Desky ASRock Z170 jsou tady

Desky ASRock Z170 jsou tady

Nástupce Broadwell čipů - Intel 100, zvaný Skylake, je konečně tady! Prvním čipsetem, ve kterém se představil je Spearhead Z170, ohlášení dalších je jen otázkou času. Základní desky ASRock budou nadále pokračovat rozdělené do tří tříd - Extreme, Gaming a OC Formula.

Prémiová řada Extreme tvoří výkonné desky určené pro designéry a nadšence, aktuálně na čele se Z170 Extreme7 +. Vlajková loď má čtyři PCIe Gen3 x16 sloty, které kromě běžných grafických karet podporují i profi karty pro pracovní stanice jako AMD FirePro či Nvidia Quadro. K desítce integrovaných konektorů SATA3 nabízí deska tři SATA porty Express a další tři sloty Ultra M.2, které podporují U.2 Kit od ASRock a SSD disky Intel 750 a vytváří monstrózní pole PCIe SSD RAID 0.

Klepněte pro větší obrázek

Hráčské kategorii vládne model Z170 Gaming K6+. Kromě základních slotů PCIe Gen3 x16 pro stavbu konfigurací CrossFireX nebo SLI, obsahuje třetí generaci integrovaného zvuku Purity Sound 3, který jí v profesionálním audio testu Rightmark vynesl hodnocení "Excellent". Dalším úspěchem je její světové prvenství v osazení čelního portu USB 3.1, který je součástí všech modelů s označením "+" v názvu. Pokud i byly porty SATA Express dosud na deskách trochu přehlíženy, ASRock jim teď  našel dobrý smysl. Lze jimi k desce připojit USB 3.1 panel a získat dva porty typu A a jeden typu C na přední straně PC skříně.

Premiantem třetí třídy desek ASRock je Z170 OC Formula. Černo-žlutá dračice nabízí DDR4 DIMM sloty s frekvencí 4000 MHz. S dalšími čtyřmi sloty PCIE Gen3 x16 a třemi Ultra M.2 vytváří pole RAID 0. Ohromující výkon této formule nepotřebuje další komentář, těžko jí najít model k porovnání.

Další článek: Lenovo předehnalo Apple a je jedničkou v počítačích včetně tabletů

Témata článku: Gaming, Pro Gaming, Slot

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší