Dell představuje speciální SAN server pro ochranu a správu dat

Nové zařízení kombinuje výkon potřebný pro velké podniky, dostupnost a ochranu dat, nízkou cenu a snadnou správu typickou pro jednoúčelové zařízení
Dell představuje speciální SAN server pro ochranu a správu dat
Bracknell, 5. září 2000 — Společnost Dell Computer Corporation, vedoucí světová firma v oblastech obchodování přes Internet a výpočetní infrastruktury, dnes ohlásila uvedení zařízení pro síě SAN ( Storage Area Network) s výkonem, dostupností a ochranou dat, které byly dříve typické pouze pro systémy vyšší třídy. Nový systém od společnosti Dell je však možné pořídit za nižší cenu a disponuje navíc snadno využitelnými výhodami, které jsou standardem u běžných specializovaných přístrojů.

Systém Dell PowerVault™ 530F™ zajišťuje zákazníkům dostupnost dat v průběhu celého dne tak, že vytváří jejich přesné kopie v lokálních a vzdálených místech. Prostřednictvím „vzdáleného zrcadlení“ jsou data zapisována současně jak do lokálního, tak do vzdáleného systému pro ukládání dat, a tím je vždy zajištěna dostupnost identických a současných informací.

Úplné řešení PowerVault 530F přináší na trh ukládání dat novou hodnotu a snadné použití. V mnoha případech se tento systém prodává za čtvrtinu až polovinu ceny systémů, jež mají podobné vlastnosti, přičemž jeho konfigurace, nastavení a použití zabírá výrazně kratší dobu. Cena zařízení PowerVault 530F začíná na 1.750.000,- Kč.

Systém PowerVault 530F kombinuje softwarovou technologii od společnosti StorageApps, vedoucího poskytovatele aplikací a zařízení pro SAN, a technologii celopodnikových serverů od společnosti Dell. Společnost Dell je podle nejnovějšího čtvrtletního průzkumu analytické společnosti International Data Corporation (1) na 2. místě v počtu prodaných serverů se standardní architekturou Intel.

„Zákazníci stále častěji požadují ochranu dat na úrovni, která je běžná ve výpočetních centrech, a to pro veškeré svoje informační zdroje. Zároveň však požadují cenovou výhodnost a pružnost, jaké jsou vlastní systémům založeným na průmyslových standardech,“ prohlásil Tejas Vakil, Vicepresident společnosti Dell pro serverové systémy a zařízeni pro ukládáni dat pro region EMEA a dodal: „Systém PowerVault 530F poskytuje jak nové úrovně ochrany dat pro sítě hromadného ukládání dat založených na Windows, tak jednodušší správu ukládání dat. To vše za zlomek ceny, kterou je jinak nutné vynaložit na pořízení vlastního firemního (proprietárního) řešení.“

Přizpůsobitelnost a rozšiřitelnost

Vzájemným propojením hardwaru a softwaru do předkonfigurovaného serveru snižuje řešení PowerVault 530F náklady spojené s nastavováním do provozu, a umožňuje tím zákazníkům z řad podniků rychle nasazovat sítě hromadného ukládání dat SAN do nejrůznějších prostředí. Propojení zařízení PowerVault 530F s Fibre Channel přepínači PowerVault, umožňuje nakonfigurovat až 20 serverů a čtyři Fibre Channel pole pro ukládání dat, s celkovou kapacitou přes 17 terabytů. Rychlé nasazení zařízení PowerVault 530F je usnadněno řešením správy Dell OpenManage™, sadou nástrojů a technologií založených na průmyslových standardech, navržených pro zjednodušení instalace a správy systémů Dell.

Formát „Disaster Recovery“ běžný pro velký podnik

Když je systém PowerVault 530F přidán do sítě SAN, přenáší data výkonným způsobem mezi jednotkami pro ukládání dat a serverem, se zdokonalenými prvky disaster recovery, mezi něž patří:

Remote Mirroring (zrcadlení na dálku) — podporuje disaster recovery v reálném čase pro rychlý přístup a zotavení kritických podnikových dat, a to za znatelně nižší cenu, než za jakou jsou nabízeny srovnatelné konkurenční produkty — tím je zákazníkům umožněno vyvíjet konfigurace disaster recovery za účelem zajistit bezpečný přístup k datům.

Point-in-Time Copy (kopie ukazatele v časovém okamžiku) — poskytuje robustnější řešení disaster recovery prováděním „snímkování“ souborových ukazatelů, tzv. „snapshot“, které reprezentují data, a kopírování každého z ukazatelů do jiného místa — jedná se o prostor šetřící proces, který je zároveň značně rychlejší než kopírování dat v celé jejich celistvosti.

Three-Way Mirroring (třícestné zrcadlení) zvyšuje dostupnost a prvky disaster recovery pro zálohování, nahrávaní datových skladů, a pro testování aplikací díky poskytování třetí kopie dat.

LUN Masking/LUN Mapping — vytváří spíše soustavu zdrojů pro hromadné ukládání dat, než přiřazení specifického systému ukládání dat pro každý server. Tím je umožněno zákazníkům, kteří mají nasazeno prostředí založené na Microsoft Windows, vyhradit svoje zdroje hromadného ukládání dat efektivnějším způsobem bez nutnosti překonfigurovat celé sítě SAN.

High Availability (vysoká dostupnost) — poskytuje prvky systémové a datové dostupnosti pro celou řadu zákaznických konfigurací prostřednictvím plně redundantních součástí, zdvojených datových cest s automatickým zotavením z výpadku, a s podporou clusteringu.

Podpora

Společnost Dell poskytuje pro svoji aplikaci PowerVault 530F obsažný plán podpory a servisu, včetně technické podpory 24 hodin denně online, prostřednictvím e-mailu a telefonu, a tříletou servisní správu (2).

O společnosti Dell :

Dell Computer Corporation (Nasdaq: DELL) je největší přímý výrobce počítačových systémů na světě podle tržeb ve výši 28,5 miliardy dolarů za poslední čtyři čtvrtletí a přední dodavatel výrobků a služeb potřebných pro budování internetové infrastruktury. V žebříčku Fortune 500 je společnost na 56. místě, ve Fortune Global 500 na 154. místě a v seznamu Fortune „most admired“ na 3. místě. Dell navrhuje, vyrábí a přizpůsobuje své produkty a služby požadavkům klientů a nabízí širokou škálu softwaru a periferních zařízení. Informace o společnosti Dell a jejích produktech naleznete na internetové stránce www.dell.com.

Dell, PowerEdge, PowerVault a OpenManage jsou obchodními značkami společnosti Dell Computer Corporation.

DirectLine je obchodní značkou společnosti Dell Computer Corporation.

BusinessCare je obchodní značkou společnosti Dell Computer Corporation.

Společnost Dell se zříká jakýchkoliv vlastnických nároků na obchodní značky a názvy ostatních firem.

Windows NT a Windows 2000 jsou registrovanými obchodními značkami společnosti Microsoft Corp.Red Hat Linux je registrovanou obchodní značkou společnosti Red Hat, Inc.

Novell a NetWare jsou registrovanými obchodními značkami společnosti Novell Inc.

Red Hat je registrovanou obchodní značkou společnosti Red Hat Inc.

(1) Zdroj: International Data Corporation, zpráva Commercial Systems and Servers, Čtvrtletní přehled o serverech, 1. čtvrtletí 2000.

(2) Servis může být poskytnut na základě servisní smlouvy prostřednictvím poskytovatele služeb tzv. třetí strany a v určitých oblastech nemusí být dostupný. Servis bude poskytnut v nezbytném případě, následně po telefonické podpoře a zjištění poruchy. Společnost Dell podporuje snahu vyhovět době servisního zásahu pro službu, které se to týká, bude poskytnut techniky Dell po přijetí nahlášení chyby v přesně daném časovém limitu. Pro podrobnosti o těchto časových limitech se prosíme obraťte na vaše místní zástupce společnosti Dell. Doby odpovědi se mohou lišit pro vzdálená místa nebo pro místa obtížně dosažitelná.

Copyright 2000 společnosti Dell Computer Corporation. Všechna práva vyhrazena. [Publikováno ve Spojených státech severoamerických. Reprodukování nebo překládání kterékoliv části tohoto díla za hranice povolení americkými právy na copyright bez písemného potvrzení od společnosti Dell Computer Corporation je nezákonné a přísně zakázané.]

Váš názor Další článek: SGI má nejrychlejší stanici pro NTčka

Témata článku: Microsoft, Windows, Copyright, Potřebné povolení, Povolená hranice, High Point, Rychlá doba, Ukládání, Časový limit, Třetí úroveň, Luna, Vzdálené místo, Typický zástupce, Běžný zákazník, Běžné pořízení, Recovery, Značka, Rychlé spojení


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu