Debutuje řada Intel Solid-State Drive 335 Series

Debutuje řada Intel Solid-State Drive 335 Series

Společnost Intel dnes oznámila, že uvádí na trh první SSD disky postavené na špičkové paměti NAND a 20nm standardu.

Nová řada Intel® Solid-State Drive 335 Series (http://www.intel.com/pressroom/kits/ssd) využívá nejmenších a nejvýkonnějších víceúrovňových NAND flash pamětí na trhu, takže klientské SSD disky mohou být posunuty na technologii nové generace. SSD disky nabízejí zvýšení celkového výkonu počítače, zrychlení produktivních aplikací a dalších činností prováděných na počítači, jako je prohlížení internetu, sledování filmů, videochat nebo vytváření digitálního obsahu.

Intel SSD 335 Series je 6Gbps disk typu SATA, který dokáže nahradit tradiční a pomalejší pevné disky a nabídnout uživateli rychlejší přístup k souborům a programům. Intel SSD 335 se dodává s kapacitou 240 GB a dokáže provádět čtení rychlostí 500 MB/s a sekvenční zápis rychlostí 450 MB/s, díky čemuž nabídne uživateli špičkový výkon, ověřenou kvalitu spojovanou se značkou Intel a dostupnou cenu.

Jde o vůbec první SSD disk od Intelu, který používá paměť NAND na 20nm standarduvyvinutou společně s IM Flash Technologies (IMTF). Paměť 20nm IMFT NAND byla představena loni v dubnu a první dodávky odstartovaly v prosinci 2011. Paměť využívá zcela novou strukturu buněk, jež umožňuje podstatně agresivnější škálování než v případě tradiční architektury. Paměť 20nm 64Gb NAND využívá planární strukturu buněk – jako taková je vůbec první v odvětví – a tímto způsobem překonává překážky spojené s vyspělou technologií zpracování dat, takže dokáže nabídnout výkon i spolehlivost rovnající se předchozí 25nm generaci. Planární struktura buněk úspěšně proráží limity škálovatelnosti standardního „plovoucího“ (FG) hradla integrací prvního hradla Hi-K/metal na NAND.

Klepněte pro větší obrázek

„Intel SSD 335 využívá technologii hradla Hi-K/metal, díky němuž je možné překonat překážky škálování NAND procesu a nabídnout nejmenší buňku NAND a nejmenší die v celém počítačovém odvětví,“ říká Rob Crooke, viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize Intel Non-Volatile Memory Solutions (NVM). „Posunutím technologických hranic a s využitím procesních inovací se nám daří dál rozvíjet technologii SSD disků a přitom pomáhat našim klientům dosahovat výrazných úspor,“ dodává Rob Crooke.

Intel SSD 335 Series nabízí špičkový výkon, kvalitu a poměr ceny/hodnoty. Při měření náhodných vstupních/výstupních (I/O) operací za sekundu (IOPS) dosáhly disky Intel SSD 335 hodnoty čtení 42 000 IOPS a zápisu 52 000 IOPS. Disky jsou silné 9,5 mm a nabízejí rychlou alternativu konvenčním HDD. Intel SSD 335 se dodává se standardní tříletou zárukou a je dostupný celosvětově ode dneška.

Klienti pořizující si disky Intel SSD si mohou přikoupit Intel® SSD Toolbox s nástrojem Intel® SSD Optimizer, což je bezplatná utilita pro uživatele operačního systému Microsoft Windows*, jež nabízí výkonnou sadu nástrojů pro správu disku, informace a diagnostiku. Intel® SSD Toolbox je k dispozici v jedenácti jazycích a je kompatibilní i s nejnovějším systémem Windows* 8. Pro snazší instalaci si mohou všichni uživatelé disků Intel SSD bezplatně stáhnout software Intel® Data Migration a s jeho pomocí naklonovat celý obsah předchozího disku (SSD nebo HDD) na jakýkoli Intel SSD.

Více informací o discích Intel SSD najdete na www.intel.com/go/ssd nebo sledujte Intel SSD na Twitteru (@intelssd) či Facebooku (www.intel.com/go/ssdfacebook).

Další článek: Google vylepšil své mapy. Jsou barevnější a plastičtější

Témata článku: První generace, Nejvýkonnější SSD, Předchozí měření, Struktura, Překážka, Předchozí nástroj, Tradiční nástroj, Celkové zrychlení, Sekvenční zápis, Buňka, Toolbox, Sekvenční čtení, Pevné disky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 56

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky