Díky automatizaci a zjednodušení IT ušetří zákazníci HP provozní náklady v řádu milionů korun

Díky automatizaci a zjednodušení IT ušetří zákazníci HP provozní náklady v řádu milionů korun

Inovace konvergované infrastruktury od HP zahrnují řadu prvních produktů svého druhu v oblasti serverů, úložných systémů a síťových technologií

Společnost HP navázala na svou dynamickou strategii Converged Infrastructure a představila novinky, z nichž některé tvoří první produkty svého druhu v oblasti serverů, datových úložišť, síťových prvků a technologií správy napájení. Tyto novinky umožní zákazníkům přesunout miliony korun z provozních nákladů na činnosti přímo související s inovacemi podnikání.

HP Converged Infrastructure nabízí plán pro zákazníky, kteří chtějí účinně bojovat s rozrůstáním, složitostí a přílišnými náklady na údržbu jejich IT infrastruktury.

Mezi nově uvedené produkty na letošní konferenci HP Tech Forum patří nejvýznamnější inovace produktového portfolia HP BladeSystem za poslední čtyři roky včetně několika nových serverů a zdokonalených technologií HP Virtual Connect a HP BladeSystem Matrix. Společnost HP dále představila jedinečné technologie správy napájení, které automatizují sledování a ovládání odběru energie napříč IT systémy v datovém centru, a také úložný software, který poskytuje uživatelům novou úroveň jednoduchosti a automatizace prostřednictvím jednotné architektury deduplikace dat.

„Zákazníci žádají řešení, která odstraní z jejich IT prostředí složitost a zbytečné vybavení, aby se mohli místo provozních otázek soustředit na inovace,“ řekl Pavel Klimuškin, ředitel HP Enterprise Servers, Storage and Networking. „HP neustále rozvíjí a posiluje svoji strategii konvergované infrastruktury převratnými podnikovými řešeními pro všechny oblasti datových center, což pro klienty znamená vyšší úroveň zjednodušení, výkonu a úspor.“

Blade počítače a servery HP ProLiant G7: Návratnost investice za pouhých 30 dnů(1)

Schopnost HP přinést tyto a další inovace s podporou oborových norem posílila důvěru zákazníků v portfolio HP ProLiant, o čemž svědčí vedoucí pozice společnosti na trhu – 56,1% podíl na trhu blade serverů a 39,2% podíl na trhu serverů x86 podle zprávy IDC Worldwide Quarterly Server Tracker.(2)

Současné podnikové aplikace, jež jsou datově velmi náročné, vedou k masivnímu nárůstu požadavků na škálovatelnost, spolehlivost a výkon. Pro optimální fungování musejí servery disponovat vyváženou architekturou procesorů, vstupních a výstupních rozhraní a paměti.

Tři nové škálovatelné servery HP ProLiant přinášejí řadu inovací z oblasti automatizace, které umožní zákazníkům urychlit poskytování aplikací, efektivněji využívat IT prostředky a dosáhnout lepší návratnosti investic. Tyto rackové servery nabízejí několik oborových prvenství včetně paměťové kapacity až 2 TB (terabajty) a samočinného odstraňování problémů, které maximalizuje provozuschopnost aplikací s 200% nárůstem dostupnosti.(3) Servery jsou optimalizovány pro datově nejnáročnější úlohy a omezují celkovou stopu datového centra, jeho složitost a provozní náklady konsolidačním poměrem až 91:1.

Sedm nových blade serverů HP ProLiant G7 odpovídá na nejnáročnější požadavky virtualizačních prostředí. Patří sem mj. vůbec první blade na trhu s 1 TB paměti a integrovanou technologií 10Gb Virtual Connect FlexFabric pro škálovatelnost rozhraní. S architekturou, která poskytuje vyvážený výkon procesorů, rozšířenou paměť a kapacitu rozhraní, podpoří tyto systémy až čtyřikrát více virtuálních počítačů než konkurenční blade servery. Přitom jim ale stačí o 66 % méně hardwaru.(4)

HP Virtual Connect: Konvergencí datových a úložných sítí eliminuje rozrůstání sítí

V důsledku explozivního růstu virtuálních počítačů vzrostla složitost a náklady na připojení serverů k sítím a úložným systémům. Rozšířené portfolio HP Virtual Connect poskytuje automatizované připojení k jakékoli síti a eliminuje až 95 % spletitosti propojování na okraji sítě.

Nový modul HP Virtual Connect FlexFabric je v současnosti jediným zařízením, které zajistí připojení serverů k jakékoli síti Fibre Channel, Ethernet a iSCSI. Odpadá tak nutnost používat několik propojovacích technologií. Díky technologii HP Virtual Connect FlexFabric, která je nyní zabudována v blade serverech HP ProLiant G7, mohou zákazníci ušetřit více než 3,85 milionu korun (185 000 dolarů) za síťové vybavení na každou serverovou skříň.(5)

S více než třemi miliony dodaných portů se prodej technologie HP Virtual Connect za první pololetí HP fiskálního roku 2010 meziročně zdvojnásobil. HP Virtual Connect umožňuje klientůmrychle a transparentně překonfigurovat připojení k sítím LAN a SAN přesunem pracovních úlohnebo přidáním a nahrazením serverů za chodu.

HP BladeSystem Matrix: Automatizuje nasazení privátního cloudu

Při ručním zavádění aplikací a infrastruktury trvá zprovoznění nových služeb v podniku týdny až měsíce. Zákazníci však potřebují automatizované IT prostředí, aby dokázali rychle reagovat na obchodní změny.

Řešení HP BladeSystem Matrix prostřednictvím nové integrace s řešením HP Server Automation zjednodušuje IT prostředí pohotovým, samoobslužným poskytováním aplikací. Coby první „all inclusive“ nabídka konvergované infrastruktury umožňuje HP BladeSystem Matrix klientům nasadit komplexní IT prostředí privátního cloudu již v řádu minut.(6) Díky tomu mohou zákazníci snížit své celkové náklady na vlastnictví až o 56 % oproti tradičním IT infrastrukturám.(6)

„Náš úspěch závisí na schopnosti dodávat spolehlivé, vysoce kvalitní IT služby, abychom dokázali bez narušení provozu reagovat na výkyvy poptávky a podpořit obchodní růst,“ řekl Merritte Stidston, ředitel Development Center Strategy & Operations ve společnosti McKesson. „HP BladeSystem Matrix nabízí samoobslužný portál založený na šablonách, který využívá osvědčené postupy společností McKesson a HP a umožňuje nám rychle zprovozňovat nové blade servery – letos jsme jich už zprovoznili více než devadesát a u každého z nich to trvalo pouhou minutu. Můžeme se tak spolehnout na konzistentní a opakovatelné výsledky, které šetří mému týmu čas pro jiné úkoly a zároveň omezují množství chyb.“

HP Intelligent Power Discovery: Odstraňuje kapacitní předimenzování datacentra

Přesné a aktuální údaje o spotřebě energie a její kontrola přináší firmám při provozu datových center finanční úsporu v řádu milionů dolarů.

HP Intelligent Power Discovery je vůbec první technologií pro zelená datová centra, jež vytváří automatizovanou, energeticky šetrnou síť mezi servery HP ProLiant,(7) nástroji třetích stran pro správu zařízení a energetickými sítěmi datového centra. Tento software rozšiřuje řešení HP Data Center Smart Grid a poskytuje větší transparentnost i vhled do spotřeby energie prostřednictvím průběžně aktualizované grafické mapy spotřeby energie napříč servery a zařízeními. Přesným přidělováním energie mohou uživatelé prodloužit životnost svých datových center a ušetřit ročně až 104 milionů korun (5 milionů dolarů) na každých 1 000 serverů.(8)

HP StoreOnce: Nové pojetí deduplikace dat pro konvergovanou infrastrukturu

Deduplikace snižuje provozní náklady odstraněním několika uložených verzí stejných dat. První generace těchto produktů nutila klienty používat pro různé aplikace a platformy různé procesy a nástroje.

HP StoreOnce je první řešení, které jednotnou architekturou automatizuje deduplikaci dat napříč celým podnikem. Odstraněním složitosti několika deduplikačních procesů a produktů zvyšuje HP StoreOnce produktivitu a efektivitu správy dat. Tato nová třída deduplikačního softwaru postavená na patentovaných inovacích výzkumné divize HP Labs poskytuje výjimečně snadné ovládání, až 20% zlepšení výkonu(9) a dvakrát výhodnější poměr ceny a výkonu než jiná přední konkurenční řešení.(10)

Software HP StoreOnce je k dispozici s řadou zálohovacích systémů HP D2D včetně nového zařízení HP D2D4312 a umožňuje zákazníkům snížit výdaje za úložnou kapacitu až o 95 %.(9) Je obsažen ve virtuálních zařízeních, zálohovacích klientech či škálovatelných úložných systémech a poskytuje jednotné řešení pro všechny potřeb uživatelů v oblasti deduplikace.

Další informace o nových produktech HP na konferenci Technology Forum jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/TechForum2010.

(1)Na základě interního testování společnosti HP porovnávajícího servery ProLiant DL360 G4 a DL585 G7.
(2)IDC Worldwide Quarterly Server Tracker pro rok 2010 (1Q10).
(3)Na základě interního testování porovnávajícího servery HP ProLiant DL785 G5 a DL980 G7 s podobnými konfiguracemi, dostupnost se liší v závislosti na konkrétním modelu.
(4)Pro provoz 1 000 virtuálních počítačů jsou podle osvědčených postupů společnosti HP vyžadovány 3 GB paměti a přenosové pásmo rozhraní 300 Gb/s na každý virtuální počítač.
(5)Na základě cenového rozdílu mezi osmi moduly HP Virtual Connect FlexFabric na rack a tradičními přepínači v horní části skříně pro rackové servery (28 čtyřiadvacetiportových ethernetových přepínačů, 64 čtyřportových 1Gb síťových adaptérů, 1 448 kabelů CAT-5, 8 čtyřiadvacetiportových přepínačů FC SAN, 64 adaptérů HBA, 128 kabelů LC-LC a 128 čtyřgigabitových transceiverů).
(6)Obchodní zdůvodnění pro HP BladeSystem Matrix vycházející z údajů nástroje HP BladeSystem and BladeSystem Matrix TCO Calculator je k dispozici na webu roianalyst.hp.com/bladesystemmatrixtco/launch.html.
(7)Automatizační komponenta je nabízena pouze se servery HP ProLiant DL.
(8)Předpokládá se omezení a průměrná úspora 200 wattů na server. Ve středně velkém datovém centru se nachází přibližně 1 000 serverů. 200 wattů na server = 200 kw. Uptime Institute uvádí, že 1 MW nadbytečné infrastruktury se rovná 25 milionům dolarů. 200 kw = 5 milionů dolarů. Jednoprocentní přesnost = cca 50 000 dolarů na rack se zárukou vyšší důvěry v data. Jedno procento z 5 milionů dolarů = 50 000 dolarů na rack.
(9)Na základě nezávislého porovnání a ověření skupinou Evaluator Group, jež bylo provedeno v květnu 2010, a podle standardních zveřejněných cen z dubna 2010.
(10)Při průměrném poměru deduplikace 20:1. Za optimálních okolností může být deduplikační poměr až 50:1.

Další článek: Skype se dostane do každé aplikace, získá totiž nové SDK

Témata článku: Discovery Channel, Nový zákazník, Energetický náklad, Matrix, Tradiční nástroj, Nová architektura, Discovery, Nový klient, Přesná data, První zákazník, Jednotná mapa, Masivní rozšíření, Tracker, Nejnáročnější uživatel, Síťová data, Blade, Rack, Nová technologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší