Digitex 2006: Brány fotografům otevřené

23. srpna 2006
Developer meeting 2006
Součástí veletrhu Digitex 2006, který se koná souběžně s tradičním Invexem na brněnském výstavišti v termínu 9. – 13. října 2006 bude atraktivní FotoAréna. Její součástí je unikátní srovnání digitálních fotoaparátů v prostředí profesionální fotografické scény, ukázky prací špičkových fotografů a přednáškový program.
Digitex 2006: Brány fotografům otevřené

K vyzkoušení budou připraveny desítky nových fotoaparátů, které budou šlágrem letošního předvánočního trhu. Tisíce amatérských i profesionálních fotografů se mohou těšit na jedno z největších setkání svého druhu v Evropě. Největším vystavovatelem oboru fototechniky a zpracování digitálního obrazu bude Canon, nepřehlédnutelné budou na Digitexu expozice dalších světových hráčů v čele s Hewlett-Packard, Sony, Samsung, Olympus, Epson, Zoner Software, Fujifilm nebo Fotolab.

 

 

Fotoaréna s nemilosrdným srovnáním

FotoAréna, která se v loňském roce poprvé představila na Digitexu, nabídne i letos návštěvníkům veletrhu možnost unikátního srovnání digitálních fotoaparátů. K dispozici bude speciálně připravená testovací scéna s profesionálním nasvícením, na které si bude moci každý návštěvník vyzkoušet plejádu amatérských i profesionálních zrcadlovek. Na své si příjdou i příznivci kompaktních fotoaparátů, pro které bude připraven rozsáhlý srovnávací test kvality záznamu jednotlivých značek digitálních fotoaparátů. Jeho součástí bude i návštěvnické hodnocení nejlepšího fotoaparátu na základě anonymního srovnávání fotografií speciální testovací scény. Chybět nebude ani studio s prezentacemi práce profesionálních fotografů, přednáškový program a speciální nabídka odborné literatury. I v letošním roce je odborným garantem a technickým realizátorem projektu FotoArény Institut digitální fotografie.

 

 

Zvětšený svět digitální fotografie a Galerie ve vlaku

Bezpochyby hlavním lákadlem pro profesionální fotografy a pravověrné fotografické nadšence bude unikátní výstava Zvětšený svět DIGI foto. Snímky, vytištěné digitálně ve velkoplošném formátu, představí přední světoví a čeští fotografové. „V architektonicky ojedinělém prostoru pod obloukem pavilonu A2 se představí pozoruhodná kolekce, kterou se pod odbornou garancí časopisu DIGI foto podařilo shromáždit od špičkových fotografů z různých žánrů. Návštěvník vedle sebe najde dokument, reportáž i krajinu“, komentuje tuto výstavu Petr Ondrášek, manažer veletrhů Invex a Digitex. Velmi významným tahákem pro milovníky fotografie bude i týdenní zastávka slavné Galerie ve vlaku (Leica galery), jejíž expozice zastaví v kolejišti přímo uprostřed výstaviště.

 

V rámci samostatných expozic firem bude k vidění řada českých premiér produktů spolu s plánovanými šlágry předvánočního trhu.   

 

Světoví hráči ve fotografii na Digitexu

 

"Veletrhy INVEX - DIGITEX považujeme za užitečné místo, kde můžeme představit naše záměry a produkty pro segment domácností. Je pravdou, že silná a atraktivní témata budeme mít tradičně i v oblasti fotografie a tisku, ale především představíme řadu nových notebooků – skutečných osobních počítačů, cíleně zaměřených především na domácí uživatele.", říká Petr Trešl, PSG Marketing Manager společnosti Hewlett-Packard.

 

"Na Digitexu najdou návštěvníci kompletní nabídku digitálních fotoaparátů Fujifilm, média a jiné produkty a zároveň budou mít možnost vybrané produkty získat přímo na místě. Digitex bude prvním místem kde mohou všichni zahlédnout nové korporátní logo společnosti Fujifilm," komentuje Helena Vančatová, Marketing manager FUJIFILM CZ.

 

"Letšní podzim bude ve znamení veliké inovační obměny nejpopulárnější řady kompaktních fotoaparátů na světě - Olympus MJU. To však není vše, co bude pro návštěvníky Digitexu připraveno - společnost Olympus přiveze, vystaví a dá možnost vyzkoušet návštěvnikům veletrhu všechny své novinky včetně nové digitální jednooké zrcadlovky a profesionální fototechniky," uvádí Ondřej Typolt, marketingový ředitel OLYMPUS C&S.

 

"Naše společnost bude letos prezentovat především nové řady inkoustových tiskáren s vylepšenými inkousty Epson DuraBrite Ultra a speciálně pro tisk fotografií inkousty Epson Claria. Tyto technologie maximálně zohledňují požadavek na snižování nákladů na tisk při zachování nejvyšší kvality. Uspokojíme i neustále rostoucí zájem o multimedialni projektory a projektory pro domácí kino, v rámci expozice DIGITEX představíme další novinkové modely," říká Markéta Fraňková, EPSON Sales Manager & Country Coordinator pro ČR a SROV.

 

Společnost Sony představí kromě fototechniky i  nové modely elegantních notebooků VAIO. Díky špičkovým parametrům a předistalovanému balíku software jsou skvělým společníkem pro profesionální využití i domácí zábavu,“ Zdeněk Harník Sales Manager, Sony Czech

Váš názor Další článek: Developer meeting 2006

Témata článku: Epson Stylus, Domácí projektor, Helena, Digi, Digitální fotoaparáty olympus, Leica, Clarion, Projektory epson, Inkoustové tiskárny canon, Fujifilm, Profesionální fotograf, Kompaktní digitální fotoaparáty


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF