Dell představil dvanáctou generaci serverů Dell PowerEdge

Dell představil dvanáctou generaci serverů Dell PowerEdge

Praha, 16. března 2012 – Společnost Dell představila kompletně inovovanou dvanáctou generaci serverů Dell PowerEdge. Nová řada je od základů navržena pro maximální výkon při minimální správě v podnikových infrastrukturách. Společnost představila celkem sedm nových serverů ve všech velikostech šasi – od racku přes tower až po blade provedení. Nové servery Dell PowerEdge jsou postaveny na procesorové platformě Intel Xeon E5 a nabízí flexibilní škálovatelné řešení pro všechny typy organizací. V porovnání s předchozí generací nabízí vyšší výkon při menší energetické náročnosti.

Při návrhu nové generace serverů Dell PowerEdge jsme vycházeli ze zpětné vazby a požadavků více než 7700 zákazníků z celého světa,“ říká Brad Anderson, prezident divize podnikových řešení společnosti Dell. „Jejich zpětná vazba nám pomohla vytvořit dvanáctou generaci serverů, která dosahuje vyšíího výkonu při jednodušší správě než ta předchozí.

Dvanáctá generace serverů Dell PowerEdge

Nová generace zahrnuje servery Dell PowerEdge R820, R720, R720xd, R620 a C6220 s umístěním do racku, blade variantu M620 a T620 s šasi typu tower. Součástí nových produktů je i druhá verze pokročilých nástrojů pro administrátorskou správu Dell Remote Access Controller 7 (iDRAC7) s aplikací Lifecycle Controller 2.0, jejichž první generaci dle průzkumů IDC využívá více než tři a půl milionu zákazníků serverů Dell PowerEdge. Druhá generace těchto nástrojů nabízí:

 • Automatizovaný monitoring stavu infrastruktury a sítě díky více než 400 senzorům, které umožňují v reálném čase sledovat mimojiné paměti, diskové pole RAID nebo síťové prvky.
 • Možnost vzdáleného povolení a konfigurace řady síťových prvků dodávaných společně s novou dvanáctou generací serverů Dell PowerEdge.
 • Knihovnu s více než 65 přednastavenými modely nasazení serverů Dell PowerEdge.
 • Integraci nástroje iDRAC7 s aplikací Lifecycle Controller 2.0 do nástrojů pro správu a údržbu společností Microsoft, VMware a BMC. Díky tomu mohou firmy snáze začlenit novou generaci serverů Dell do své stávající infrastruktury.

Jednou z hlavních předností nové generace serverů Dell PowerEdge je také optimalizovaná energetická náročnost:

 • Nástroj OpenManage Power Center je založen na aplikaci Node Manager vyvinuté ve spolupráci Dellu a Intelu a slouží ke správě a optimalizaci energetické náročnosti v jednotlivých serverech, racku nebo serverovnách z jediné aplikace.
 • Chlazení Dell Fresh Air, které umožňuje provozovatelům datacenter využívat časově omezené chlazení vzduchem s venkovní teplotou až do 45 stupňů Celsia. V nově budovaném datacentru mohou zákazníci s touto technologií ušetřit až 50 % nákladů na elektrickou energii za klimatizaci.
 • Nová generace serverů obsahuje také napájecí zdroje, které díky své maximální energetické účinnosti získaly jako první serverové zdroje certifikaci Titanium od nezávislého sdružení 80 PLUS.

Mezi hlavní výkonové přednosti nové generace se řadí:

 • Inovativní technologie Dell Express Flash pro rychlou výměnu PCIe SSD disků na čelní straně rackového serveru.
 • Až třikrát větší diskové pole pro poštovní schránky Microsoft Exchange a až dvakrát více vyřízených emailů s technologií Scalable Storage díky navýšenému stropu datových úložišť.
 • Až o 86 % snížená doba nutná k vyřízení jednotlivých dotazů databází Oracle díky funkci Dell Compellent Data Progression Automated Tiered Storage.
 • Možnost konsolidace Oracle RAC databází v poměru 8:1 s až 84% úsporou energetické náročnosti.

Dostupnost

Servery Dell PowerEdge dvanácté generace jsou již nyní k dispozici k objednání v síti distributorů 100MEGA, AT Computers, SWS a autorizovaných partnerů nebo na www.dell.com/PowerEdge. Server Dell PowerEdge C6220 a R820 budou k dostání v průběhu března 2012.

Další článek: Apple prodal od pátku celkem 3 miliony nových iPadů

Témata článku: Minimální náklady, Hlavní pole, Nová generace, Fresh, Rack, Předchozí nástroj, Minimální konfigurace, Dodávaná aplikace, Druhá generace, Hlavní přednost, Jednotlivé prvky, Tower, Titanium, Blade, Síťový nástroj


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF