DCI MySite se bude podílet na expanzi Selectry

Plzeň, 3. května 2007 Společnost Selectra, poskytující logistické, spediční a skladovací služby, si vybrala nový informační systém zajišťující řízení interních logistických procesů. Vítězným řešením ve výběrovém řízení se stal systém DCI MySite od společnosti Aimtec, který bude podporovat a řídit kompletní logistické procesy v nově budovaném skladovém areálu v průmyslové zóně Lovosice.
DCI MySite se bude podílet na expanzi Selectry

Logistický systém DCI MySite využívající technologie jednoznačné identifikace zboží a skladových lokací pomocí čárových kódů bude efektivně podporovat veškeré skladovací procesy od příjmu zboží, přes průběžnou evidenci až po finální vyskladnění a expedici přesně podle specifických požadavků zákazníků z různých odvětví. Hlavním motivem pro nasazení systému DCI MySite je získání přesného a aktuálního přehledu o stavu zboží na skladu a tím zásadního zkvalitnění poskytovaných služeb v oblasti skladování.

Selectra je ryze česká společnost, která působí na trhu již od roku 1994. Mezi hlavní aktivity firmy patří komplexní služby v oblasti vnitrostátní a mezinárodní přepravy zboží a v logistice. Selectra zajišťuje kamionovou, leteckou i lodní přepravu do mnoha zemí po celém světě a současně poskytuje veškeré doplňkové služby, jako jsou celní deklarace, pojištění a také skladování zboží. Zejména oblast skladování zboží prochází od počátku společnosti významným rozvojem. V prvních letech působení na trhu Selectra disponovala pouze menšími skladovými plochami a tak i nabídka služeb v oblasti skladování byla pouze v omezené míře.

V současné době již ale firma využívá vlastních a o poznání větších skladovacích prostor v Rokycanech na Plzeňsku a stále rostoucí požadavky zákazníků nakonec přiměly Selectru investovat ještě větší finanční prostředky právě do této oblasti. Vyústěním bylo koncem roku 2005 rozhodnutí o zásadní expanzi firmy, která představuje výstavbu nového logistického areálu v průmyslové zóně Lovosice a také navazující investice do moderních informačních a telekomunikačních technologií. Jednou z těchto investic je nákup nového informačního systému, který bude podporovat a řídit interní logistické procesy v nově budovaném skladu. Vedení Selectry proto vyhlásilo výběrové řízení, do kterého byly přizvány mimo jiné společnosti Aimtec s vlastním logistickým řešením DCI MySite a stávající dodavatel informačních systémů Selectry, firma NAVISYS.

Vítězným řešením se nakonec stal logistický informační systém od firmy Aimtec – DCI MySite, který zabezpečí on-line kontrolu nad pohybem zboží v nově budovaném skladovém areálu. Rozhodujícím kritériem pro výběr DCI MySite nakonec byly praktické ukázky funkcionality systému během referenčních návštěv, kde se zástupci Selectry přesvědčili o přínosech nasazení řešení DCI MySite. Cílem implementace nového systému je zajištění efektivního a bezchybného provozu v novém skladu, především pak zavedení automatizace řízení a evidence skladových procesů pomocí technologie jednoznačné identifikace čárovými kódy a radiofrekvenčních terminálů. Důležitým atributem systému je schopnost přizpůsobit se variabilním požadavkům zákazníků z různých odvětví na zajištění specifických logistických a skladovacích procesů a služeb a připravenost na operativní změny v případě získání nových klientů. Díky jednoznačné identifikaci každého balení bude mít Selectra také možnost provádět průběžné i úplné inventury skladu za plného provozu a při vychystávání zboží bude systém dohlížet nad dodržování pravidla FIFO. Do budoucna se pak počítá s využitím technologie RFID, kterou systém DCI MySite také podporuje, a se zajištěním elektronické EDI komunikace se zákazníky.

Témata článku: Omezená schopnost, Různé požadavky, RFID, Sklad, Evidence, Nová oblast

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje