Dell: nová generace počítačů postavených na Intel Sandy Bridge

Dell: nová generace počítačů postavených na Intel Sandy Bridge

Společnost Dell oznámila dostupnost v ČR inovované řady profesionálních notebooků a pracovních stanic postavených na druhé generaci procesorů Intel Core. Více než dvacet produktů z profesionálních řad Latitude E, OptiPlex a Precision nabídne moderní funkční design, vyšší výkon a vylepšené možnosti zabezpečení a vzdálené správy. Dell také odhalil své plány v oblasti tabletů. V průběhu letošního roku uvede na trh 10“ korporátní model s operačním systémem Windows 7 s jednoduchou integrací do stávající IT infrastruktury.

Profesionální notebooky Dell Latitude E

Řada notebooků Dell Latitude E pro profesionály prošla v nové řadě razantními inovacemi. Vedle kompletního redesignu s více než stovkou vylepšení nabídne nová řada také nejnovější bezpečností funkce a nástroje pro vzdálenou správu. Notebooky Latitude E5420 a E5520 jsou ideálními pracovními nástroji pro profesionály hledající vyvážený poměr mobility a výkonu za rozumnou cenu. Modely Latitude E6220, E6320, E6420, E6520 a E6420 ATG jsou určeny náročným uživatelům na cestách. Díky šasi ze speciální Tri-Metal™ slitiny standardizované americkou armádou a bezpečnostním funkcím při volném pádu vydrží všechny notebooky i ty nejdrsnější podmínky a nešetrné zacházení. Společnost Dell představila také nástupce hybridního notebooku – tabletu s dotykovou obrazovkou Latitude XT3.

Klepněte pro větší obrázek
Dell Latitude E5420

Další vlastnosti nové produktové řady notebooků Latitude E:

 • inovovaný design,
 • bezpečnostní funkce Remote Data Delete s podporou vzdálené destrukce dat a senzor, který v případě pádu notebooku rychleji zaparkuje hlavy disku,
 • příprava pro integrovanou podporu vzdálených ploch VMware a Citrix,
 • jednotné dokovací stanice a akumulátory pro všech 26 modelů řadyLatitude E,
 • jediná byznysová řada notebooků s podsvícenou klávesnicí,
 • druhá generace Intel Core procesorů včetně nových grafických akcelerátorů a pamětí.

Stolní počítače Dell OptiPlex

Rodina stolních počítačů Dell OptiPlex je od základů navržena pro maximální bezpečnost, flexibilitu a jednoduchou správu ve firemním IT. Nové modely OptiPlex 990, 790 a 390 nabízí:

 • jednotný image disku pro všechny tři konstrukce šasi,
 • širší možnosti přizpůsobení samotného šasi firemním požadavkům,
 • příprava pro integrovanou podporu virtualizačních platforem,
 • podporu technologie Intel vPro s vylepšeným možnostmi zabezpečení a vzdálené správy,
 • nejnovější generaci grafických karet a paměťových modulů.

Pracovní stanice Dell Precision

Pracovní stanice Dell Precision jsou navrženy pro nejnáročnější pracoviště, které vyžadují maximální výkon v grafických a modelovacích aplikacích, analytických nástrojích, vědeckých pracovištích nebo při výrobě digitálních efektů. Právě pro potřeby profesionálních uživatelů představil Dell nový model pracovní stanice Precision T1600, která nabídne:

 • jednopaticový design navržený pro grafické profesionály a animátory,
 • ISV certifikace pro bezproblémový provoz AutoCAD, Pro/Engineer a řady dalších aplikací,
 • druhou generaci Intel Core a Xeon procesorů, grafické karty Intel HD nebo dedikované profesionální karty NVIDIA a AMD,
 • šasi se snadnou údržbou a bezšroubovým designem.

Klepněte pro větší obrázek

Podpůrné služby DELL

Dell nabízí ke svým produktům také nejrůznější podpůrné služby. Ty pomáhají administrátorům v rámci firemního IT automatizovat a spravovat nová nebo vyřazovat starší zařízení. Vybrané služby zahrnují:

 • Deployment and Configuration Services je balíček podpůrných služeb zahrnující vše od konsolidace objednávky po instalaci a nasazení do firemní infrastruktury.
 • Služby ProSupport zaručují koncovým zákazníkům jistotu spolehlivého chodu a okamžitého servisu v případě poruchy.

Dostupnost

Produkty jsou již skladem ve vybraných konfiguracích u distributorů 100Mega, SWS a AT Computers a u více než 600 partnerů programu Dell Partner Direct. V případě zájmu je také možné si nakonfigurovat variantu na přání. Cenová dostupnost se určuje individuálně podle vybrané konfigurace u obchodníka. Na produkty se vztahuje tříletá záruka NBD (Next Business Day), která zaručuje opravu následující pracovní den na místě přímo u zákazníka.

Další článek: Nová Miranda IM 0.9.21 vylepšuje podporu Jabberu

Témata článku: Dell Latitude, Druhá generace, Volná plocha, Nejnovější model, Metal, Druhý případ, Náročný profesionál, Jednoduchá konstrukce, Nová generace, Jednoduchá oprava, Bezpečnostní servis, Dell Precision, Nejnáročnější uživatel, Profesionální notebook, Nejrůznější senzory, Kompletní klávesnice, Nový design, Nejnovější produkt, Nejprodávanější notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF