Digitex a Interkamera se zaměří na zábavu i vzdělávání, proběhnou v listopadu společně s veletrhem SPORT Life

Digitex a Interkamera se zaměří na zábavu i vzdělávání, proběhnou v listopadu společně s veletrhem SPORT Life

Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX a Mezinárodní výstava fotografické techniky INTERKAMERA se uskuteční letos poprvé souběžně s veletrhem SPORT Life a to ve dnech od 5. do 8. listopadu 2009 v areálu brněnského Výstaviště. Zatímco DIGITEX bude cílen především na oblast digitální zábavy a trávení volného času, INTERKAMERA si ponechá svou tradiční edukativní podobu. Díky zaplnění všech pavilónů a atraktivnímu programu očekávají organizátoři masivní účast široké veřejnosti.

Loňský rok byl posledním, kdy se spotřebitelské veletrhy DIGITEX a INTERKAMERA konaly společně s historicky úspěšným, na ICT zaměřeným, veletrhem INVEX. Avšak vzhledem k různým požadavkům vystavovatelů i odlišné návštěvnické skupině se organizátoři pro rok 2009 rozhodli pro zásadní změnu koncepce. INVEX FORUM a 3IN, jako konferenční pokračovatelé odborné podoby INVEXU se tak uskuteční v říjnu, zatímco spotřebitelsky zaměřené veletrhy DIGITEX a INTERKAMERA proběhnou společně s veletrhem SPORT Life, který má podobnou cílovou skupinu, o měsíc později, ve dnech od 5. do 8. listopadu 2009.

Radek Malý, ředitel projektu DIGITEX a INTERKAMERA k uvedené změně říká: „Vzhledem k termínové blízkosti a společné cílové skupině se naskytla jedinečná příležitost uspořádat DIGITEX a INTERKAMERU souběžně s veletrhem SPORT Life - a my jsme se rozhodli tuto šanci využít.Jsem přesvědčen o tom, že tento krok je spojen s řadou pozitivníchfaktorů, které přinesou větší efekt jak návštěvníkům, tak i vystavovatelům.“

Návštěvníky mířící do Brna čeká zcela zaplněné výstaviště

Letos poprvé tak budou moci zájemci míříci na DIGITEX či INTERKAMERU shlédnout maximálně atraktivní podívanou zcela zaplněného Výstaviště, a to včetně nového pavilonu P. Návštěvníci budou moci na jednom místě, v jednom čase a za jedno vstupné shlédnout skutečně velmi mnoho – od spotřební elektroniky přes digitální zábavu až po sportovní vybavení všeho druhu. Organizátoři očekávají masivní účast veřejnosti, která bude podpořena i termínem konání veletrhů od čtvrtka do neděle, tedy po oba víkendové dny. Svou premiéru má na veletrzích i možnost přímého prodeje, můžeme se tedy těšit na zajímavé veletržní nabídky v samém začátku předvánočního nákupního období.

Hlavním tahákem DIGITEXU bude digitální zábava

Již loňská mimořádně úspěšná část DIGITEXU zaměřená na počítačové, konzolové a mobilní hraní dávala tušit, že se v podobném duchu setkáme v Brně opětovně a dočkáme se tak největšího letošního komunitního srazu. Očekávaná je účast desítek předních multiherních klanů, stovek soutěžních hráčů a desítek tisíc větších či menších příznivců digitální zábavy. Připraven pro ně bude bohatý doprovodný program i představení atraktivních novinek od největších světových výrobců hardware. “Na veletrhu budeme v rámci herní akce World GameMaster Tournament prezentovat zcela nové procesory Intel Core i5, které jsou ideální volbou právě pro hráče. Disponují vylepšenou technologií Turbo Boost, která ve vhodných případech procesor sama přetaktuje tak, aby podával co nejvyšší výkon a zároveň byl energeticky úsporný,”komentuje českou veletržní premiéru nového produktu Pavel Svoboda ze společnosti Intel.

Finále WGT o ceny za více než čtvrt milionu korun

A právě zmíněná nejprestižnější česko-slovenská série turnajů World GameMaster Tournament obsadí takřka celý pavilon C. Soutěžící se zde utkají ve čtyřech počítačových hrách o ceny za více než čtvrt milionu korun, které pro ně připravily hlavní partneři turnaje společnosti Asus a Intel. Hráči se na tento prestižní turnaj musí probojovat skrze online kvalifikaci probíhající na herním portálu Grunex.com. Samotné finále World GameMaster Tournament proběhne přímo v pavilonu C na výkonných herních počítačích s komponenty společnosti Asus a novým herním procesorem Intel Core i5.

Aby si diváci herní atmosféru užili do posledního doušku, budou všechny zajímavé zápasy přenášeny na velkorozměrných plátnech a komentovány herními odborníky. Pro návštěvníky bude dále připraveno množství veřejných turnajů, kde se budou moci utkat například s nejlepším dívčím česko-slovenským týmem nebo vyzkoušet nové herní notebook Asus třídy G. Avšak zábavu si zde užijeme nejen v tradiční podobě, ale i mnoha dalšími, neméně atraktivními způsoby. Organizátor akce, Martin Liberský z portálu Grunex.com poodhaluje další plánovaný program: „Celá řada zajímavostí a lákadel je teprve ve fázi jednání, avšak již nyní nyní mohu prozradit konání Mistrovství ČR v tancování na tanečních podložkách, simulátory reálného závodění, exhibice ve freestyle footbagu či perličku – speciální stánek Playboye.“

Počítačové hraní doplní tradiční akce i firmy spotřební elektroniky

Již mimo oficiální program World GameMaster Tournament, avšak jako součást DIGITEXU proběhne 7. mistrovství ČR v nejrychlejším eSeMeSkování, soutěž, jejímž cílem je co nejrychleji a přesně bez chyby napsat do mobilního telefonu zadanou větu o 160-ti znacích a tu uložit. Svou expozici bude mít i ADC Blackfire Entertainment, jež představí karetní a deskové hry podle počítačových předloh a taktéž jedinečné produkty pro Poker.

Poslední výkřiky techniky z oblasti mobilních telefonů a navigací budeme moci spatřit na dvou expozicích společnosti NOKIA. Výhradně navigacemi se pak bude zabývat například stánek společnosti PLANstudio. Svůj pestrý sortiment digitální satelitní, pozemní i kabelové techniky ukáže firmy ISAT. Těšit se můžeme však i na 18 čínských vystavovatelů, jež předvedou celou plejádu produktů z oblasti spotřební elektroniky a počítačového hardware. K vidění budou i expozice vydavatelství Burda Praha, Extra Publishing a CPress Media. A právě posledně jmenovaný uvede stejně jako v loňském rocesérii přednášek nazvanou „CPress Show 2009“ o tématech, jako jsou internet a sociální sítě, hudba a film, netbooky, navigace, digitální fotoaparáty, LCD televize a plazmy.

K vidění budou i produkty Apple či energeticky nejúspornější LCD televize na světě

Studio JASYKO, tradiční vystavovatel veletrhu DIGITEX, si pro návštěvníky letos připravilo opravdovou lahůdku. V rámci projektu Technologie & Design totiž představí nové řady LCD televizorů Sharp AQUOS LE700E a LE600E s plným LED posvícením a ohromujícím dynamickým kontrastním poměrem 2 000 000:1. V podobě 52 palcového modelu se spotřebou méně než 100 wattů pak bude na DIGITEXU k vidění energeticky i nejúspornější LCD televize na světě. „Trh s LCD televizemi stále pokračuje v růstu. Očekáváme celosvětový prodej 127 miliónů LCD televizí ke konci roku 2009, což odpovídá růstu 22 procent za rok“, říká Hiroshi Sasaoka, CEO společnosti Sharp Electronics Europe.

Pokojíčky stylového nábytku a technologických perliček však ukáží i další zajímavosti. Srdce každého příznivce kultovní značky Apple zde jistě zaplesá v mimořádně efektivní ukázce propojení těchto špičkových produktů s high-end zvukovými soustavami, zobrazovacími zařízeními a dalšími doplňky z nabídky Studia JASYKO.

INTERKAMERA o technologiích, edukaci i výstavách

Svého druhého ročníku v prostorách brněnského výstaviště se dočká i INTERKAMERA, veletrh zaměřený zejména na oblast fotografování a kompletní proces práce s fotografií. K vidění bude celá řada zajímavých produktů od digitálních přístrojů přes příslušenství, software na zpracování fotografií či třeba fotoknihy.

Již tradičně na veletrhu představí novinky ze své podzimní nabídky ZONER software. Tou hlavní a nejočekávanější bude nová verze oblíbeného programu pro práci s digitálními fotografiemi a jejich archivem - Zoner Photo Studio 12. Návštěvníci DIGITEXU budou mít možnost nejen zúčastnit se křtu produktu, ale také jako první budou mít příležitost seznámit se s novinkami osobně na první veřejné prezentaci a zároveň si nový software pořídit za zvýhodněné veletržní ceny.

Kompletní nabídku fotoknih, fotodárků vyráběných z digitálních i klasických fotografií či novinky v podobě fotoobrazů z fotografií či fotokalendářů. To vše ukáže na své expozici CeWe Color, který zde zároveň otevře veletržní maloobchodní prodejnu FOTOLAB s prodejem všech kategorií digitálních fotoaparátů za internetové ceny. Inovativní systém Clixx’Pixx® StudioAlbum pro vazbu snímků na fotografickém papíře do fotoknih pak představí německý výrobce PROMAXX.

Velmi bohatý doprovodný program si pro návštěníky připravila Photon Europe. Hned dvě stage vybavené kompletní nabídkou studiové techniky PHOTON EUROPE, včetně všech typů příslušenství nabídnou dvakrát denně workshopy se zkušenými lektory. Přítomní návštěvníci si budou moci zapůjčit radiové odpalovače a vyzkoušet si práci se zábleskovými světly pod vedením lektora, který jim na scéně vytvoří zajímavé kompozice pro fotografování.

Souběžně s workshopy budou probíhat na třetí stage semináře zaměřené především na výtvarnou fotografii, kompozici, barevnou skladbu a práci se světlem. Dalším tématem, kterému bude věnován velký prostor bude post-procesing (úpravy a retušování fotografií). Všechny semináře budou doprovázené promítáním ukázek fotografií.Lektoři se budou také provádět rozbor fotografií účastníků semináře, ať už pořízených přímo na workshopu, nebo z přineseného portfolia.

„Chybět nebudou ani zajímavé výstavy fotografií a samozřejmě setkání s významnými osobnostmi,“ komentuje stále se rozšiřující program DIGITEXU a INTERKAMERY pět týdnů před zahájením ředitel projektů Radek Malý a doplňuje: „Přibude i řada atraktivních firem z oblasti spotřební elektroniky, jejichž jména bohužel v této fázi nemůžeme ještě zveřejnit“

Další článek: Investor dal 200 miliónů dolarů za podíl v českém AVG Technologies

Témata článku: Digitální televize, Elektronika, Kompletní nabídka, Sharp Aquos, Sharp, Studiová světla, Mobilní telefony brno, Spotřební elektronika, Mobilní příslušenství, Nová fotografie, Digitální fotoaparáty v akci, Herní řada, Televize akce, Stage, Sporty, Televize program, Nová akce, Mobilní telefony v akci, Zábava, Plazma, Workshop, Burda, Slovenská televize, Hlavní téma, Life, Nový notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Velká analýza 10 000 největších webů ukázala, že jsou tak nějak všechny stejné

Velká analýza 10 000 největších webů ukázala, že jsou tak nějak všechny stejné

** Podoba webů se za těch 30 let dramaticky proměnila ** Dnes jsou ale poměrně uniformní – podobné ** Ukazuje to i analýza z Indianské univerzity

Jakub Čížek | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize