Dell představuje profesionální pracovní stanice Dell Precision

Dell představuje profesionální pracovní stanice Dell Precision

Společnost Dell představila trojici novinek z produktové řady Precision. Vylepšené pracovní stanice s označením T1700 SFF a T1700 MT přicházejí s větším výkonem a novou generací procesorů Intel pro pracovní prostředí. Určeny jsou hlavně pro profesionály, kteří vyžadují spolehlivost a dostatečný výkon při analytických výpočtech nebo grafických pracích, využití najdou i pro studentské účely. Racková novinka R7610 velikostně padne do U2 pozice a skrývá v sobě sílu vlajkového modelu Dell Precision T7600. Je tak ideální volbou pro datová centra nebo OEM řešení.

Nejmenší základní model pracovní stanice s označením Dell Precision T1700 se cenou blíží stolním počítačům a je přibližně o 30 procent menší než konkurenční systémy. Zároveň se jedná o nejlehčí stanici ve své třídě, která disponuje certifikací Independent Software Vendor (ISV). Dostupné budou dvě verze - small form-factor (SFF) a Mini-Tower (MT). Novinka nabízí novou generaci procesorů Intel pro pracovní stanice, NVIDIA a AMD grafické karty určené pro profesionální nasazení s PCIx x16 Gen 3 a rozšířené ISV certifikace. T1700 SFF je základní model pracovní stanice s nejmenšími rozměry, který je osazen dvěma předními USB 3.0 porty s vysokou přenosovou rychlostí dat.

Nového osvěžení produktové řady se dočkala také třída rackových jednotek. Dell Precision R7610 poskytne více výkonu, vylepšené vzdálené ovládání a nové možnosti pro virtualizaci. Určen je hlavně pro designéry, vývojáře a další profesionály, kteří potřebují pro svou práci co největší výpočetní výkon. Rackové řešení navíc zlepšuje přístup a využití aktiv. Nejedná se o stolní počítač a výpočty probíhají na vzdáleném serveru. Připojit se mohou až čtyři uživatelé bez jakéhokoliv omezení výkonu. Nový R7610 umožňuje díky GPU pass-through a certifikaci s Citrix XenServer ® 6.1.0 za použití Citrix XenDesktop ® HDX ™ 3D Pro rozdělení výkonu dedikovaných grafických karet buď pro jednotlivé uživatele, nebo pro vytvoření jednotného sdíleného prostředí, kdy je výkon rozdělován mezi více uživatelů. R7610 podporuje zapojení až čtyř grafických karet z mainstreamové řady NVIDIA Quadro a AMD FirePro K2000 ™ W5000 a vysoce výkonné NVIDIA Quadro K4000, nebo až tři dvouslotové NVIDIA Quadro K5000. Další rozšíření, jakým je například NVIDIA GRID s virtualizovaným grafickým prostředím, bude k dispozici později v tomto roce. Nabídne navíc také exkluzivní patentovanou technologii Dell – Reliable Memory Technology. Ta dokáže na BIOS úrovni odstranit prakticky všechny chyby paměti.

Dostupnost

Racková pracovní stanice Dell Precision R7610 bude k dispozici od 21. května. Obě novinky Dell Precision T1700 Mini-Tower a Small Form-Factor budou k dispozici 4. Července. Cena všech tří představených produktů bude upřesněna v den jejich uvedení.

Produktové fotografie a specifikace jsou k dispozici na press.amic.cz/Dell.

Témata článku: Dell Precision, Independent, Nvidia Quadro, Pass, Tower

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí