Děti se mohou nyní učit psát i na tabletu iPad!

Děti se mohou nyní učit psát i na tabletu iPad!

Nová aplikace pro výuku psaní oblíbeným písmem Comenia Script je nyní k dispozici i pro tablety iPad. Aplikace byla dosud dostupná jen pro tablety Samsung a pro interaktivní tabule.

Radana Lencová, autorka písma Comenia Script, ve spolupráci s Jakubem Wagnerem, vývojářem společnosti J4W s.r.o., připravili nový výukový program psaní pro rozšířenou platformu Apple (iPad a iPhone) s názvem "Comenia Script - psaní s motýlem".

Aplikace vychází z úspěšného programu pro školní interaktivní tabule z roku 2012, který obsahuje šest různých aktivit pro výuku psaní. Další verze aplikace je k dispozici od prosince 2012 i pro tablety a dotykové mobilní telefony společnosti Samsung.

Pro chytrá zařízení společnosti Apple autoři připravují celou sérii cenově dostupných aplikací. Jako první z připravované série je nyní ke stažení "Psaní s motýlem", vylepšené o nové animované, interaktivní, zvukové a grafické prvky podporující snadné zapamatování písmen.

“Tvorba písma Comenia Script je pro mne hledáním nových cest pro výuku psaní,” říká Radana Lencová. “Verze pro tablety iPad bude jistě zajímavou možností pro jeho podporu”, dodává.

“S Radanou spolupracujeme již čtyři roky a opět se těšíme se reakci dětí, rodičů i učitelů na novou verzi aplikace,” říká Jakub Wagner.

Plně česká aplikace "Comenia Script - psaní s motýlem" je bezplatně dostupná ke stažení v AppStore a nabízí k vyzkoušení čtrnáct znaků abecedy. Všech 97 znaků včetně sady obrázků Comenia Pictures je možné zakoupit za necelých 50 Kč (1,79 eur).

Použité psací písmo Comenia Script bylo ověřeno Ministerstvem školství ČR v projektu dvouletého pokusného ověřování v letech 2010-2012 a schváleno jako alternativní pro použití v českých základních školách. Národní ústav dalšího vzdělávání již proškolil přes 1400 učitelů a učitelek pro použití nového psacího písma v jejich školách.

Další článek: Vyzkoušeno: Domácí tisk inkoustem levně a originálně

Témata článku: iPad, iPad Pro, Jakub, Dotykové mobilní telefony Samsung, Tabule, Wagner, Tablety Samsung, Nejdoporučovanější tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 52

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 70

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor