kromě rychlého systému automatického zaostřování Rapid AF má fotoaparát DiMAGE Z5 ještě rychlé uvedení do provozu, krátké zpoždění uvolnění závěrky, velmi rychlou sérii snímků (UHS), Progresivní snímání a zobrazovač LCD Real Motion, díky kterému je obraz plynulý. Všechny tyto funkce a vlastnosti umožňují fotografům zachytit jakýkoliv objekt bez ohledu na to, v jak prchavém a okamžitém momentu se nachází, a nezmeškat žádnou příležitost k fotografování.

 

Kromě nádherných statických snímků zachytíte s fotoaparátem DiMAGE Z5 také velmi kvalitní videosekvence ve vysokém rozlišení VGA, které vypadají stejně dobře jako obraz v televizi. Navíc se obraz videosekvencí nebude třást, protože i při pořizování videosekvencí se uplatní systém Anti-Shake.

 

Fotoaparát DiMAGE Z5 je i přes objektiv s 12× optickým zoomem a velkým zobrazovačem LCD kompaktní. S konstrukcí, která se dobře drží, a se zobrazovačem LCD, který je přehledný, získáte jisté uchopení a nerušený pohled na pořízené snímky.

 

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu

§         12× optický Mega Zoom a 4× digitální, tj. celkově 48×; doplněný systémem stabilizace obrazu Anti-Shake

§         Ve své třídě nejrychlejší systém automatického zaostřování Rapid AF*1 s Prediktivním řízením zaostřování

§         Vysoce kvalitní snímky s 5megapixelovým snímačem CCD, objektivem Konica Minolta GT APO a technologií zpracování obrazu CxProcess™ III

§         Videosekvence s vysokým rozlišením (VGA) a stabilním obrazem, které vypadají stejně jako televizní obraz

§         Snadné ovládání díky zobrazovači LCD s úhlopříčkou 5,1 cm, kompaktnímu tělu a rychlé odezvě fotoaparátu

§         Režim Super Makro pro fotografování objektů vzdálených 1 cm od objektivu

§         Možnost rozšíření ohniskových vzdáleností doplňkovým širokoúhlým konvertorem ZCW-300 na 26 mm

Vlastnosti

 

Neuvěřitelné celkové 48násobné zvětšení

Kombinace 12× optického zoomu se 4× digitálním zoomem umožnila dosáhnout celkového 48násobného zvětšení, ideálního pro zachycení velmi vzdálených scenérií nebo detailů sportovních událostí. Tento neuvěřitelný optický zoom je ekvivalentní rozsahu 35–420 mm objektivu fotoaparátu pro 35mm kinofilm. S digitálním zoomem fotoaparát dosahuje rozsahu ohniskových vzdáleností ekvivalentního 35–1680 mm pro 35mm kinofilm.

 

Systém stabilizace obrazu Anti-Shake s mechanizmem posuvu snímače CCD

Fotoaparát DiMAGE Z5 používá patentovaný systém stabilizace obrazu Anti-Shake posouvající snímačem CCD, vytovřený společností Konica Minolta, který je vhodný pro záběry pořizované teleobjektivem a při nedostatečném osvětlení. Systém Anti-Shake působí tak, že minimalizuje vliv otřesů fotoaparátu. Tím umožňuje použít expoziční časy čtyřikrát až osmkrát delší (2–3 expoziční

 

 

 

 

stupně), než byste museli použít na fotoaparátech bez tohoto systému. DiMAGE Z5 Vás zbaví rozmazaných snímků, aniž byste museli zkrátit expoziční čas nebo zvýšit citlivost snímače, což jsou faktory, které zároveň zvyšují úroveň šumu ve snímcích. Metoda posuvu snímače CCD nevyžaduje žádné doplňkové korekční čočky jako optické mechanizmy stabilizace obrazu, takže tělo fotoaparátu DiMAGE Z5 zůstává kompaktní a lehké. Systém Anti-Shake fotoaparátu DiMAGE Z5 efektivně koriguje jemné otřesy, vznikající při stisknutí tlačítka spouště závěrky, a rozsáhlejší i pomalejší pohyby těla uživatele fotoaparátu.

 

Rapid AF je nejrychlejší systém automatického zaostřování ve dané třídě*1

Fotoaparát DiMAGE Z5 zaostří za pouhé 0,2 sekundy (průměrně) při nastavení na širokoúhlý objektiv a za pouhé 0,3 sekundy (průměrně) při nastavení na teleobjektiv. A v režimu Průběžného automatického zaostřování používá DiMAGE Z5 funkci Prediktivní řízení zaostřování, která umožňuje zachytit ostré snímky pohybujících se objektů – například dítěte běžícího s větrem o závod. Pokud jde o rychlé a spolehlivé automatické zaostřování, je fotoaparát DiMAGE Z5 jasně na špičce.

 

Fotoaparát DiMAGE Z5 nabízí také vyšší přesnost automatického zaostřování dosahovanou použitím 5bodového zaostřovacího pole. Jednotlivé body zaostřovacího pole se horizontálně překrývají, čímž jsou eliminovány chyby při automatickém zaostřování, které vznikají, když se fotografovaný objekt nachází mezi zaostřovacími body a způsobuje nesoulad v perspektivě.

 

5megapixelový snímač CCD zajišťující překrásné tištěné fotografie

Snímač CCD s 5 miliony pixelů, typu 1/2,5 palce, vytváří snímky plné detailů, vhodné pro tisk vysoce kvalitních zvětšenin velikosti až 21,7 × 16,3 cm při tiskovém rozlišení 300 dpi. Snímač je navíc vybaven filtrem primárních barev a zaručuje vysokou věrnost barev.

 

Objektiv Konica Minolta GT APO

Fotoaparát DiMAGE Z5 je vybaven výkonným objektivem, který podporuje snímače CCD se 5 miliony použitelných pixelů. Objektiv tvoří 13 elementů v 10 skupinách a zahrnuje také dvě skleněné čočky s anomální disperzí a dva asférické elementy, což je konstrukce přispívající k ostrosti a kvalitě snímků. Vícenásobné vrstvy na 14 površích čoček zajišťují minimalizaci závoje a vícenásobného zobrazení při všech ohniskových vzdálenostech. Pětisegmentová irisová clona vytváří nádherný, téměř kruhový efekt zatmívání obrazu.

 

Jedinečné detailní snímky díky technologii CxProcess™ III

Fotoaparát DiMAGE Z5 je vybaven nejnovější evolucí technologie zpracování obrazu CxProcess™ III, kterou vyvinula společnost Konica Minolta. To znamená ještě vyšší rozlišení a schopnost zachytit ty nejnepatrnější detaily textur. Výsledné snímky budou tak přirozené jako samotné fotografované objekty.

 

Videosekvence kvalitní  jako televizní obraz

Fotoaparát DiMAGE Z5 pořizuje ozvučené videosekvence v rozlišení VGA (640 × 480) při plynulé obrazové frekvenci 30 snímků za sekundu, které se kvalitou vyrovnají televiznímu obrazu. Můžete zvolit i záznam videosekvencí s menším obrazem. Při záznamu videosekvencí se využívá funkce Anti-Shake, takže obraz bude i při použití teleobjektivu stabilní. Režim Videosekvence XR (Extended Recording – Rozšířený záznam) umožňuje zaznamenat na paměťovou kartu SD videosekvence, jejichž délka je omezena jen kapacitou karty. Režim Noční videosekvence umožňuje pořídit záznam

 

 

 

při velmi nedostatečném osvětlení. Funkce Uložení snímku z videosekvence umožňuje vybrat z videosekvence nejlepší záběry a uložit je jako statické snímky, a funkce Editace videosekvence umožňuje zbavit videosekvenci nepotřebných částí.

 

Velký (úhlopříčka 5,1 cm), přehledný zobrazovač LCD

Zobrazovač LCD s úhlopříčkou 5,1 cm fotoaparátu DiMAGE Z5 nabízí velký obraz, se kterým bude pořizování a prohlížení snímků a videosekvencí jednodušší, stejně jako orientace v nabídkách.

 

Přibližte se v režimu Super Makro k objektu až na vzdálenost 1 cm

Fotoaparát DiMAGE Z5 má pro úžasné záběry zblízka k dispozici dva režimy: Makro a Super Makro. Bez ohledu na to, který z nich zvolíte, zajistí špičková kvalita snímků, typická pro přístroje Konica Minolta, že záběry zblízka budou fantastické a působivé. V režimu Super Makro můžete objektiv přiblížit k fotografovanému objektu na vzdálenost pouhého 1 cm.

 

Zobrazovač LCD se zobrazením reálného pohybu

Fotoaparát DiMAGE Z5 disponuje zobrazovačem LCD Real Motion, jehož obraz je krystalicky čistý. Plynulé, realistické zobrazení pohybu na zobrazovači ideálně usnadňuje zachycování pohybujících se objektů.

 

Série snímků UHS (Ultra High Speed – Velmi rychlá série snímků)

S fotoaparátem DiMAGE Z5 zachytíte v režimu Série snímků UHS 20 snímků o velikosti 1024 × 768 rychlostí cca 10 snímků za sekundu. Tato funkce je praktická pro situace, kdy potřebujete zachytit a studovat svou techniku při souvislém pohybu, například při golfovém švihu či tenisového podání.

 

Progresivní snímání

V režimu Progresivní snímání uloží fotoaparát DiMAGE Z5 po uvolnění tlačítka spouště závěrky několik posledních pořízených snímků ze série – až 20 snímků o velikosti 1024 × 768, zachycených rychlostí průměrně 10 snímků za sekundu. Fotografujete-li tedy rychle se pohybující objekt, s využitím funkce Progresivní snímání jej zachytíte tehdy a tam, kde jej chcete mít. Tyto funkce jsou praktické pro zachycení sportovních akcí nebo pro záznam a zlepšení Vaší formy při trénování oblíbeného sportu.

 

Redukce šumu

Funkce umožní pořídit výjimečné noční snímky tím, že automaticky brání vzniku vad a zrnitosti, ke kterým dochází při použití delších expozičních časů.

 

Režimy expozice PASM a režimy měření expozice

Fotoaparát DiMAGE Z5 nabízí neuvěřitelné možnosti ovlivnění expozice. K dispozici jsou čtyři režimy: Programově řízená automatická expozice (P), Clonová priorita (A), Časová priorita (S) a Manuální expozice (M). Fotoaparát DiMAGE Z5 využívá tři režimy měření expozice: vícesegmentové, váhové se zdůrazněním středu a bodové. Při vícesegmentovém měření se pro určení expozice využívá 256 segmentů.

 

Automatický výběr digitálního kreativního programu

Funkce Automatický výběr digitálního kreativního programu automaticky vybírá nejvhodnější režim záznamu pro snímky. Kreativní programy Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce a Noční portrét také můžete nastavit manuálně. Ať už zvolíte kreativní program manuálně nebo to necháte na automatice, vždy úplně jednoduše získáte krásné snímky.

 

 

 

Přizpůsobení funkce tlačítek

Tlačítku pro nastavení režimu činnosti blesku lze přiřadit ovládání dalších funkcí a zvýšit flexibilitu a pohodlí ovládání přístroje. To znamená, že pro změnu určitého nastavení, např. režimu záznamu, vyvážení bílé, režimu zaostřování, barevného režimu nebo citlivosti, můžete místo procházení nabídkami na zobrazovači LCD použít tlačítko pro nastavení režimu činnosti blesku.

 

Kompatibilita s technologií PictBridge*3

Zapomeňte na složité propojování s počítačem. Pořiďte rychle skvělé tiskové výstupy přímým připojením fotoaparátu DiMAGE Z5 k tiskárně kompatibilní s technologií PictBridge*3. Obrázky, které chcete vytisknout, můžete označit na zobrazovači LCD fotoaparátu DiMAGE Z5 a potom je okamžitě vytisknout.

Ergonomický design

Design fotoaparátu DiMAGE Z5 je moderní i vyspělý, a přesto známý, a přístroj se snadno používá. I když je vybaven 12násobným optickým zoomem a velkým zobrazovačem LCD s úhlopříčkou 5,1 cm, má hmotnost pouze 340 gramů. Snadno se přenáší a jednoduše se ovládá i naprostým nováčkům. Ergonomický tvar usnadňuje držení fotoaparátu nehybně i při záběrech s objektivem nastaveným na velkou ohniskovou vzdálenost.

 

Doplňkový širokoúhlý konvertor ZCW-300

Doplňková souprava širokoúhlého konvertoru Wide Converter Kit umožňuje zachytit na snímku mnohem širší scény. Objektiv pak má nejkratší ohniskovou vzdálenost 26 mm, která je ideální pro pořizování snímků architektonických prvků v místnostech i venku nebo pro fotografovaní panoramatických scenérií.

 

Kompatibilita s doplňkovými blesky

Fotoaparát DiMAGE Z5 je vybaven bleskem, který doslova prosvítí Vaše snímky. Když však vyžadujete ještě výkonnější blesky, přemýšlejte o zábleskových jednotkách společnosti Konica Minolta: Programový blesk 3600HS(D), 5600HS(D) nebo 2500(D). Všechny tyto neuvěřitelně univerzální a výkonné zábleskové jednotky jsou kompatibilní s fotoaparátem DiMAGE Z5.

 

*1     Stav k 20. listopadu 2004, pro digitální fotoaparáty s 5megapixelovým snímačem, vestavěným objektivem a s 10násobným nebo větším zoomem. Podle standardních testů společnosti Konica Minolta

*2     V závislosti na expozičních podmínkách.

*3     PictBridge je průmyslový standard vytvořený asociací Camera & Imaging Products Association (CIPA).

 

 

Orientační prodejní cena: 14.490,- vč. DPH stříbrná varianta

                                             14.990,- vč. DPH černá varianta

 

 

Váš názor Další článek: Microsoft mění jméno Windows bez Media Playeru

Témata článku: Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Shake, Family, Obraz, Velká vzdálenost, Roman, Kinofilmy, Rapid, Snímek, Vzdálenost, Stabilizace, Zoom, Velká úhlopříčka, Kompaktní digitální fotoaparáty, Velká série, Line, Režim, Konica Minolta, Stativy, Objektivy, Blesky


Určitě si přečtěte

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 22

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky