Dell zaznamenal silný druhý kvartál

Dell zaznamenal silný druhý kvartál

Společnost Dell oznámila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2012. Čistý zisk společnosti dosáhl 890 milionů dolarů (48 centů na akcii), v přepočtu tedy 151 miliard korun. V tomto ohledu se jedná o 63% meziroční nárůst. Tržby společnosti se meziročně zvýšily o 1 % - z loňských 15,53 vzrostly na 15,66 miliard dolarů. Rostl také provozní zisk, a to meziročně o 54 % na nynějších 1,15 miliardy dolarů.

Společnosti Dell se tak vyplatila změna filosofie směrem k poskytování kompletních IT řešení pro velké firemní zákazníky ze sféry tzv. Large Enterprise. Tato oblast podnikání (zejména díky úspěchu produktových řad datových úložišť Compellent a EqualLogic) se na pozitivních výsledcích hospodaření ve druhém kvartále podílela nejvýrazněji.

Společnost v meziročním srovnání očekává růst tržeb o 1 až 5 procent.

Výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí nadále potvrzují, že jdeme ve firemní restrukturalizaci správným směrem. Nadále se zaměřujeme na výrobky a služby s vysokou přidanou hodnotou, snažíme se zvyšovat provozní efektivitu a držet rozumný poměr růstu společnosti vůči čistým ziskům,“ říká Jiří Kysela, generální ředitel Dell Computer pro Českou republiku.

Více informací o společnosti Dell a jejích produktech naleznete na www.dell.cz.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje