Digitální technologie v kanceláři

28. srpna 2002
Nová verze Motherboard Monitoru 5.2.0.0
Nejrůznější dálkové i lokální sítě, internet a intranet hrají v současné době významnou roli při změně přístupu k informacím, a možnostem, jak informace podle potřeby shromažďovat, zpracovávat a distribuovat.
Digitální technologie v kanceláři

Díky pevným a bezdrátovým technologiím můžeme dnes všechny tyto operace provádět doma, v kanceláři i na cestách pomocí mobilních zařízení. Nástup těchto digitálních technologií se výrazně projevil právě v oblasti správy dokumentů.

 

Digitální technologie již téměř vytlačily analogové, jednoúčelová zařízení se mění na multifunkční, která se navíc propojují do sítí, což pro uživatele znamená především lepší přístup k datům, vyšší produktivitu a odstranění centralizované správy dokumentů v podnikových systémech. Neméně důležitým faktorem je také snižování nákladů na jednotlivá zařízení, kterého bylo dosaženo propojením různých kancelářských přístrojů do plnohodnotných multifunkčních zařízení. Většina výrobců kancelářské techniky dnes představuje nové modely těchto zařízení, které zajišťují profesionální výkon i v malých kancelářích při zachování výrazně menších a kompaktnějších rozměrů.

 

Panasonic například před nedávnem uvedl na český trh nový multifunkční fax KX-FLB752, který je ideálním řešením komunikačních potřeb pro malé a střední kanceláře. Tento přístroj je kombinací kvalitního laserového faxu, kopírky ve formátu A4, deskového skeneru a laserové tiskárny. Přístroj disponuje vestavěnou pamětí pro 150 stran, díky níž můžete snadno uložit mnohastránkový dokument do paměti a naprogramovat jeho automatické rozeslání na několik míst za sebou. Pokud budete zařízení využívat jako telefonu, máte k dispozici reproduktor pro hlasitý odposlech, telefonní záznamník a adresář pro 112 položek, který se snadno ovládá pomocí navigačního tlačítka a dvouřádkového LCD displeje. Ve funkci laserové tiskárny nebo kopírky zvládá přístroj rychlost 10 stran za minutu v rozlišení 600 x 600 dpi, přičemž nechybí ani užitné funkce známé z ostatních kopírek, jako je zvětšování, zmenšování, možnost pořízení až 99 kopií od jednoho originálu, automatické řazení kopií, atd. Skenovat je možné v optickém rozlišení 300 x 300 dpi a v rozšířeném až 1200 x 1200 dpi. Díky možnosti připojit zařízení do lokální sítě pomocí USB a paralelního portu můžete přístroj sdílet z kteréhokoli počítače v kanceláři. Není například problém poslat do paměti faxu mnohastránkový dokument a naprogramovat jeho rozeslání na různá čísla v určitý čas.

 

Reakcí na zvýšenou poptávku po multifunkčních kancelářských zařízeních bylo též rozšíření řady digitálních kopírovacích strojů Panasonic WORKiO o dva nové vícefunkční modely DP-1810P a DP-1510P. Základem těchto přístrojů  jsou  digitální kopírky o rychlosti 18 resp. 15 kopií za minutu, které v základu nabízejí také funkci laserové tiskárny a zároveň i skeneru, vše ve formátu A3. Volitelně mohou být kopírky WORKiO integrovány do sítě, kde  je  využijí  všichni  zaměstnanci  jako  výkonné  laserové  tiskárny s rozlišením 600 x 600 dpi. Standardně dodávaný software Panasonic Document Management System umožňuje pohodlnou archivaci naskenovaných dokumentů, jejich úpravu, tisk nebo rozeslání emailem. Použití tohoto softwaru výrazně redukuje spotřebu papíru v kanceláři. Díky SW Document Manager je práce s dokumenty velmi snadná a navíc i efektivní.

 

Zajímavým příkladem využití digitálních technologií v kanceláři je interaktivní Panaboard KX-BP800, unikátní všestranné řešení pro prezentace a jednání. Tento jedinečný přístroj není jen interaktivní tabulí a projekční plochou z počítače, ale slouží též jako bílá psací tabule s možností tisku na běžný kancelářský papír. Po připojení do sítě můžete zpřístupnit prezentace a průběh jednání vašim obchodním partnerům po celém světě. Poznámky ze schůzek a prezentací lze simultánně přenášet na vzdálená místa a provozovat tak efektivní globální telekonference i bez nutnosti velkých investic. Ultrazvukové a infračervené technologie zajišťují přesné snímání obrazové plochy a pro zvýraznění důležitých míst lze navíc použít barevné elektronické popisovače. Výsledný nákres, poznámky či skici je možné uložit ve formě počítačového souboru pro další využití nebo okamžitě vytisknout a distribuovat všem posluchačům. Panaboard totiž disponuje integrovanou tiskárnou uzpůsobenou pro snadný a rychlý tisk více kopií. S volitelnou sadou rozhraní můžete tuto tiskárnu používat i pro tisk dat z počítače.

 

Jedním z nejrychleji se rozvíjejících pracovních prostředí je bezesporu mobilní kancelář, o čemž svědčí i současné spektrum mobilních elektronických produktů. Ultralehké telefony GSM, notebooky s integrovaným systémem GSM, nové technologie pro mobilní přenos dat WAP a GPRS, to vše významně zvyšuje výhody a efektivitu mobilní komunikace a digitálních sítí. Například standard UMTS třetí generace GSM s sebou přinese mnohem vyšší propustnost sítí a tím i rychlejší proniknutí internetu a multimediálních aplikací do mobilních komunikací. Digitální přenos zvuku a kvalitního videozáznamu po sítích GSM a internetu bude zanedlouho samozřejmostí.

 

Největší výrobci proto soustředí velkou část prostředků na vývoj a vytvoření řady produktů, které budou plně využívat možností internetu v prostředí mobilních sítí. K dispozici budou zařízení umožňující odesílat elektronickou poštu, surfovat po síti WWW, obchodovat po internetu, stahovat audiovizuální data, atd. Panasonic jako jeden z průkopníků třetí generace mobilní komunikace dnes nabízí kvalitní mobilní řešení využívající technologií GPRS, WAP a Internet Mail. Například kombinace vysoce odolného přenosného počítače ToughBook, který je vhodný pro práci v nejtěžších terénních podmínkách, s mobilním telefonem GD96 nabízí plnohodnotnou mobilní kancelář s možností přijímat a zasílat elektronickou poštu, fax i datové soubory rychle a pohodlně i bez nutnosti sedět v kanceláři.

 

Panasonic ovšem nabízí také řešení, která zvyšují mobilitu i v rámci tradičních „kamenných“ kanceláří a podniků. Vícebuňkový bezdrátový telefonní systém DECT umožňuje zaměstnancům být neustále na příjmu a přitom se volně pohybovat v areálu podniku. Uživatel má přitom neustále „po ruce“ veškerý komfort, na který je zvyklý ze svého stolního telefonu – svůj telefonní adresář, možnost přesměrovat hovory na kolegu v případě jednání, či odlišné profily vyzvánění pro různé příchozí hovory. Přenosné přístroje DECT jsou stejně velké jako běžné mobilní telefony a váží jen 75 gramů. Systém Panasonic DECT s kapacitou 64 sluchátek a 12 buňkových stanic je proto vynikajícím a pružným mobilním řešením do každého podniku, kterým dává společnost svým partnerům najevo, že o vzájemnou komunikaci pečuje na té nejvyšší úrovni.

 

Inovace v oblasti digitálních technologií spolu s masovým rozšířením internetu výrazně ovlivnily způsoby komunikace a přenosu dat mezi jednotlivými podniky, jejich pobočkami, dodavateli a zákazníky. Ve 21. století bude mobilita firmy a možnost síťového propojení rozhodovat o tom, zda je podnik dostatečně moderní, efektivní a konkurenceschopný. Je jasné, že správným výběrem odpovídajícího vybavení pro daný podnik je možné ovlivnit budoucí možnosti komunikace, ať už mezi jednotlivci, odděleními nebo jednotlivými lokalitami.

 

 

 

- Konec -

 

 

 

Poznámka pro editory:

 

 

Japonská  Matsushita Electric Industrial, Co., Ltd. (NYSE : MC), známá v České republice svými produkty značek Panasonic a Technics, je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti vývoje a výroby  elektronických zařízení pro spotřebitele i pro průmyslové použití.  Matsushita je v České republice reprezentována svým obchodním zastoupením Panasonic Czech Republic, spol. s r. o.

 

Japonská společnost patří k největším zahraničním investorům v České republice díky své plzeňské továrně na výrobu televizorů (Matsushita Television Central Europe, s.r.o.). Firma nedávno zahájila výrobu v dalším závodě v Pardubicích (Matsushita Communication Industrial Czech, s.r.o.), který vyrábí mobilní telefony a autorádia značky Panasonic.

 

Na adrese www.panasonic.cz můžete navštívit webové stránky společnosti Panasonic Czech Republic, s.r.o.

Na adrese www.panasonic-europe.com můžete navštívit webové stránky společnosti Matsushita Electric Europe.

 

 

 

V případě zájmu o bližší informace prosím kontaktujte:

 

agentura Mmd Public Relations

Tomáš Fiala/Irena Janáková

tel. 02/2425 1555, fax: 02/2425 4364,

e-mail: fiala@mmd.cz,  janakova@mmd.cz

 

 

Váš názor Další článek: Nová verze Motherboard Monitoru 5.2.0.0

Témata článku: Internet, Psací stroje, Tiskárny multifunkční, Kopírky, Bezdrátový skener, Autorádia, Navigační software, Multifunkční zařízení, Uzpůsobená sada, Panasonic, Faxy, Psací potřeby, Technics, Panasonic Toughbook, Odolné mobilní telefony, Tabule


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky