Dell uvádí na trh ultralehký, ultramobilní notebook

Dell uvádí na trh ultralehký, ultramobilní notebook

Praha, 3. července 2007 - Společnost Dell uvedla na trh nový notebook Latitude D430, který představuje pro zákazníky to nejlepší mobilní řešení.  Notebook Latitude D430 nabízí nejmodernější technologie ve stylovém a štíhlém šasi. Byl vytvořen speciálně pro profesionály, kteří si cení malých rozměrů, velké mobility, nízké hmotnosti, vysoké konektivity a dlouhé výdrže baterie.
 
„Dnešní společnosti vyžadují, aby jejich firemní notebooky splňovaly specifická technologická kritéria pro snazší obsluhu a nižší náklady. Sami uživatelé zároveň chtějí notebook, který je funkční a snadno ovladatelný,“ řekl Eric Greffier, ředitel oddělení klientských produktů společnosti Dell EMEA a dodává „nový Latitude D430 jde ještě o krok dále, nabízí zákazníkům malý, ultralehký notebook vybavený nejnovějšími technologiemi, které jim umožní obchodovat kdekoli na cestách.“
 
Notebook má základní hmotnost pouhých 1,35 kg  a baterie, které vydrží déle než 4,5 hodiny . Zákazníci mají na výběr z procesorů Intel Core, ULV s jednoduchým nebo duálním jádrem. Latitude D430 využívá stejně jako jeho předchozí model veškerý komfort, který nabízí odjimatelná Media Base s optickou mechanikou. Je to zejména jednoduchý docking a replikace portů. Notebook podporuje široké možnosti grafického rozhraní Microsoft Windows Vista Aero určené k zobrazování poloprůhledných oken, třírozměrné perspektivy, bohatých textur a animací. Toto vše zákazníci uvidí na kvalitním 12,1“ WXGA displeji.

Notebook Latitude D430 byl vytvořen s ohledem na čtyři klíčové oblasti, odrážející  požadavky mobilního zákazníka na bezpečnost, dostupnost a snadné ovládání:

  • Innovative Design, který nabízí pokročilé možnosti a  úrovně perzonalizace. Zákazníci tak snadno mohou svůj notebook přizpůsobit svým potřebám i finančním možnostem. K dispozici je například služba Direct Deploy společnosti Dell, která zjednodušuje správu firemní image. 
  • HyperConnect™, umožňuje uživatelům pracovat doslova odkudkoli prostřednictvím integrované bezdrátové technologie 802.11n . Zabudovaná technologie Dell WiFi CatcherTM umožňuje uživateli rychle najít síť i tehdy, když je notebook zavřený a vypnutý.
  • Smart Security je řešení, které zahrnuje integrovanou čtečku čipových karet a otisků prstů, dále TPM 1.2 a plně šifrované pevné disky, které neztrácejí nic na svém výkonu.
  • RoadReady je známkou kvality konstrukce. Ta je ze slitiny hořčíku a přináší rovněž nepřetržitou ochranu pevných disků Strike Zone. To vše je podpořeno v průměru 13 000 hodinami důkladného testování.

Notebook Latitude D430 je dalším rozšířením produktové řady Energy Smart společnosti Dell, jelikož vybrané konfigurace splňují podmínky norem Energy Star 4.0 .  Tato norma Agentury pro ochranu životního prostředí vyžaduje přísnější kontrolu množství energie, využívané stolními počítači a notebooky. 

Společnost Dell chce svým zákazníkům pomoci, aby zjednodušili svou IT infrastrukturu a mohli lépe využívat své zdroje pro rozvoj podnikání. Nový Latitude D430 zjednodušuje zákazníkům práci a napomáhá ji lépe organizovat.  Nabízí jim cílené konzultační služby, čtyři generace shodnosti komponent a také možnost vzdálené správy prostřednictvím Dell Client Manager.

Váš názor Další článek: Asus A8Sr: první notebook s ATI Mobility Radeon HD 2400

Témata článku: Notebooky, Bezpečnost, Energy, Důkladné testování, Malá hmotnost, Strike, Dell Latitude, Jednoduchá konstrukce


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 134

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF