Dell oznamuje předběžné tržby ve výši 14,6 mld. dolarů

Dell oznamuje předběžné tržby ve výši 14,6 mld. dolarů

Praha — 1. června 2007 —  Společnost Dell oznámila předběžné výsledky prvního čtvrtletí finančního roku 2008; její tržby dosáhly 14,6  miliard USD, provozní příjem činil 947 milionů USD a zisk na akcii pak 0,34 USD.

V tomto čtvrtletí byly hrubé a provozní marže pozitivně ovlivněny příznivým poklesem cen komponentů. Zaměření na bohatší konfigurace řešení a lepší skladba produktů a služeb navíc přinesly významně vyšší průměrné prodejní ceny, lepší ziskovost a růst tržeb. V tomto čtvrtletí společnost vynaložila přibližně 46 milionů USD, což je 0,02 USD na akcii, na pokrytí nákladů souvisejícím s probíhajícím vyšetřováním některých záležitostí týkajících se jejího účetnictví
a finančního reportingu.

„Našim strategickým záměrem je zjednodušit informační technologie dodávané našim zákazníkům snížením nákladů a odstraněním jejich komplikovanosti,“ prohlásil prezident a předseda představenstva společnosti Michael Dell. „Žádná jiná společnost není v tak výhodné pozici, která nám umožňuje podporovat naše zákazníky v používání jednodušších a chytřejších technologických řešení a objevování jejich hodnoty.“

Výsledky společnosti Dell v prvním čtvrtletí ukazují první pokrok, který společnost dosáhla ve svém systematickém úsilí o znovunastolení konkurenceschopnosti v klíčových oblastech svého podnikání, nastartování růstu a budování řešení nezbytných pro uspokojení požadavků zákazníků. V rámci této transformace společnost Dell v posledních dvou čtvrtletích provedla následující kroky:

  • Restrukturovala vedení společnosti tak, aby zvýšila jeho odpovědnost, zprůhlednila transformační proces firmy a přesunula rozhodování blíže zákazníkovi.
  • Zlepšila spokojenost zákazníků zvýšenými investicemi do systémů technické podpory, jako jsou Dell Support Center a DellConnect. Investice pomohly společnosti snížit
    o 66 procent případy, kdy byl zákazník na telefonu přepojován před tím, než byl jeho problém vyřešen nebo otázka zodpovězena.
  • Posílila základy pro obnovení růstu v zavedených i rozvojových regionech s pomocí produktů šitých na míru specifickým požadavkům zákazníků. Příkladem může být například systém EC280 uvedený na čínský trh, nebo nová výrobní a vývojová střediska otevřená v rychle se rozvíjejících regionech, například Brazílii.
  • Sjednotila oblast služeb na základě strategie vestavěné schopnosti podpory
    a obsluhovatelnosti přímo v nabízeném hardware. Dále zjednodušila a standardizovala servis a dodávky a vylepšila schopnost vzdáleného monitorování a řešení problémů, který minimalizuje náklady zákazníků na IT infrastrukturu.
  • Iniciovala rozsáhlou kontrolu nákladů napříč všemi procesy a organizacemi, počínaje vývojem produktů a procurementem, přes služby až po podporu. Cílem tohoto kroku bylo zjednodušit struktury, eliminovat nadbytečnosti a lépe sladit operační náklady se současným obchodním prostředím a strategickými příležitostmi k růstu. Jako část této své snahy sníží společnost Dell v nejbližších dvanácti měsících počet svých zaměstnanců přibližně o 10 procent. Snížení stavů se bude lišit v závislosti na regionu, zákaznickém segmentu a pozicích a bude odrážet obchodní záměry a specifika místního právního prostředí.

„Přestože je snižování stavu zaměstnanců pro společnost vždy obtížné, víme, že tyto kroky jsou klíčové pro naši schopnost přinášet našim zákazníkům přidanou hodnotu, a to jak nyní, tak v budoucnosti,“ uvedl Michael Dell.

Společnost podnikla v tomto čtvrtletí dobře uvážené kroky a zaměřila se na prodej řešení, sladění cenové politiky a nabídku lepší kombinace produktů a služeb. Zatímco tento proces zpomalil růst prodeje přepočtený na jednotky, přispěl 14% meziroční růst průměrných prodejních cen ke zlepšení hrubých marží, růstu tržeb o tři procenta a operační marže o 6,5 %.
Hotovost a investice se oproti předchozímu čtvrtletí snížily o 200 milionů USD na 12,3 mld. USD. Bylo to způsobeno především splácením pohledávek a lineárnější úrovní obchodních aktivit. Společnost věří, že její schopnost vytvářet cash flow zůstane silná.

Váš názor Další článek: Nová architektura od Intelu s tříkanálovým paměťovým řadičem

Témata článku: Hardware, Finanční problém, Krok, Průměrná cena, První krok, Michael Dell, Rozsáhlá snaha, Strategická investice, Michael, TomTom, Cash, Reporting, Flow, Prodejní výsledek, Růst, Nezbytný základ

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší