Dell uvádí na trh ultralehký, ultramobilní notebook

Dell uvádí na trh ultralehký, ultramobilní notebook

Praha, 3. července 2007 - Společnost Dell uvedla na trh nový notebook Latitude D430, který představuje pro zákazníky to nejlepší mobilní řešení.  Notebook Latitude D430 nabízí nejmodernější technologie ve stylovém a štíhlém šasi. Byl vytvořen speciálně pro profesionály, kteří si cení malých rozměrů, velké mobility, nízké hmotnosti, vysoké konektivity a dlouhé výdrže baterie.
 
„Dnešní společnosti vyžadují, aby jejich firemní notebooky splňovaly specifická technologická kritéria pro snazší obsluhu a nižší náklady. Sami uživatelé zároveň chtějí notebook, který je funkční a snadno ovladatelný,“ řekl Eric Greffier, ředitel oddělení klientských produktů společnosti Dell EMEA a dodává „nový Latitude D430 jde ještě o krok dále, nabízí zákazníkům malý, ultralehký notebook vybavený nejnovějšími technologiemi, které jim umožní obchodovat kdekoli na cestách.“
 
Notebook má základní hmotnost pouhých 1,35 kg  a baterie, které vydrží déle než 4,5 hodiny . Zákazníci mají na výběr z procesorů Intel Core, ULV s jednoduchým nebo duálním jádrem. Latitude D430 využívá stejně jako jeho předchozí model veškerý komfort, který nabízí odjimatelná Media Base s optickou mechanikou. Je to zejména jednoduchý docking a replikace portů. Notebook podporuje široké možnosti grafického rozhraní Microsoft Windows Vista Aero určené k zobrazování poloprůhledných oken, třírozměrné perspektivy, bohatých textur a animací. Toto vše zákazníci uvidí na kvalitním 12,1“ WXGA displeji.

Notebook Latitude D430 byl vytvořen s ohledem na čtyři klíčové oblasti, odrážející  požadavky mobilního zákazníka na bezpečnost, dostupnost a snadné ovládání:

  • Innovative Design, který nabízí pokročilé možnosti a  úrovně perzonalizace. Zákazníci tak snadno mohou svůj notebook přizpůsobit svým potřebám i finančním možnostem. K dispozici je například služba Direct Deploy společnosti Dell, která zjednodušuje správu firemní image. 
  • HyperConnect™, umožňuje uživatelům pracovat doslova odkudkoli prostřednictvím integrované bezdrátové technologie 802.11n . Zabudovaná technologie Dell WiFi CatcherTM umožňuje uživateli rychle najít síť i tehdy, když je notebook zavřený a vypnutý.
  • Smart Security je řešení, které zahrnuje integrovanou čtečku čipových karet a otisků prstů, dále TPM 1.2 a plně šifrované pevné disky, které neztrácejí nic na svém výkonu.
  • RoadReady je známkou kvality konstrukce. Ta je ze slitiny hořčíku a přináší rovněž nepřetržitou ochranu pevných disků Strike Zone. To vše je podpořeno v průměru 13 000 hodinami důkladného testování.

Notebook Latitude D430 je dalším rozšířením produktové řady Energy Smart společnosti Dell, jelikož vybrané konfigurace splňují podmínky norem Energy Star 4.0 .  Tato norma Agentury pro ochranu životního prostředí vyžaduje přísnější kontrolu množství energie, využívané stolními počítači a notebooky. 

Společnost Dell chce svým zákazníkům pomoci, aby zjednodušili svou IT infrastrukturu a mohli lépe využívat své zdroje pro rozvoj podnikání. Nový Latitude D430 zjednodušuje zákazníkům práci a napomáhá ji lépe organizovat.  Nabízí jim cílené konzultační služby, čtyři generace shodnosti komponent a také možnost vzdálené správy prostřednictvím Dell Client Manager.

Témata článku: Notebooky, Bezpečnost, Energy, Strike, Jednoduchá konstrukce, Důkladné testování, Malá hmotnost, Dell Latitude

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje