Deset hlavních předpovědí pro zabezpečení v roce 2006

Gary Middleton, ředitel bezpečnostních řešení ve společnosti Dimension Data, shrnuje, co mohou v tomto roce společnosti očekávat v oblasti zabezpečení informací.
Deset hlavních předpovědí pro zabezpečení v roce 2006

Praha, 16. února 2006 – Organizace po celém světě s rostoucím významem zabezpečení informací uvažují o revizi svých dosavadních strategií, aby si zajistily optimální ochranu informačního majetku.
Gary Middleton, ředitel bezpečnostních řešení ve společnosti Dimension Data, shrnuje deset předpovědí, které v roce 2006 ovlivní oblast zabezpečení informací:

  1. Očekávejte větší škody, ale méně epidemií. Množství infekcí v roce 2006 pravděpodobně vzroste a organizace se už nemohou spoléhat na to, že se o problémech a masových útocích dozvědí z médií. Předpoklad, že žádné zprávy znamenají dobré zprávy, povede k falešnému pocitu bezpečnosti.
  2. Útoky už se nebudou zaměřovat pouze na operační systém Microsoftu. Terčem útoků se stane víc aplikací a dalších prvků infrastruktury, což povede k větším pracovním nárokům na opravování chyb zabezpečení.
  3. Spyware bude nadále představovat velký problém. Organizace mohou očekávat více spywarových infekcí, což jim bude vyčerpávat přenosové pásmo, povede k nárůstu volání na technickou podporu a ve výsledku nepříznivě ovlivní produktivitu zaměstnanců. Z toho důvodu bude třeba více investovat do dalších technologií na boj proti spywaru.
  4. Rychlé posílání zpráv a sítě peer-to-peer budou způsobovat ještě větší potíže. Široké prosazování a používání rychlého posílání zpráv a aplikací P2P může vystavit organizace novým hrozbám. Organizace o těchto technologiích musí vědět a musí je také zabezpečovat a spravovat.
  5. Zabezpečení zpráv se začne brát vážně. Před dvěma lety organizace investovaly do produktů pro filtrování nevyžádaných e-mailů. Dnes se ohnisko zájmu pomalu přesouvá směrem k řešením, která kromě ochrany před viry a spamem zajišťují také dodržování zásad a šifrování.
  6. Představenstva firem budou bezpečnosti věnovat větší pozornost. V souladu s globálním trendem správných řídících postupů budou představenstva firem věnovat větší pozornost ochraně informačního majetku organizací před rostoucím množstvím interních a externích hrozeb.
  7. Zabezpečení bezdrátové komunikace získá větší pozornost. Vzhledem k rostoucí poptávce koncových uživatelů po mobilitě potřebují organizace zajistit, aby jejich bezdrátové přístupové body byly chráněny před neoprávněným přístupem.
  8. Instalace oprav začne být selektivní. Počet oprav vydávaných pro operační systémy, aplikace a další prvky infrastruktury IT roste alarmujícím tempem. Začíná být příliš pracné a nákladné implementovat všechny opravy, a proto organizace začnou selektivně instalovat opravy na základě hodnoty příslušných prvků IT a na základě konkrétních hrozeb, jimž čelí.
  9. Trend směrem k bezpečné infrastruktuře bude pokračovat. Zabezpečení je čím dál častěji zabudováno přímo na vrstvě infrastruktury, takže jsme svědky konvergence správy sítě, systémů a zabezpečení. V důsledku toho budou zákazníci čím dál častěji hledat jediného poskytovatele, který jim dodá, bude podporovat, spravovat a zabezpečovat celou infrastrukturu.
  10. Bude se klást větší důraz na zabezpečení koncových bodů. Mnohem větší pozornost se bude věnovat tomu, jak se k síti připojují nezabezpečené koncové body, například notebooky, stolní počítače a další zařízení.

O společnosti Dimension Data
Dimension Data (LSE:DDT) jako poskytovatel specializovaných služeb a řešení IT pomáhá klientům plánovat, budovat a podporovat jejich infrastruktury IT. S využitím své odbornosti v oblasti sítí, zabezpečení, operačních prostředí, úložných řešení, technologií kontaktních center a schopností v oblasti poradenství, integrace a řízených služeb vytváří řešení přizpůsobená potřebám klientů.

 

Váš názor Další článek: Americká vláda varuje výrobce, kteří používají rootkity

Témata článku: Notebooky, Organizace, Infekce, Řídicí aplikace, Dobrá produktivita, Falešná zpráva

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší