DiMAGE Z20

Nejrychlejší uvedení do provozu ve své třídě, 8× optický „Mega Zoom“, 5megapixelový snímač CCD a energeticky úsporná konstrukce. Konica Minolta představuje čerstvou novinku: DiMAGE Z20.
DiMAGE Z20

S fotoaparátem DiMAGE Z20 zachytíte ten překrásný výraz na tváři Vašeho dítěte pěkně zblízka díky 8násobnému optickému zoomu. S využitím rychlého systému automatického zaostřování Rapid AF a prediktivního řízení zaostřování můžete zvěčnit zábavné nečekané akce svého zvířecího mazlíčka. A tyto momenty Vám už nikdy neuniknou – fotoaparát nabízí nejrychlejší čas pro spouštění, cca 0,5 sekundy, ve své třídě.

 

Fotoaparát DiMAGE Z20 je vybaven 8násobným optickým Mega Zoomem a 4násobným digitálním zoomem, což v kombinaci dává 32násobné zvětšení, umožňující fotografovat prakticky cokoliv od sportovních událostí až po panoramatické scenérie. Optický systém objektivu tvoří 11 elementů v 9 skupinách a zahrnuje dvě asférické čočky. To vše přispívá k tvorbě ostrých snímků vysoké kvality. DiMAGE Z20 slučuje 5megapixelový snímač CCD pracující v primárních barvách s technologií zpracování obrazu CxProcess™ III, kterou vyvinula společnost Konica Minolta. Zachycené obrázky budou odpovídat přesně tomu, co jste viděli.

 

Systém rychlého automatického zaostřování Rapid AF, kterým je DiMAGE Z20 vybaven, kombinuje pasivní snímač AF a systém Video AF a zaručuje velmi krátké časy zaostření (přibližně 0,3 sekundy) jak v nastavení na širokoúhlý objektiv, tak i na teleobjektiv. Systém Rapid AF také využívá prediktivní řízení zaostřování, které určuje směr pohybu objektu a podle toho na něj zaostřuje. Shrneme-li všechny vlastnosti, přispívající k rychlé odezvě fotoaparátu DiMAGE Z20, dostaneme nejkratší dobu uvedení do provozu v dané třídě (cca 0,5 sekundy), minimální zpoždění otevření závěrky a exponování série snímků. Už se tedy nemusíte stresovat při fotografování všech vzrušujících a rozhodujících okamžiků při sportovních událostech nebo jiných nepřetržitě probíhajících akcích.

 

DiMAGE Z20 je nejen sprinterem se svým velmi rychlým uvedením do provozu, je také maratónským šampiónem díky úspornému využití energie, které umožňuje exponovat průměrně až 450 snímků s jednou sadou čtyř alkalických baterií (velikost AA, součást dodávky). To je více snímků, než byste mohli zachytit s kterýmkoliv jiným fotoaparátem v této třídě.

 

Fotoaparát DiMAGE Z20 je vybaven režimem Makro, v němž se můžete objektivem přiblížit k fotografovanému objektu na vzdálenost pouhého 1 cm. Zachyťte ty nejmenší objekty – květiny, hmyz nebo šperky – s nejpodrobnějšími detaily.

 

 

 

 

Kromě těchto fotografických schopností nabízí fotoaparát DiMAGE Z20 také možnost pořízení vysoce kvalitních videosekvencí v rozlišení VGA (640 × 480).

 

I když je vybaven 8násobným optickým zoomem, má fotoaparát hmotnost pouze 300 gramů. Ergonomický tvar těla zaručuje jisté uchopení a intuitivní uspořádání ovládacích prvků umožňuje i naprostým začátečníkům začít si prakticky okamžitě plně užívat digitálního fotografování.

 

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu

§         8násobný optický Mega Zoom a 4násobný digitální zoom – celkově 32násobný zoom

§         Systém automatického zaostřování Rapid AF s Prediktivním řízením zaostřování

§         Nejkratší doba uvedení do provozu v dané třídě – fotoaparát DiMAGE Z20 je připraven k použití přibližně za 0,5 sekundy

§         Výkonný objektiv, 5megapixelový snímač CCD a technologie zpracování obrazu CxProcess™ III zaručují velmi kvalitní snímky

§         Napájení čtyřmi alkalickými bateriemi velikosti AA, se kterými fotoaparát DiMAGE Z20 umí zachytit neuvěřitelných 450 snímků, což je nejvíc v dané třídě

§         Režim Makro umožňuje přiblížit se k fotografovanému objektu až na vzdálenost 1 cm

§         Cca 14,5 MB vnitřní paměť umožňuje zaznamenávat a prohlížet snímky bez výměnného paměťového média

§         Možnost fotografovat širokoúhlé snímky (ekvivalentní 26mm objektivu pro 35 kinofilm) s doplňkovým širokoúhlým konvertorem ZCW-200

Vlastnosti

 

8× Optický Mega Zoom

Fotoaparát DiMAGE Z20 nabízí velký rozsah ohniskových vzdáleností. Osminásobný optický zoom má rozsah ohniskových vzdáleností 36–290 mm (ekvivalentní hodnoty pro 35mm kinofilm), který lze plynulým čtyřnásobným digitálním zoomem zvětšit až do 1160 mm (ekvivalentní hodnota pro 35mm kinofilm). Kombinace 8násobného optického zoomu a 4násobného digitálního zoomu vytváří celkové 32násobné zvětšení, proto je DiMAGE Z20 ideální pro fotografování dalekých objektů při sportovních událostech nebo vzdálených krajinných scenérií.

 

DiMAGE Z20 je vybaven výkonným osminásobným optickým zoomem, který je tvořen 11 elementy v 9 skupinách a který obsahuje 2 asférické čočky. Fotoaparát DiMAGE Z20 s využitím těchto dvou asférických čoček koriguje v celém rozsahu ohniskových vzdáleností různé druhy optických aberací a vykresluje nádherné, homogenní a nezkreslené snímky po celé ploše od středu k okrajům.

 

5megapixelový snímač CCD zajišťující překrásné fotografie

Snímač CCD typu 1/2,5 palce s 5 miliony pixelů poskytuje dostatek detailů pro tvorbu kvalitních zvětšenin o velikosti až 21,7 × 16,3 cm při rozlišení tisku 300 dpi. Snímač je navíc vybaven filtrem primárních barev a zaručuje vysokou věrnost barev.

 

 

 

 

 

 

Jedinečné detailní snímky díky technologii CxProcess™ III

Fotoaparát DiMAGE Z20 je vybaven nejnovější evolucí technologie zpracování obrazu CxProcess™ III, kterou vyvinula společnost Konica Minolta. To znamená ještě vyšší rozlišení a schopnost zachytit ty nejnepatrnější detaily textur. Výsledné snímky budou tak přirozené jako samotné fotografované objekty.

 

Nejkratší uvedení do provozu v dané třídě

DiMAGE Z20 se chlubí neuvěřitelně rychlým a plynulým uvedením do činnosti. Prostě zapněte fotoaparát a přibližně za půl sekundy budete připraveni exponovat skvělé snímky.

 

Systém automatického zaostřování Rapid AF s prediktivním řízením zaostřování

S hybridním systémem automatického zaostřování Rapid AF, který kombinuje pasivní snímač automatického zaostřování se systémem Video AF, trvá zaostření cca 0,3 sekundy. Fotoaparát DiMAGE Z20 je vybaven prediktivním řízením zaostřování, které umožňuje pořídit ostré snímky pohybujících se objektů – například dítěte uhánějícího s větrem o závod. Pokud jde o rychlé a spolehlivé automatické zaostřování, je fotoaparát DiMAGE Z20 jasně na špičce.

 

Až 450 snímků s jednou sadou čtyř alkalických baterií velikosti AA

Energeticky úsporná konstrukce fotoaparátu DiMAGE Z20 umožňuje exponovat až 450 snímků, než se vybije jedna sada čtyř alkalických baterií velikosti AA. To je více snímků, než byste mohli pořídit s kterýmkoliv jiným fotoaparátem v dané třídě.

 

Makrofotografie ze vzdálenosti 1 cm

V režimu Makro můžete zachytit ohromující záběry zblízka. Špičková kvalita snímků, typická pro přístroje Konica Minolta, zajistí, že záběry zblízka budou fantastické a působivé. V tomto režimu můžete objektiv aparátu přiblížit k fotografovanému objektu na vzdálenost pouhého 1 cm.

 

Režimy expozice PASM a režimy měření expozice

Fotoaparát DiMAGE Z20 nabízí neuvěřitelné možnosti ovlivnění expozice. K dispozici jsou čtyři režimy: Programově řízená automatická expozice (P), Clonová priorita (A), Časová priorita (S) a Manuální expozice (M). Fotoaparát DiMAGE Z20 využívá tři režimy měření expozice: vícesegmentové, váhové se zdůrazněním středu a bodové. Při vícesegmentovém měření se pro určení expozice využívá 256 segmentů.

 

Automatický výběr digitálního kreativního programu

Funkce Automatický výběr digitálního kreativního programu automaticky vybírá nejvhodnější režim záznamu pro snímky. Kreativní programy Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce a Noční portrét také můžete nastavit manuálně. Ať už zvolíte kreativní program manuálně nebo to necháte na automatice, vždy úplně jednoduše získáte krásné snímky.

 

Přepínání zobrazení

Funkce Switch Finder, kterou je fotoaparát DiMAGE Z20 vybaven, umožňuje sledovat obraz vytvářený na zobrazovači LCD buď v hledáčku (režim Hledáček) nebo přímo na zobrazovači LCD (režim Zobrazovač LCD). Mezi obrazem v hledáčku a na zobrazovači LCD nejsou žádné rozdíly v barevném podání, kontrastu nebo rozlišení, protože se jedná o tentýž obraz. Obraz v hledáčku je díky velkému zdánlivému zornému úhlu velký a čistý.

 

 

 

Progresivní snímání

Fotoaparát DiMAGE Z20 umožňuje exponovat sérii snímků rychlostí cca 1 snímek/s. Přidržte stisknuté tlačítko spouště závěrky a fotoaparát začne zachycovat sérii snímků, které se budou ukládat do vyrovnávací paměti (SDRAM). Po uvolnění tlačítka spouště závěrky se posledních 6 snímků uloží na paměťovou kartu. Tato funkce je výhodná pro fotografování sportovních událostí nebo pro zdokonalování Vaší formy při tréninku oblíbeného sportu.

 

Přizpůsobení funkce tlačítek

Tlačítku pro nastavení režimu činnosti blesku lze přiřadit ovládání dalších funkcí a zvýšit flexibilitu a pohodlí ovládání přístroje. To znamená, že pro změnu určitého nastavení, např. režimu záznamu, vyvážení bílé, režimu zaostřování, barevného režimu nebo citlivosti, můžete místo procházení nabídkami na zobrazovači LCD použít tlačítko pro nastavení režimu činnosti blesku.

 

Kompatibilita s technologií PictBridge

Zapomeňte na složité propojování s počítačem. Pořiďte rychle skvělé tiskové výstupy přímým připojením fotoaparátu DiMAGE Z20 k tiskárně kompatibilní s technologií PictBridge. Obrázky, které chcete vytisknout, můžete označit na zobrazovači LCD fotoaparátu DiMAGE Z20 a potom je okamžitě vytisknout.

 

Záznam videosekvencí v rozlišení VGA

Fotoaparátem DiMAGE Z20 můžete zaznamenávat neozvučené videosekvence. Videosekvence se zaznamenávají obrazovou frekvencí 15 snímků za sekundu v rozlišení VGA (640 × 480), které se při přehrávání prohlížejí mnohem lépe než standardní videosekvence QVGA (320 × 240). Zaznamenávat lze i videosekvence s rozlišením 320 × 240 při obrazové frekvenci 15 nebo 30 snímků za sekundu. Režim Videosekvence XR (Extended Recording – Rozšířený záznam) umožňuje zaznamenat na paměťovou kartu SD delší videosekvence až do zaplnění kapacity karty. Režim Noční videosekvence umožňuje pořídit záznam při velmi nedostatečném osvětlení. Funkce Uložení snímku z videosekvence umožňuje vybrat z videosekvence nejlepší záběry a uložit je jako statické snímky.

 

Kompaktní rozměry a jednoduché ovládání

Design fotoaparátu DiMAGE Z20 je moderní i vyspělý, a přesto známý a přístroj se snadno používá. I když je vybaven 8násobným optickým zoomem, má hmotnost pouze 300 gramů. Snadno se přenáší a jednoduše se ovládá i naprostým začátečníkům. Ergonomický tvar usnadňuje držení fotoaparátu nehybně i při záběrech v nastavení objektivu na velkou ohniskovou vzdálenost.

 

Vnitřní paměť s kapacitou cca 14,5 MB

Fotoaparát DiMAGE Z20 disponuje vnitřní pamětí s kapacitou cca 14,5 MB. To znamená, že i když se Vám podaří zaplnit paměťovou kartu, stále ještě můžete pokračovat v pořizování a prohlížení snímků.

 

Doplňkový širokoúhlý konvertor ZCW-200

Doplňková souprava širokoúhlého konvertoru Wide Converter Kit umožňuje zachytit na snímku mnohem širší scény. Objektiv pak má nejkratší ohniskovou vzdálenost 26 mm, která je ideální pro pořizování snímků architektonických prvků v místnostech i venku nebo pro fotografovaní panoramatických scenérií.

 

Orientační prodejní cena: 8.990,- vč. DPH

 

Váš názor Další článek: Microsoft mění jméno Windows bez Media Playeru

Témata článku: Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Trénink paměti, Kinofilmy, Zdánlivý detail, Vzdálenost, Zoom, Konica Minolta, Line, Objektivy, Digitální fotoaparáty v akci, Family, Snímek, Obrazová vlastnost, Rapid, Sprinter, Režim, Finder, Skvělý záběr


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 105

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky