Digi Trade uspořádal seminář "Lotus Notes/Domino 7 - Skok vpřed?!"

Praha 25. března 2005 – Na seminář s názvem „Lotus Notes/Domino 7 – skok vpřed?!“ pozvala softwarová společnost DIGI TRADE zájemce z řad svých současných i budoucích zákazníků, aby jim blíže představila horkou novinku z dílny počítačového gigantu IBM. Zájem počítačových oborníků byl veliký, pořadatel musel dokonce o polovinu zvětšit kapacitu. „Očekávám, že se dozvím zajímavosti, které jsem neměl doposud čas zhlédnout a hlavně se těším na praktické ukázky v odpoledním bloku přednášek,“ uvedl IT Manager firmy Donath-Burson-Marsteller Josef Průša.
Digi Trade uspořádal seminář "Lotus Notes/Domino 7 - Skok vpřed?!"

Seminář zahájil Martin Humpolec, vedoucí týmu vývoje Lotus společnosti DIGI TRADE: „Scházíme se zde po bezmála dvou letech, abychom vás upozornili na to, co nového přináší sedmá verze programu Lotus Notes, která je zatím k dispozici jen v beta provedeních. Ostrá verze bude na trhu nejdříve v září letošního roku.“ Po něm se ujal slova Lotus Brand Leader IBM René Zahradník, který v krátkosti zrekapituloval přednosti programů Lotus a připomněl, že se dělí do třech rodin: Workplace, což jsou konkrétní aplikace pro spolupráci lidí, dále je to Websphere Portal, které integruje produkty ze serverovny a nakonec rodina aplikací Lotus/Notes Domino, již uživatelům přinášejí hojnost funkcí.

„U programu Domino 7.0 jsme se soustředili zejména na snížení celkových nákladů informačního systému a zvyšování výkonu, na vylepšení messagingu, začlenili jsme DB2 jako alternativní uložiště dat a snažili jsme se rozšířit zabezpečení a podporu open direktory,“ upřesnil René Zahradník.

Poté opět přednášel Martin Humpolec, který konkrétně rozebral novinky pro uživatele. Další přednáška se zaobírala novinkami pro administrátory, po kávě se pokračovalo tématem Integrace dvou světů – Lotus Domino a DB2 a poté se o konkrétních inovacích dozvěděli také vývojáři. Po obědě se na pořad dostala obecenstvem nejočekávanější část semináře, a to příklady z praxe.

„Předpokládám, že ČEZ bude i nadále pokračovat v Lotus/Notes, ale zprávy o nových verzích byly doposud víceméně nic neříkající. Na tomto semináři získám víc podrobných informací, prakticky ukázaných a hlavně realisticky, bez obvyklých nadsázek výrobců,“ vysvětlil přínos přednášek správce aplikace společnosti ČEZdata Luboš Miškovský.

Generální ředitel DIGI TRADE Zdeněk Lukeš k tomu dodal: „Cítíme jako povinnost zákazníky informovat o novinkách, které jim mohou pomoci v rozvoji a strategii informačního systému a zároveň chceme účastníky přesvědčit o našich znalostech IBM technologií.“ 

Podrobnosti ze světa nového produktu Lotus/Notes Domino 7.0 zprostředkovali posluchačům zaměstnanci společnosti DIGI TRADE, která patří k nejvýznamnějším domácím partnerům společnosti IBM. O tom svědčí také to, že DIGI TRADE byla v uplynulých dnech vyhodnocena jako Partner roku 2004. „Tento titul každoročně udělujeme partnerským společnostem za úroveň spolupráce, a to jak za jejich obchodní úspěchy,  tak za přidanou hodnotu, kterou partner svým řešením přináší klientům, ale také společnosti IBM,“ vysvětlil Zdeněk Král, Client Relationship IBM.

Společnost DIGI TRADE vznikla v roce 1994. Zajišťuje služby zaměřené na vývoj, provoz a rozvoj informačních systémů. Poskytuje řešení v oblastech řízení vztahů se zákazníky (CRM), správy dokumentů a informací (DMS), sdílení dat a aplikace pro pracovní skupiny a týmy (groupware), internet/intranet a bezpečnost IS. V oblasti podpory IS se DIGI TRADE soustřeďuje nejen na outsourcing a helpdesk, ale poskytuje také servisní služby při správě informačních systémů, správě sítí LAN/WAN nebo při řešení problémů, výpadků a havárií IS. Vyhledávané je i autorizované školicí středisko, které poskytuje standardní kurzy pro uživatele, kurzy kancelářských systémů na míru, specializované kurzy pro IT profesionály, certifikační kurzy a testy standardní počítačové vzdělanosti i IT profesionálů s celosvětovou platností. DIGI TRADE rovněž dodává hardware a software, poskytuje poradenství v oblasti licencí software a na přání klientů provádí softwarový audit.

DIGI TRADE má certifikát systému managementu jakosti ISO 9001.

Od května 2004 je DIGI TRADE součástí skupiny firem PC-Ware (www.digi-trade.cz).

Váš názor Další článek: Microsoft představuje Štít bezpečí a soutěž Gatekeeper

Témata článku: Software, Bezpečnost, Domino, Lotus, Standardní verze, Brandy, Humpolec, Lotus Notes, Digi, Brand, Notes, Trade


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 41Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor