Deset let od založení překonal Bolt hranici 150 milionů zákazníků

Superaplikace Bolt překročila hranici 150 milionů uživatelů ve více než 45 zemích a 500 městech rozprostřených přes čtyři kontinenty. Služba Bolt začala v roce 2013 jako aplikace, která propojovala zájemce o odvoz autem s řidiči. Od té doby se škála jejích služeb mobility rozšířila o doručování jídla pod značkou Bolt Food v roce 2019, před třemi lety o sdílená elektrokola a koloběžky, o službu sdílení automobilů Bolt Drive, a o Bolt Business, řešení mobility pro firmy. Na českém trhu je aplikace Bolt k dispozici od roku 2015, a napříč všemi třemi službami má nyní v Česku nízké stovky tisíc uživatelů.

Navzdory prudkému nárůstu inflace v posledním roce či roce a půl, rostoucím úrokovým sazbám a nejistému makroekonomickému výhledu na mnoha trzích, se společnosti Bolt podařilo výrazně zvýšit své tržby. Společnost Bolt je tedy na dobré cestě stát se první evropskou platformou mobility, která bude v příštích 12 měsících plně zisková, a již se připravuje vstup na burzu.

"Dosažení milníku 150 milionů uživatelů má také silnou symbolickou rovinu, protože se tak stalo deset let poté, co naši službu založil tehdy devatenáctiletý Markus Villig. V současné době si naší aplikací vydělává více než 3,5 milionu partnerských řidičů a kurýrů, a vysoké miliony lidí využívají naše služby k efektivnějšímu a udržitelnějšímu pohybu po městech. Toho jsme dosáhli díky kvalitě našich služeb, ale také velice atraktivním cenám," shrnuje Soňa Stloukalová, Country Managerka společnosti Bolt pro Česko a Slovensko.

V České republice jsou služby platformy Bolt nyní dostupné v celkem 23 městech, kromě Prahy, Brna a Ostravy také ve většině krajských metropolí i v regionech, mimo jiné v Táboře, Příbrami, Novém Jičíně nebo třeba v Jablonci nad Nisou.

Další článek: K nejrychlejšímu superpočítači Česka můžete jen na chvilku, obklopuje ho umělá atmosféra