Dell uvádí na český trh nejtenční a nejvýkonnější mobilní produkty pro profesionály

Dell uvádí na český trh nejtenční a nejvýkonnější mobilní produkty pro profesionály

Společnost Dell představila své nové mobilní produkty vhodné pro náročné pracovní nasazení na cestách. Úplnou novinkou v portfoliu ultra přenosných notebooků je nejtenčí 13“ notebook na světě Dell Latitude 13 se širokými možnostmi správy a zabezpečení. Druhou novinkou je nejvýkonnější varianta mobilní pracovní stanice Dell Precision M6500 s novou generací vícejádrových procesorů Intel Core i7 a i5.

Dell Latitude 13 získal ihned po svém představení prvenství jako nejtenčí 13“ notebook na světě. Ultra přenosná novinka však splňuje i další podmínky nekompromisního pracovního společníka na cestách. IT pracovníkům nabízí pokročilé možnosti vzdálené správy a virtualizace certifikované autoritami VMware nebo Citrix. Kombinace precizního zpracování, bezpečnostních prvků a jedinečného Next Business Day servisu Dell jej předurčuje jako ideální notebook pro manažery, kteří jsou neustále na cestách a vyžadují maximální pracovní komfort.

Vybrané vlastnosti Dell Latitude 13:

  • komplexní systémová správa včetně nástrojů pro vzdálenou správu Broadcom TruManage a služby Dell ImageDirect, která umožňuje administrátorům práci s image disků 24 hodin denně z online úložiště,
  • vysoké možnosti zabezpečení díky SSD, technologii šifrování pevných disků FDE a šifrovacímu čipu TPM,
  • široké možnosti připojení s volitelným WWAN, Bluetooth a Wi-Fi standardem 802.11g/n,
  • volitelně je k dispozici i externí Blu-ray mechanika a čtečka karet 5v1.

Notebook Dell Precision M6500, který se může pyšnit označením nejvýkonnější mobilní pracovní stanice na světě, je nyní k dostání s poslední generací procesorů Intel Core i7 nebo i5. V těle 17“ notebooku se dále nachází displej s LED podsvícením, královským Full HD rozlišením 1920x1200 a profesionálním grafickým řešením Nvidia Quadro FX 3800M. Díky této konfiguraci posouvá společnost Dell hranice výkonu schovaného v těle notebooku mnohem blíž k výrazně prostornějším stolním pracovním stanicím. Precision M6500 je určen profesionálům z oblasti strojírenství a grafiky.

Dell Precision M6500 dále nabízí:

  • novou generaci výkonných procesorů Intel Core i7-920XM Quad Core Extreme Edition nebo dvoujádrové Core i7 a Core i5,
  • vysokou propustnost pamětí taktovaných na 1066, 1333 a 1600 MHz,
  • podporu 32 a 64bitových edicí Microsoft Windows 7, Vista, XP a 64bitové linuxové distribuce Red Hat 5.3,
  • na trhu mobilních pracovních stanic unikátní podporu diskového pole RAID 5 a tři interní pozice pro pevné disky včetně rychlého 64 GB SSD MiniCard disku,
  • volitelně také novou generaci vysokorychlostní sběrnice USB 3.0 a 3,2 MP webkameru.

Zákazník si může pomocí programu Dell Services přizpůsobit servisní a podpůrné služby typu Dell ProSupport a Dell ProManage.

Obě novinky jsou již k dispozici u obchodníků společnosti Dell a více než 600 partnerů programu Dell Partner Direct. Cena Dell Latitude 13 a Dell Precision M6500 začíná na 16 000 Kč, resp. na 59 700 Kč bez DPH včetně dopravy k zákazníkovi a zahrnuje i nadstandardní služby Dell ProSupport, jejichž součástí je i unikátní tříletý Next Business Day servis.

Více informací o Dell Latitude 13 naleznete na www.dell.cz/latitude, o pracovní stanici Dell Precision M6500 pak na www.dell.cz/precision.

Témata článku: Dell Latitude, Dell Precision, Intel Core I5, Next, Nvidia Quadro, Wi-Fi Direct, Webkamery online, Core i5, Profesionální nasazení, Nejtenčí USB, Nejvýkonnější SSD, Broadcom, Náročný profesionál, Vysoké zabezpečení, Ideální kombinace, Interní označení, Nejvýkonnější varianta, Nová cesta, Bezpečnostní servis, Pevné tělo

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?